Deszcz meteorów 2022: wskazówki dotyczące oglądania przesilenia w Vancouver

Chociaż może to być jedna z najzimniejszych nocy w roku w Metro Vancouver, jest również najdłuższa – a to daje dużo czasu na obserwowanie gwiazd podczas wysokości deszczu meteorytów.

Prognoza na środową noc (21 grudnia) obejmuje tylko kilka okresów zachmurzenia, więc obserwatorzy nieba mają niemal idealne warunki do oglądania spadających gwiazd podczas przesilenia zimowego.

Chociaż nie tak produktywny jak ostatni deszcz meteorytów – Geminidy mogą produkować Do 120 meteorów na godzinę W „idealnych warunkach” – deszcz meteorytów Ursydów może powodować okazjonalne wybuchy z nadmiarem 25 meteorów co godzinę, Według Amerykańskiego Towarzystwa Meteorytowego.

Zwykle Ursidy produkują około 5 do 10 meteorów na godzinę w szczytowym momencie (wciąż wystarczająco dużo dla wielu pragnień).

Chociaż niektóre deszcze meteorów są widoczne na całym świecie, Ursydy są „wydarzenie na półkuli północnej„ponieważ” jego promieniowanie nie oczyściło horyzontu ani nie zrobiło tego jednocześnie z początkiem porannego zmierzchu, jak widać z południowych tropików. „

Deszcz rozpoczął się 13 grudnia i potrwa do Wigilii (24 grudnia). Jednak mniej meteorów będzie widocznych w miarę zbliżania się ulewy.

Deszcz meteorów 2022 w Vancouver: Wskazówki dotyczące oglądania spadających gwiazd

Ursydzi mają swoją nazwę, ponieważ wyglądają jakby „wystawiały się” z okolic „jasnopomarańczowej gwiazdy Kochab, w Konstelacja Ursa MinorLittle Bear” według Space.com.

W gwiazdozbiorze Małego Niedźwiedzia pomarańczowy Kochab jest jaśniejszy niż dwie najbardziej oddalone gwiazdy w misce; Drugi to Ferkad.

Zdjęcie za pośrednictwem Space.com

Jak w przypadku każdego prysznica, należy znaleźć obszar z dala od miejskiego zanieczyszczenia światłem. Chociaż działa to najlepiej w odległych lokalizacjach, każde miejsce na większej wysokości zapewni również bardziej idealne warunki oglądania. Ponieważ dzieje się to w nocy w grudniu, będziesz chciał być przygotowany na zimne warunki. Weź ze sobą śpiwór, koc lub krzesło ogrodowe.

READ  Zespół kierowany przez Kalifornijski Instytut Technologii dokonuje rzadkiego odkrycia radiowego łączących się supermasywnych czarnych dziur

Aby w pełni cieszyć się spektaklem, oto kilka dodatkowych wskazówek dotyczących polowania na meteoryty:

  • Jeśli potrzebujesz użyć latarki, umieść na niej czerwony filtr (wystarczy czerwony balonik). Białe światło bardzo oślepia i może wpływać na widzenie w nocy.
  • Ubierz się ciepło. Nadal warto zabrać ze sobą ciepłe (nawet zimowe) ubrania.
  • Usiądź i zrelaksuj się w rozkładanym fotelu lub połóż się na kocu. Oglądanie leżących gwiazd jest nie tylko bardziej relaksujące, ale w ten sposób zobaczysz więcej.
  • Zapakuj termos z gorącą czekoladą lub kawą – przyda się, jeśli zaczniesz odpływać lub trochę zmarzniesz!
  • bądź cierpliwy. Może minąć trochę czasu, zanim zobaczysz swoją pierwszą gwiazdę. Nie poddawaj się tak szybko… warto czekać!

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top