Departament Stanu USA przeznaczył rosyjską farmę trolli, oferując jednocześnie 10 milionów dolarów na informacje o ingerencji w wybory

Koło wyróżniło Irlandzką Armię Republikańską, jej przywódcę Jewgienija Prigożyna – kim on jest kluczowy sojusznik Prezydent Rosji Władimir Putin – „oraz rosyjskie podmioty i współpracownicy związani z ich zaangażowaniem w ingerencję w wybory w USA”.

Zarówno IRA, jak i Prigożyn – nazywany „kucharzem Putina” – są objęte sankcjami w Stanach Zjednoczonych. Według Departamentu Sprawiedliwości farma trolli korzystała z Facebooka, Twittera i innych platform mediów społecznościowych, aby siać niezgodę i ingerować w wybory prezydenckie w 2016 roku.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych wznawiać za „informacje o zagranicznej ingerencji w wybory w USA” w swoim ogłoszeniu, które pojawia się zaledwie trzy miesiące przed tym, jak Amerykanie przystąpią do wyborów w wyborach śródokresowych.
Dowództwo Cybernetyczne Armii USA było wystarczająco zaniepokojone Armia Republiki Irlandzkiej Przeprowadzić operację hakerską w celu wycelowania w ranczo tramwajów podczas wyborów parlamentarnych w 2018 r. Następnie prezydent Donald Trump Potwierdzony Operacja w wywiadzie dla Washington Post w 2020 roku.

To najnowszy z serii publicznych apeli Departamentu Stanu w ramach programu Rewards for Justice, który oferuje wielomilionowe nagrody za podstawowe informacje o amerykańskich adwersarzach. Inne reklamy w zeszłym roku dotyczyły rosyjskojęzycznych gangów ransomware, północnokoreańskich hakerów i Rosjanina oskarżonego o zbudowanie złośliwego kodu komputerowego, który doprowadził do zamknięcia zakładu petrochemicznego w Arabii Saudyjskiej w 2017 roku.

Program Departamentu Stanu jest próbą zarzucenia szerokiej sieci zbierania informacji o zagrożeniach dla organizacji amerykańskich, uzupełniając tradycyjne i tajne gromadzenie danych wywiadowczych z amerykańskich agencji szpiegowskich. Nie jest jasne, jak skuteczny będzie program.

Departament powiedział, że jego apel był częścią „szerszych wysiłków rządu USA w celu zapewnienia bezpieczeństwa i integralności naszych wyborów oraz ochrony przed ingerencją z zewnątrz w nasze wybory”.

Amerykańscy urzędnicy są przygotowuje się do wymieszania Zagraniczna ingerencja i wewnętrzna dezinformacja na temat procesu głosowania w miarę zbliżania się głosowania śródokresowego.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top