Departament Sprawiedliwości uchyla śledztwo kryminalne z czasów Trumpa i pozew związany z książką Johna Boltona

W śledztwie kryminalnym z czasów Trumpa zbadano, czy książka Boltona nielegalnie ujawniła informacje dotyczące bezpieczeństwa narodowego, podczas gdy pozew miał na celu wyciągnięcie tantiem od Boltona. publikuje swoją książkę bez pełnej zgody kierownictwa.

Zakończenie postępowania to kolejny wniosek administracji Bidena dotyczący spraw oskarżanych politycznie i działań śledczych w stosunku do politycznych przeciwników Trumpa. . W ostatnich tygodniach Departament Sprawiedliwości porzucił lub zmienił swoje podejście do wielu spraw, którymi zajmował się za Trumpa i ogłosił, że zastępca prokuratora generalnego Lisa Monaco zajmuje się „potencjalnie problematycznymi sprawami”, a także politykami, których może chcieć nowa administracja zmienić.

Upuszczenie spraw przez Departament Sprawiedliwości ma miejsce w pierwszą rocznicę pozwu przeciwko Boltonowi.

Adwokat Boltona, Charles Cooper, pochwalił Departament Sprawiedliwości prezydenta Joe Bidena za zakończenie wszystkich postępowań prawnych przeciwko doradcy Trumpa, który stał się przeciwnikiem politycznym. Cooper powiedział, że sprawy wydawały się być motywowane politycznie.

„Od początku argumentowaliśmy, że żadne działanie nie jest uzasadnione, ponieważ zostało zainicjowane tylko w wyniku politycznie motywowanego nakazu prezydenta Trumpa, aby zablokować publikację książki ambasadora przed wyborami w 2020 roku” – powiedział Cooper w oświadczeniu.

„Zakończając te działania bez sankcjonowania ambasadora Boltona w jakikolwiek sposób lub ograniczając jego wpływy z książki, Departament Sprawiedliwości milcząco ustalił, że prezydent Trump i jego urzędnicy z Białego Domu działali niezgodnie z prawem” – dodał Cooper.

Książka wydana w czerwcu 2020 roku, Może pochwalić się szeregiem szokujących zarzutów, w tym prośbę Trumpa o pomoc Chin w wygraniu wyborów prezydenckich w 2020 r., argumentował, że Wenezuela jest częścią Stanów Zjednoczonych, od niechcenia zaproponowano mu ingerencję w system sądownictwa karnego dla zagranicznych przywódców i że jego najwyżsi urzędnicy kpili z niego za jego plecami.

Na początku administracji Bidena urzędnicy Departamentu Sprawiedliwości zaczęli omawiać sposoby zakończenia śledztwa kryminalnego z Boltonem, według osób zaznajomionych z tą sprawą.

READ  Stany Zjednoczone uzyskały dane od byłych ukraińskich funkcjonariuszy śledztwa Giulianiego

Sprawy cywilne i karne od dawna są postrzegane przez zawodowych prawników jako politycznie skażone zaangażowaniem wysokich rangą urzędników Białego Domu i publicznymi wypowiedziami byłego prezydenta.

Prokuratorzy również zdali sobie sprawę, ludzie poinformowani w tej sprawie powiedzieli, że prawdopodobnie nie mogliby użyć zeznań z tego, co gwiazda mogła zobaczyć, Michael Ellis, były adwokat ds. bezpieczeństwa narodowego Białego Domu, który odegrał rolę w retroaktywnej klasyfikacji części książki Boltona, a były prezydent próbował mianować go generalnym doradcą Narodowej Agencji Bezpieczeństwa. Administracja Bidena zawiesiła nominację w NSA i stała się przedmiotem wewnętrznego śledztwa Pentagonu, zanim ostatecznie zrezygnowała.
Książka Boltona – Szkodliwy moment dla Trumpa politycznie W roku wyborczym – jeden epizod, który wywołał poważną krytykę upolitycznienia przez administrację Trumpa społeczności wywiadowczej i Departamentu Sprawiedliwości.

Wysiłki ery Trumpa, aby powstrzymać książkę

Były prokurator generalny William Barr zatwierdził prośbę Białego Domu o złożenie pozwu o zatrzymanie publikacji książki Boltona w niezwykłym posunięciu na kilka dni przed jej wydaniem.

Zgodnie z podejściem bezradnościowym poza swoim kręgiem politycznym, Barr wysłał ówczesnego zastępcę prokuratora generalnego Jeffreya Rosena, aby przedyskutował, jak złożyć pozew przeciwko Boltonowi z adwokatem wydziału, osoba zaznajomiona z prowadzeniem sprawy powiedziała CNN.

Prawnicy poinformowali, że próba powstrzymania publikacji książki to nieszczęście. Ale osoba ta powiedziała, że ​​jej obawy zostały zignorowane, a Barr podpisał pozew. Ta część procesu, która ma na celu zatrzymanie publikacji, zakończyła się niepowodzeniem, ponieważ książka była już w rękach księgarzy.

Na początku tego roku sędzia federalny orzekł, że Bolton mógł szukać wskazówek O procesie klasyfikacji jego książki w przypadku podjęcia w złej wierze decyzji Białego Domu i wywiadu zmierzającego do politycznej ochrony Trumpa.

Ta decyzja postawiła Departament Sprawiedliwości w potencjalnie trudnym miejscu, ponieważ otworzyła drzwi zespołowi prawnemu Boltona do lobbowania za wywiadami z ludźmi z otoczenia prezydenta pod przysięgą.

Urzędnik państwowy, który od dawna specjalizuje się w klasyfikacji, wystąpił do przodu zeszłej jesieni Twierdzą, że wyznaczenie Białego Domu przez Trumpa było niewłaściwe O książce powiedziała, że ​​wierzy, że została zmuszona do rzucenia pracy z powodu gniewu ówczesnego prezydenta na Boltona.

Prawnik, Elaine Knight, zastanawiała się, „jak byłoby właściwe, aby apolityczny proces był kierowany przez nominatów politycznych z pozornie politycznych celów”, jej prawnicy pisali o jej pracy nad recenzowaniem rękopisu Boltona, na który w dużej mierze zgodziła się opublikować przed prawnicy zamknięci . Trump interweniować, blokując podpis.

READ  Szczepienia mogą nie powstrzymać rozprzestrzeniania się Covid-19, ale łagodzą nasilenie intensywnej opieki: eksperci - obywatele

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli pisarz, który pracował dla rządu, nie uzyskał pełnej aprobaty przed publikacją książki, Departament Sprawiedliwości może po wypadku wnieść pozew, aby spróbować odzyskać od pisarza zyski.

Bolton tracił w tym przypadku miliony.

Departament Sprawiedliwości był w sądzie w sądzie, twierdząc, że administracja Trumpa również prowadzi śledztwo w sprawie nadużyć kryminalnych.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe szczegóły.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top