Departament Sprawiedliwości wezwał ponad 30 osób w orbitę Trumpa w śledztwie 6 stycznia

Departament Sprawiedliwości wezwał ponad 30 osób w orbitę Trumpa w śledztwie 6 styczniaCNN

Wyżsi urzędnicy z Donald TrumpZbieranie funduszy politycznych i poprzednia kampania wyborcza należą do dziesiątek osób w orbicie byłego prezydenta, które otrzymały wezwania do sądu przed ławą przysięgłych w ostatnich dniach — ponieważ Departament Sprawiedliwości intensyfikuje śledztwa w sprawach karnych. 6 stycznia 2021Według wielu źródeł zaznajomionych z tą sprawą.

Należą do nich były menedżer kampanii Trumpa Bill Stebbin i Sean Dolman, którzy pracowali nad kampanią prezydencką Trumpa w 2020 r. jako dyrektor finansowy – poinformowały CNN źródła zaznajomione z tą sprawą. Ani Steppin, ani Dolman nie odpowiedzieli na prośby CNN o komentarz.

Dan Scavino, były zastępca szefa sztabu Trumpa, również otrzymał niedawno wezwanie do sądu, według źródła zaznajomionego z tą sprawą. Scavino nie odpowiedział na prośbę o komentarz.

W sumie ponad 30 osób powiązanych z Trumpem otrzymało wezwania w ostatnich dniach, zgodnie z dwoma źródłami znanymi z celów wezwania. Wezwania do sądu proszą o dokumenty, aw niektórych przypadkach o zeznania przed wielką ławą przysięgłych w Waszyngtonie.

Seria wezwań sądowych i innych czynności dochodzeniowych pojawiła się w dniach poprzedzających standardową przedwyborczą przerwę w Departamencie Sprawiedliwości, czyli 60-dniowy okres przed wyborami w połowie kadencji, podczas których Departament generalnie stara się unikać publicznych dochodzeń w politycznie drażliwych śledztwach. Unikaj pozorów, że próbujesz wpłynąć na wybory.

Niektóre z wezwań, w tym przejrzane przez CNN, były obszerne i dotyczyły informacji na temat różnych kwestii, w tym oszukańczego planu wyborczego, głównego narzędzia pozyskiwania funduszy i narzędzia politycznego Trumpa, Save America PAC, oraz organizacji wiecu Trumpa z 6 stycznia. oraz wszelkie kontakty z obszerną listą osób, które pracowały nad unieważnieniem wyników wyborów w 2020 roku.

Wezwanie do sądu, przeanalizowane przez CNN, wymaga zapisów dotyczących odszkodowania wypłaconego lub otrzymanego od listy osób, w tym prawników Trumpa i personelu kampanii do 20 stycznia 2021 r.

READ  Rząd Queensland ogłasza nagrodę Rs 5,3 crore za informacje o mężczyźnie pochodzenia pendżabskiego poszukiwanym za zabójstwo Australijki: The Tribune India

Prosi również o komunikację z kimkolwiek w Ministerstwie Sprawiedliwości. jak CNN Wcześniej wspomnianeŚledczy badają rolę byłego prawnika Departamentu Sprawiedliwości Jeffreya Clarka w forsowaniu fałszywych zarzutów o oszustwa wyborcze w imieniu Trumpa.

Wezwania mają na celu dotarcie do niektórych z tych samych graczy, których wcześniej zidentyfikowano w wezwaniach skierowanych do fałszywych wyborców w różnych stanach na początku tego roku, w tym między innymi byłych adwokatów Trumpa Rudy’ego Giulianiego i Victorii Tonsing oraz Borisa Epsteina, doradcy kampanii Trumpa 2020.

Niektóre z wezwań żądały również wszelkich informacji, które odbiorcy wcześniej przekazali Komisji Specjalnej Izby Reprezentantów w celu zbadania ataku z 6 stycznia na Kapitol.

Jego adwokat potwierdził CNN, że Bernard Kerik, były komisarz policji w Nowym Jorku, który pracował z Giulianim, aby znaleźć dowody oszustwa wyborczego w tygodniach po wyborach w 2020 r., również otrzymał wezwanie do sądu w sprawie dokumentów i zeznań.

„Widziałem wiele wezwań do sądu. Po prostu czuję się inaczej, ponieważ nie ma na to trendu”, powiedział adwokat Kerika, Timothy Parlator. „Zazwyczaj jest to bardzo ukierunkowane”.

Według źródła zaznajomionego z tą sprawą wezwany został również Brian Jack, ostatni dyrektor polityczny Trumpa w Białym Domu. Jack nie odpowiedział na prośbę o komentarz.

Prezydent Women for America First, Amy Cramer, która była gospodarzem wiecu Trumpa przed Białym Domem, powiedziała w weekend na Twitterze, że jej grupa również otrzymała obszerne wezwanie do sądu. Jej prawnik powiedział to samo publicznie.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe szczegóły.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *