Deszcz meteorów Perseidów, który oślepi niebo w Vancouver

Jeśli żyjesz dla niesamowitych niebiańskich widoków, nie będziesz chciał przegapić niezwykłych deszczy meteorów w tym miesiącu.

Deszcz meteorów Perseidów nigdy nie przestaje sprowadzać wielu jasnych gwiazd fotografii na zapierający dech w piersiach letni pokaz. Co najlepsze, Prysznic Perseidów jest jednym z najłatwiejszych do zobaczenia z półkuli północnej.

Każdego roku Perseidy można zobaczyć, gdy Ziemia przechodzi przez „ścieżkę” Kometa Swift Tuttle Od 17 lipca do 24 sierpnia Space.com.

Deszcz osiągnie szczyt 12 i 13 sierpnia. Gdy niebo jest najciemniejsze — w najciemniejsze godziny po północy — po niebie może rozproszyć się nawet od 50 do 80 meteorów na godzinę. Kanadyjska Agencja Kosmiczna (CSA). A w noce przed szczytem będzie też widoczna coraz większa liczba meteorów.

Skąd gołąb wziął swoją nazwę?

CSA zauważa, że ​​meteory Perseusza „spadają” z konstelacji Perseusza. Ponadto konstelacja znajduje się w najwyższym punkcie na niebie tuż przed świtem, kiedy większość spadających gwiazd jest widoczna.

Grecki mitologiczny bohater Perseusz pokonał Meduzę, używając odblaskowej tarczy, aby „zwrócić jej moc przeciwko niej”.

Zdjęcie za pośrednictwem Kanadyjskiej Agencji Kosmicznej

Wskazówki dotyczące znajdowania meteorytów w Metro Vancouver

Aby w pełni cieszyć się widokiem, oto kilka wskazówek dotyczących polowania na meteory:

  • Jeśli to możliwe, trzymaj się z dala od świateł miejskich, które mogą utrudniać dostrzeżenie słabych meteorów. Aby zwiększyć swoje szanse na zobaczenie spadających gwiazd, wyrusz na poszukiwanie ciemnego nieba na wsi.
  • Jeśli musisz użyć latarki, umieść czerwony filtr na górze latarki (czerwony balon zmieści się w chuście). Białe światło jest bardzo oślepiające i może wpływać na widzenie w nocy.
  • Noś ciepłe ubrania. Chociaż pergole pojawiają się latem, nadal warto zabrać ze sobą ciepłą (nawet zimową) odzież. Sierpniowe noce bywają bardzo zimne.
  • Usiądź i zrelaksuj się w rozkładanym fotelu lub połóż się na kocu. Nie tylko wygodniej jest oglądać leżące gwiazdy, ale w ten sposób zobaczysz także więcej.
  • Napełnij termos gorącą czekoladą lub kawą – przyda się, jeśli zaczniesz odpływać lub zrobisz się trochę chłodno!
  • bądź cierpliwy. Może minąć trochę czasu, zanim zobaczysz swoją pierwszą gwiazdkę. Nie spiesz się z rezygnacją… warto poczekać!
READ  Dziwny nowy gatunek dinozaura miał zbroję niepodobną do niczego, co widziano wcześniej – Herald Leak

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top