Dlaczego na Marsie nie ma tęczy? Ekspert NASA wyjaśnia

Czy na Marsie są tęcze? NASA postanowiła odpowiedzieć na te pytania w najnowszym odcinku serii „Zapytaj eksperta”. Opublikowane na Instagramie wideo przedstawia planetologa amerykańskiej agencji kosmicznej i eksperta ds. Marsa Marka Lemona.

Odpowiedź brzmi nie. Ale wiele innych warunków Mars Ziemia jak. Lemon wyjaśnił, że do stworzenia tęczy potrzeba czegoś więcej niż tylko wody. Tęcze tworzą się, gdy światło słoneczne przechodzi przez kulistą kroplę, jest odbijane od tyłu i kierowane w kierunku ludzkiego oka, zwykle po deszczu.

Do stworzenia tęczy potrzebne są kropelki wody, ponieważ są one kuliste, powiedział Lemon. Na Marsie nie ma wystarczającej ilości kropel wody. Naukowiec powiedział, że maleńkie kropelki dostępne na powierzchni Marsa są 20 razy mniejsze od ludzkiego włosa i 10 razy mniejsze od kropelek znajdujących się w ziemskich chmurach. Kropelki muszą być co najmniej 10 razy większe, aby tworzyć tęcze, powiedział Lemon, dodając, że chociaż śnieg można znaleźć w chmurach marsjańskich, nie ma sensu tworzyć tęczy.

Więc co to było? Piła łazik wytrwałości Wyginasz się po zakurzonym marsjańskim niebie na początku kwietnia? Po wielu spekulacjach w mediach społecznościowych, NASA Odrzucił ten pomysł, mówiąc, że łuk jest flarą obiektywu. NASA powiedziała również, że na Marsie nie ma wystarczającej ilości wody do skondensowania i że jest zbyt zimno, aby woda w stanie ciekłym w atmosferze przybrała postać kulistych kropelek wody.

Lemon również odniosła się do tego incydentu w filmie. Chociaż na Marsie nie ma tęczy, na Czerwonej Planecie jest wiele zjawisk podobnych do Ziemi, w tym chmury, burze i wiatry.


READ  Po raz pierwszy astronomowie widzą dysk tworzący księżyc wokół egzoplanety

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top