Dlaczego wyżsi urzędnicy naftowi opróżniają akcje o wartości milionów dolarów?

Senator Elizabeth Warren i inni krytycy Big Oil mogą wreszcie mieć pewne dosłowne dowody na to, że przemysł naftowy czerpie bezpośrednie korzyści z braku równowagi między podażą a popytem: dyrektorzy Big Oil sprzedają akcje swoich firm warte miliony.

Zgodnie z obliczeniami wykonanymi przez Bloomberg, dyrektor generalny Hess Corp. Tylko on sprzedał akcje warte 85 milionów dolarów w pierwszym kwartale z kilku transakcji, podczas gdy prezes Marathon Oil sprzedał 34,3 miliona dolarów. Jeśli chodzi o branżę w ogóle, więcej prezesów sprzedało niż kupiło akcje w swoich firmach, jak wynika z danych Verify Data, cytowanych przez Bloomberg.

Być może doda to paliwa do krucjaty senatora Warrena przeciwko największym koncernom naftowym. Senator Ho Oskarżać Duża ropa hamuje wzrost produkcji, aby utrzymać wysokie ceny na pompie i uporządkować własne kieszenie. Na początku tego roku senator Warren był jednym ze sponsorów projektu ustawy proponującej nieoczekiwany podatek dla głównych firm naftowych ze względu na zyski, jakie osiągnęli z rosnących międzynarodowych cen.

Prawodawcy też na tym nie poprzestali. Wcześniej w tym miesiącu Komisja ds. Energii i Handlu Domu wezwany Prezesi kilkunastu największych firm naftowych na przesłuchaniu zatytułowanym „Wykorzenienie na stacji benzynowej: Big Oil i America’s Pain at the Pump”.

duży olej wytłumaczyć To nie producenci ponownie postawili przed ustawodawcą cenę detaliczną paliwa na stacjach benzynowych, przypisując wysokie ceny ropy restrykcyjnej polityce energetycznej Bidena i wojnie na Ukrainie. Różnego rodzaju niedobory były również wymieniane jako przyczyny wysokich cen ropy, co przyprawia Demokratów o ból głowy.

Jednak wiadomość o sprzedaży akcji za miliony dolarów przez duże firmy naftowe może być uznana za dobrą wiadomość przez demokratów w Kongresie i Białym Domu. Według Bloomberga, sprzedaż może sygnalizować, że na horyzoncie są niższe ceny.

READ  Wkładki do opon CushCore są teraz dostępne w wybranych modelach Rocky Mountain

Według raportu na temat sprzedaży akcji, dyrektorzy często zwiększają sprzedaż akcji, gdy spodziewają się, że ich cena spadnie. Zwykle najistotniejszą przyczyną spadku zapasów ropy naftowej jest spadek cen ropy. Pytanie brzmi, skąd ten spadek będzie pochodził.

Wygląda na to, że wojna na Ukrainie nie kończy się szybko, a Unia Europejska się skończyła Debata Embargo naftowe na Rosję pod naciskiem rządu ukraińskiego. Obecnie blok ocenia wpływ takiego zakazu, próbując pozyskać niechętnych członkom, z których największym są Niemcy – największy importer ropy i gazu z Rosji.

Można śmiało powiedzieć, że w ciągu najbliższych kilku tygodni prawdopodobnie nie będzie embarga na ropę, więc są to czynniki, które pojawią się w dalszej części roku, jeśli wystąpią.

W międzyczasie jednak rosyjskie wydobycie ropy spada z powodu sankcji. Dla rynków globalnych oznacza to, że mniej ropy trafia do potrzebujących, z wyjątkiem dwóch największych i najludniejszych gospodarek azjatyckich, które są pożerać tania rosyjska ruda

„Historycznie, dyrektorzy naftowi mieli możliwość uzyskania maksymalnej wartości ze sprzedaży akcji we właściwym czasie” – powiedział agencji Bloomberg Ben Silverman, szef badań w VerityData. „Przesłanie jest takie, że cykl tutaj nie potrwa długo”.

Może pojawić się komunikat, ale pozostaje pytanie: jak spadną ceny ropy? Producenci amerykańscy pozostają ostrożni w swoich planach wzrostu produkcji; Brazylia ma wielkie ambicje, ale uświadomienie sobie tego wymaga czasu; Wielka Brytania szykuje się do pomysłu zwiększenia krajowej produkcji ropy, ale nie byłaby ona wystarczająco duża, aby podnieść ceny światowe.

Umowa z Iranem pozostaje Stuck – Ostatnia aktualizacja była związana z odrzuceniem przez stronę irańską propozycji złagodzenia sankcji przedłożonej przez stronę amerykańską. Wisienką na torcie był dosłownie następca tronu Arabii Saudyjskiej krzyknął Na spotkaniu doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Bidena powiedział mu w tym tygodniu, że Waszyngton może zapomnieć o zwiększeniu przez Saudyjczyków wydobycia ropy do niższych cen.

READ  Edward Rogers próbuje „zająć stanowisko de facto dyrektora generalnego” – mówi jego matka – i naraża giganta telekomunikacyjnego „na niebezpieczeństwo”

Więc nie będzie irańskiej ropy. Nie ma też oleju OPEC. Produkcja w USA rośnie, ale powoli, iw tym roku przyniesie mniej niż 1 milion baryłek dziennie. Mniejsi producenci mogą zwiększyć swoją działalność, ale okaże się, czy uda im się jak najszybciej zwiększyć wysiłki dla Saudyjczyków i Emiratów. Odpowiedź brzmi prawdopodobnie nie.

Innymi słowy, zazwyczaj menedżerowie Big Oil sprzedający swoje akcje mogą oznaczać, że zbliża się koniec rajdu cenowego. Jednak w tym przypadku mogą istnieć inne powody wyprzedaży, takie jak plany podwyżki stóp procentowych Rezerwy Federalnej, które stają się coraz bardziej gwałtowne w obliczu ciągłej presji inflacyjnej. Agresywna polityka pieniężna prowadzi do wyższych kosztów kredytu, a wyższe koszty kredytu to zła wiadomość dla każdej firmy i jej akcji.

Irina Slough dla Oilprice.com

Więcej najlepszych czytań z Oilprice.com:

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top