Donald Trump: Modlimy się o sukces nowej administracji

Obecny prezydent USA Donald Trump powiedział we wtorek w swoim pożegnalnym przemówieniu, że w tym tygodniu uruchomimy nową administrację i będziemy modlić się o jej sukces w zapewnianiu Stanom Zjednoczonym bezpieczeństwa i dobrobytu. Jego płyta miała wątek polski.

Trump powiedział Amerykanom: Na warszawskim placu walczyłem za ciebie, walczyłem za twoje rodziny, walczyłem za nasz kraj.

Musimy zawsze być „krainą nadziei, światła i chwały dla reszty świata” – wezwał w prawie 20-minutowym nagraniu wideo z Białego Domu. To cenne dziedzictwo, które musimy zawsze chronić ”- dodał.

– Pracuję nad tym od czterech lat. Od Wielkiej Sali Przywódców Muzułmańskich w Rijadzie, przez Wielkich Polaków w Warszawie, Parlament Korei Południowej, podium Zgromadzenia Ogólnego ONZ, Zakazane Miasto w Pekinie i w cieniu góry Rushmore – walczyłem za was, za wasze rodziny, za nasz kraj ”.

„Zrobiliśmy to, po co przyszliśmy i zrobiliśmy znacznie więcej” – powiedział ustępujący prezydent.

Mówił też o swoich osiągnięciach, mówiąc, że „ciężko pracował dla narodu amerykańskiego”. Przypomniał, że nie rozpoczął żadnej nowej wojny i prowadził twardą politykę wobec Chin.

W swoim oświadczeniu Trump nie wspomniał o liderze wyborów Joe Bidenie, ale wspomniał o burzy Kapitolu dwa tygodnie temu. Wszyscy spanikowali z powodu ataku na Kapitol. Przemoc jest atakiem na wszystko, co cenimy my, Amerykanie. To nigdy nie może być tolerowane, powiedział.

„Pogratulował” nowej administracji.

Podziękował swojej rodzinie, wiceprezydentowi Mike’owi Pence’owi i rządowi.

Przypomnijmy, że Donald Trump nie pojawił się publicznie w zeszłym tygodniu. Według amerykańskich mediów raport został nagrany w poniedziałek.

READ  Polska wydaje miliardy na polsko-szwedzkie okręty typu Dolphin dla swojej marynarki wojennej

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *