Dlaczego Drake został pozwany w związku z tragedią imprezy Astroworld?

To, co kanadyjski raper Drake mógł wiedzieć o tragedii, która wydarzyła się na koncercie w Houston w Astroworld, zanim jeszcze wszedł na scenę, uczyniło go oskarżonym w niektórych procesach sądowych wniesionych przeciwko temu fatalnemu wydarzeniu.

„Zarzuty dotyczące Drake’a są takie, że powinien był wiedzieć, że ludzie są ranni i krzywdzeni” – powiedziała Meredith Duncan, profesor prawa na University of Houston’s Law Center College.

„A występując na scenie, dodałby do tej sytuacji”.

Wytoczono dziesiątki pozwów i wszczęto śledztwo karne po tym, jak dziewięć osób zginęło, a setki zostało rannych w pozornie dużym tłumie na festiwalu muzyki rapowej Travis Scott Astroworld. Władze poinformowały, że w wydarzeniu 5 listopada wzięło udział 50 000 osób.

Wśród osób wymienionych w procesach sądowych jest Live Nation Entertainment Inc. i Scotta. Drake, który był niespodziewanym gościem i pojawił się na scenie ze Scottem, również został oskarżony w kilku postępowaniach sądowych.

Pomóż wzbudzić tłum

Wśród pozwów wniesionych przez 23-letniego członka partii Christiana Paredesa z Teksasu jest Live Nation Entertainment Inc. oraz Scott i Drake. W pozwie twierdzi się, że raper z Toronto, o którym mówi się jego prawdziwym imieniem Aubrey Drake Graham, „pomógł podniecić tłum” i że nadal pojawiał się ze Scottem „gdy tłum wymknął się spod kontroli” i „masowy chaos trwał nadal. „

Uczestnicy festiwalu Astroworld dla gwiazdy rapu Travisa Scotta w Houston 5 listopada są blisko siebie na tym nieruchomym obrazie uzyskanym z wideo w mediach społecznościowych 7 listopada. (@Tre5pix/Twitter/Reuters)

Bywalcy koncertu opisywali, że zatłoczony tłum stał się niebezpieczny jeszcze wcześniej Scott Pojawił się na scenie, widząc, jak ludzie padają podczas występu rapera. Scott mówi Tymczasowo zawieszone Kiedy stało się jasne, że ludzie potrzebują pomocy medycznej, zachęciliśmy publiczność do zrobienia miejsca dla karetki, która przejeżdżała przez tłum, ale później zakończyła swoją grupę.

Władze poinformowały około 22:03 czasu CT, że koncert jest w trakcie zamykania, ale świadkowie twierdzą, że Scott i Drake nadal występowali.

Prawnicy Scotta powiedzieli, że ich klient dowiedział się o śmierci i obrażeniach dopiero po występie. Inne doniesienia prasowe cytowane źródła Mówiąc, że Drake też był nieświadomy za to, co się stało. W poście na Instagramie Drake powiedział, że jego „serce jest złamane dla rodzin i przyjaciół tych, którzy stracili życie i tych, którzy cierpią”.

Niektóre pozwy dotyczą zarówno zaniedbania – że wszyscy oskarżeni nie podjęli odpowiednich środków ostrożności w celu ochrony przed obrażeniami ciała i śmiercią – jak i rażącego zaniedbania, co oznacza, że ​​oskarżeni byli świadomi ryzyka, ale świadomie je zignorowali.

Odpowiedzialność za podjęcie kroków

Jeśli chodzi o potencjalną odpowiedzialność Scotta, jeśli jest w stanie zobaczyć i zauważyć, że szkoda została spowodowana sposobem prowadzenia koncertu, ma on obowiązek podjąć kroki w celu powstrzymania tej szkody, według CJ Bakera z Teksasu. Prawnik ds. obrażeń.

Istnieje wiele filmów. A jeśli ten film w końcu pokazał, że mógł lub powinien był być w stanie powiedzieć, mógł zapobiec szkodom, kończąc program wcześniej. Lub podejmując jakiś krok, aby temu zapobiec”.

Scott ma historię, która może również odegrać rolę w każdym postępowaniu sądowym. Lokalne media w obu miejscach donosiły wówczas, że wcześniej przyznał się do nieuporządkowanych zarzutów związanych z dwoma oddzielnymi incydentami zachęcania fanów do pośpiechu na scenę, raz na festiwalu muzycznym w Chicago w 2015 roku, a później na koncercie w Arkansas w 2017 roku.

Jednak dla Drake’a Baker powiedział, że jest za wcześnie, aby dokładnie powiedzieć, jaką rolę grał w Astroworld.

„Ale ważne jest, aby wszyscy zaangażowani w koncert zostali wciągnięci w proces sądowy, abyśmy mogli dowiedzieć się, kto jest winny”, powiedział.

Oglądaj | Travis Scott, Drake pozwany za zaniedbanie w śmierci Astroworld Festival:

Travis Scott, Drake pozwany za zaniedbanie w śmierci Astroworld Festival

Travis Scott i Drake stają w obliczu procesu sądowego za zaniedbanie po tym, jak tłumy na Astroworld Music Festival w Houston pozostawiły osiem osób zabitych. Jeden pozew oskarża obu raperów o „podżeganie do zamieszek”. 3:24

Aby Drake mógł podlegać odpowiedzialności cywilnej, powiedział Duncan, prokuratorzy muszą udowodnić, że ponosi on pewną winę.

„To nie wydaje się złe, jeśli to prawda, że ​​był niespodziewanym gościem i nie wiedział nic o wszystkim, co się działo” – powiedziała.

słuchaj | Co poszło nie tak z Astroworldem Travisa Scotta:

przednia latarka26:49Co poszło nie tak z Astroworldem Travisa Scotta?

Jako sprawy sądowe, śledztwo kryminalne i media społecznościowe próbują obwiniać śmiertelny wiec na Astroworld Festival Travisa Scotta, spojrzenie na znaki ostrzegawcze przed koncertem i długą historię festiwalowych katastrof. 26:49

READ  Saginaw Grant Dead: Aktor „The Lone Ranger” i „Breaking Bad” miał 85 lat

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top