Dlaczego obniżki podatków Polska pozostawia miejsca pracy w Wielkiej Brytanii – hańba gospodarka w ziemi

To opowieść o dwóch gospodarkach, które nie poprzestają na podatkach. Podczas gdy bogaty status Anglii był od dawna gwarantowany przez stały napływ polskich imigrantów w ostatnich dziesięcioleciach, teraz pojawiają się oznaki, że to źródło taniej siły roboczej również wysycha wraz z rozkwitem polskiej gospodarki.

Według danych Obserwatorium Migracji Uniwersytetu Oksfordzkiego, migracja netto do Wielkiej Brytanii z Polski i innych krajów „UE-8” spadła o 126% w latach 2016-2020. Wielka Brytania przyjęła łącznie 58 700 imigrantów w 2016 r., a 15 100 obywateli opuściło UE-800. niż przybył.

Według corocznego spisu powszechnego Urzędu Statystyk Narodowych (ONS), w ciągu ostatnich sześciu lat liczba Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii wzrosła z mniej niż 1 miliona do mniej niż 700 000.

Częściowo jest to spowodowane Dobrobyt rośnie w Europie Wschodniej – iw kilku miejscach bardziej niż w Polsce.

Dane Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) pokazują, że od 2004 r., kiedy kraj po raz pierwszy przystąpił do Unii Europejskiej, zarobki przeciętnego polskiego pracownika wzrosły o 47% rocznie do około 33 600 USD.

Dla porównania, płace w Wielkiej Brytanii wzrosły o 11 procent do 50 000 dolarów.

W tym samym czasie produkcja gospodarcza na osobę w Polsce wzrosła o 182% do 37 711 USD – w porównaniu do 55% w Wielkiej Brytanii do 49 774 USD. Średni wzrost dla krajów członkowskich OECD w tym samym okresie wyniósł 72%.

READ  Podczas chanukowego przyjęcia polski prezydent podziękował Żydom za pomoc ukraińskim uchodźcom

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top