Djokovic grozi deportacją po tym, jak Australia cofnie wizę po raz drugi

MELBOURNE, Australia – Gwiazda tenisa Novak Djokovic ponownie grozi deportacją po tym, jak rząd australijski po raz drugi cofnął mu wizę.

Minister imigracji Alex Hawk powiedział w piątek, że wykorzystał swoją dyskrecję ministerialną, aby cofnąć wizę 34-letniemu Serbowi ze względu na interes publiczny na trzy dni przed rozpoczęciem Australian Open.

Oczekuje się, że prawnicy Djokovica odwołają się od unieważnienia w Federalnym Sądzie Okręgowym i Sądzie Rodzinnym, tak jak z powodzeniem zrobili to po pierwszym unieważnieniu.

Hook powiedział, że anulował wizę „ze względu na stan zdrowia i porządek, ponieważ leży to w interesie publicznym”.

„Rząd Morrisona jest głęboko zaangażowany w ochronę granic Australii, szczególnie w związku z pandemią COVID-19” – powiedział Hawke w oświadczeniu, odnosząc się do premiera Scotta Morrisona.

To już drugi raz, kiedy wiza Djokovica została cofnięta, odkąd przybył do Melbourne w zeszłym tygodniu, aby bronić tytułu Australian Open.

Jego zwolnienie z obowiązku szczepień przeciwko COVID-19 w zawodach zostało zatwierdzone przez rząd stanowy Victoria and Tennis Australia, organizator turnieju. Podobno pozwoliło mu to na uzyskanie wizy na podróż.

Ale australijskie siły graniczne odmówiły zwolnienia i anulowały jego wizę po przybyciu do Melbourne. Djokovic spędził cztery noce w hotelu dla imigrantów, zanim w poniedziałek sędzia unieważnił tę decyzję.

Kian Boone, prawnik imigracyjny z Melbourne, powiedział, że prawnicy Djokovica stoją przed „bardzo trudnym” zadaniem uzyskania nakazu sądowego w weekend, aby umożliwić ich klientowi grę w przyszłym tygodniu.

„Dla Djokovica, aby uzyskać wyniki, których potrzebuje, będzie to bardzo trudne w weekend” – powiedział Boone.

Boone powiedział, że opóźnienie Hooka w podjęciu decyzji było bliskie kary.

„Jeśli zostawię go później niż teraz, myślę, że ze strategicznego punktu widzenia on (Jastrząb) myli zespół prawny Djokovica, co do rodzaju opcji lub leczenia, które może mieć” – powiedział Boone na kilka godzin przed podjęciem decyzji. zrobiony. ogłoszony.

READ  Pył z liści klonu na Imoo po pojawieniu się aktywności w mediach społecznościowych

Prawnicy będą musieli stawić się przed zastępcą sędziego Federalnego Sądu Okręgowego i Sądu Rodzinnego lub starszym sędzią Sądu Federalnego, aby uzyskać dwa pilne nakazy.

Jednym z nakazów będzie zakaz deportacji, taki jak ten, który otrzymał w zeszłym tygodniu. Drugi nakazuje Hakowi dać Djokovicowi wizę do gry.

– To drugie zamówienie jest bezprecedensowe – powiedział Boone. „Sądy rzadko nakazują członkowi władzy wykonawczej przyznanie wizy”.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top