Dion Vanoff Toronto Maple Leafs

Dion Vanoff Oficjalnie przechodzi na emeryturę po 14-sezonowej karierze w NHL, potwierdził 36-letni obrońca Steve Simmons z Toronto Sun.

Simmons dodaje, że Toronto Maple Leafs uhonoruje Vanoffa, który służył jako kapitan w latach 2010-2016, na gali przedmeczowej, zanim zmierzy się z Nashville Predators we wtorek.

„Żałuję, że nie odnieśliśmy tutaj większych sukcesów” – powiedział Vanoff Simmonsowi o swoim czasie w Toronto. „Biorę za to odpowiedzialność. Miałem zaszczyt być kapitanem. Zostawiłem tam wszystko, co miałem.”

Phaneuf nie grał w NHL, odkąd został kupiony z ostatnich dwóch lat swojego kontraktu przez Los Angeles Kings w 2019 roku.

Wybrany w pierwszej rundzie Calgary Flames w 2003 roku, Phaneuf zdobył 137 goli i 494 punkty w 1048 meczach NHL z Kings, Ottawa Senators, Maple Leafs i Calgary Flames.

Phaneuf został sprzedany z Maple Leafs do senatorów w 2016 roku i odegrał ważną rolę w awansie Ottawy do finału Konferencji Wschodniej jeden sezon później, kiedy przegrał w podwójnej dogrywce z meczu 7 z ewentualnymi mistrzami Pucharu Stanleya, Pittsburgh Penguins. To był jedyny raz w jego karierze, kiedy przekroczył pierwszą rundę.

„Nie możesz przestać o tym myśleć” – powiedział. „Zawsze chcesz wygrać mistrzostwo. Jestem rozczarowany, że nigdy nie wygrałem, ale jestem dumny z gracza, którym byłem. Jestem dumny z rozegrania ponad tysiąca meczów. „

W swojej karierze Phaneuf został wybrany do trzech meczów All-Star.

READ  Świat hokejowy reaguje na szokującą śmierć Matissa Kivlenieksa

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top