Dlaczego Blue Jays ma teraz krem ​​nawilżający i co to oznacza dla Rogers Center

TORONTO – Od tego lata w Rogers Center pojawił się nowy poziom usług.

Wewnątrz stadionu, naprzeciwko wejścia do klubu dla gości i kilka kroków od fotela fryzjerskiego, który pozwala graczom i personelowi na strzyżenie w dobrze wentylowanym otoczeniu, znajduje się teraz również nawilżacz.

Przez ostatnie sześć tygodni magazyn baseballowy był używany do regulowania poziomu wilgotności i temperatury piłek do gry, aby zapewnić większą spójność. Po zaledwie 25 meczach w Toronto jest za wcześnie, aby wyciągać wiarygodne wnioski na temat wpływu kremu nawilżającego na boisko tradycyjnie preferowanego przez hitlerów, ale niektórzy gracze zauważyli różnicę.

“Zdecydowanie możesz stwierdzić, kiedy coś się dzieje. Kiedy piłka nie idzie w tę samą stronę” – powiedział defensywny Corey Dickerson, który w ciągu dziewięciu sezonów w Wielkiej Lidze zawołał do domu sześć różnych parków. “Możemy zdecydowanie powiedzieć w tym roku przyjdź tutaj. Piłka też nie leci. Niewiele piłek, które normalnie zniknęłyby w ciągu roku lub dwóch, zniknęło. Więc jest zdecydowanie czynnikiem.”

Historycznie rzecz biorąc, istniała duża różnica między baseballem a baseballem, nawet jeśli wszystkie nosiły oficjalne logo ligi i podpis komisarza. Piłki baseballowe są nie tylko wykonywane ręcznie i pocierane gliną, jedna po drugiej, ale często są przechowywane w zupełnie innych warunkach, jeśli chodzi o temperaturę i wilgotność.

Oznacza to, że baseball, który otrzymasz 15 kwietnia w Target Field, może różnić się w subtelny, ale znaczący sposób od tego, który otrzymasz 15 sierpnia w Camden Yards. Jednak z biegiem czasu MLB pracował nad stworzeniem większej jednolitości, a dziewięć zespołów dodało środki nawilżające.

W 2002 roku Colorado Rockies jako pierwszy zespół MLB użył nawilżacza w celu tłumienia wyjątkowo wysokich poziomów ataku na dużej wysokości. Jak dawny gracz Rockies, Dante Bichette, wie z mrugnięcia w Coors Court przed dodaniem kremu nawilżającego, odległość uderzenia nietoperza nie jest jedyną rzeczą, która może się różnić w zależności od parku.

READ  Laurel Hubbard, pierwsza transpłciowa ciężarówka olimpijska, startuje w Tokio

„Wszyscy myśleli, że transmisja piłki była tam ważna”, powiedział Pechet, który jest teraz specjalnym asystentem Blue Jays. “Bardziej chodziło o zerwanie piłki. Złamane piłki nie były tam ostre, a zmiany tam nie zniknęły, a szybkie piłki nie zatonęły. Dlatego tak trudno jest iść w drogę. “

Szesnaście lat później Arizona Diamondbacks została drugim zespołem, który zastosował nawilżacz, a następnie Boston Red Sox, New York Mets i Seattle Mariners w 2020 roku. Blue Jays również planowali wprowadzić nawilżacz w 2020 roku i posunęli się tak daleko, jak zainstalować jeden w Rogers Center, ale w zeszłym roku nie rozegrali ani jednej gry domowej w Toronto, co opóźniło projekt o rok.

Do 2021 roku Houston Astros, Miami Marlins, St. Louis Cardinals i Texas Rangers dodały własne napoje, ale Blue Jays rozpoczęły rok w drodze w Dunedin na Florydzie i Buffalo, gdzie napoje nie były używane. Zaczęli go używać w Rogers Center dopiero po powrocie do Toronto w lipcu tego roku.

Z biegiem czasu Blue Jays lepiej zrozumie, jak krem ​​​​nawilżający wpływa na podróż i przemieszczanie się piłki baseballowej z pola na pole i z miesiąca na miesiąc. Na razie domyślam się, że park staje się trochę bardziej przyjazny.

„Spodziewamy się, że największym skutkiem będzie ujednolicenie sposobu gry w piłkę na pozycji Rogersa” – powiedział GM Ross Atkins. „Spodziewamy się nieznacznego spadku ogólnego dystansu piłki, ale największy wpływ będzie miała kontynuacja gry na boisku od kwietnia do września”.

Poza Toronto liga podejmuje kroki w celu zwiększenia spójności baseballu, w tym dodatkowy nadzór nad tym, kiedy i jak glina jest nakładana na baseball. Ponadto MLB kontynuuje badania nad przechowywaniem piłek w przypadku, gdy warunki jednorodności mogą powodować jednorodność. W pewnym momencie MLB może delegować odświeżenie na poziomie ligowym (Blue Jays nie powiedziano im, że muszą je dodać).

READ  Andreescu zakwalifikuje się do trzeciej rundy w powrocie do Montrealu; Collins przedłuża zwycięską passę

W międzyczasie weterani, tacy jak Dickerson, spróbują przyzwyczaić się do subtelnych różnic w Rogers Center, boisku piłkarskim, które często preferuje uderzających, ale teraz może zacząć grać bardziej neutralnie, kosztem okazjonalnego home runu.

„Wielu facetów myśli: ‘Jak to się nie stało'”, powiedział. „To tylko jedna z tych rzeczy”.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top