Demontaż iFixit pojawia się wewnątrz M2 MacBook Air

Nowa MacBook Air M2 wreszcie dostępny. Podczas gdy niektórzy klienci nie dostaną tego w swoje ręce Inny miesiącCi, którzy kupili go w przedsprzedaży, otrzymali teraz swój nowy laptop. iFixit otrzymał również M2 MacBook Air, aby pokazać nam kompletne usunięcie tego, co znajduje się w nowym urządzeniu.

Porzucenie M2 MacBooka Air

Dzięki iFixit już przyjrzeliśmy się Co znajduje się w nowym MacBooku Pro M2 – który w przeciwieństwie do MacBooka Air jest w zasadzie tym samym modelem co poprzednia generacja, ale z nowym chipem. 9to5Mac Udostępnij już niektóre Zdjęcia przedstawiające wewnętrzne elementy MacBooka Air M2Jednak rozpakowanie iFixit ujawniło pewne niespodzianki.

Dzięki prześwietleniu iFixit pokazuje jedną z głównych zmian w nowym MacBooku Air: głośniki. Wcześniej głośniki znajdowały się po lewej i prawej stronie laptopa. Teraz znajduje się nad klawiaturą, schowany między obudową a ekranem.

Zdejmowanie dolnej pokrywy MacBooka Air M2 jest prostsze, ponieważ ma teraz tylko cztery śruby zamiast dziesięciu. Chociaż powoduje to prostszy projekt, nie oznacza to, że to urządzenie jest łatwiejsze do naprawienia. Większość złączy płyty głównej i baterii jest ukryta i ekranowana, ale ich odłączenie nie jest całkowicie trudne.

Płytka logiczna jest również chroniona metalową osłoną i nic dziwnego, że jest bardzo kompaktowa. To prawie tak, jakby w tym Macu znajdował się iPad, co jest poniekąd prawdą, ponieważ komputery Mac i urządzenia z systemem iOS mają teraz tę samą architekturę, co układy Silicon firmy Apple. Nie jest również zaskakujące, że komponenty są przylutowane do płyty głównej i nie można ich łatwo wymienić.

SSD jest wolniejszy i… akcelerometr

to było Już potwierdzone przez Apple A także przez wielu recenzentów technologii, ale M2 MacBook Air jest dostarczany z pojedynczym chipem NAND 256 GB dla dysku SSD w podstawowej konfiguracji. Podobnie jak w przypadku nowego 13-calowego MacBooka Pro, skutkuje to wolniejszą wydajnością SSD niż modele z dwoma układami NAND razem wziętymi.

READ  Z przyjemnością informujemy, że Apple nie wymaga już weryfikacji zniżek edukacyjnych

Dla porównania, podczas gdy prędkości odczytu SSD w MacBookach M1 sięgają prawie 3 GB/s, 256 GB SSD w nowych MacBookach M2 ledwo osiąga 1,5 GB/s. To o połowę mniej niż w przypadku MacBooków poprzedniej generacji i droższych modeli z większą ilością pamięci wewnętrznej.

Inne ciekawostki to nowy sterownik Thunderbolt 3 stworzony przez Apple zamiast Intela, układ USI dla Wi-Fi i Bluetooth (nie Ultra Wideband) oraz… akcelerometr. Dla tych, którzy nie są zaznajomieni, akcelerometr jest czujnikiem używanym do wykrywania ruchu. Nie jest jasne, dlaczego Apple umieścił jeden z tych czujników w komputerze Mac. Może to być związane z funkcją, która nie została wdrożona, lub czymś, co powinno zostać wykryte, jeśli użytkownik przypadkowo upuścił laptopa.

iFixit zauważa również, że M2 MacBook Air nie ma dyfuzora ciepła, więc wykorzystuje wyłącznie pastę termiczną i taśmę grafitową do rozpraszania ciepła z wewnętrznych komponentów. Niektóre ostatnie testy wykazały, że MacBook Pro M2 w niektórych sytuacjach robi się gorętszy niż M1 i wydaje się, że może to stanowić problem również dla użytkowników M2 MacBook Air — przynajmniej podczas wykonywania bardzo wymagających zadań.

Bateria 52,6 W jest przymocowana do obudowy za pomocą samoprzylepnych naklejek, a gładzik Force Touch można łatwo usunąć. Oto, co kryje się w nowym MacBooku Air: gigantyczna bateria, gładzik i bardzo mała płytka główna ze wszystkim, co jest do niej przylutowane.

Czy można naprawić M2 MacBook Air?

Chociaż w nowym M2 MacBooku Air można wymienić niektóre komponenty, nie jest to całkowicie pewne i wymaga odpowiednich narzędzi. Oczywiście nie można wymienić takich rzeczy jak procesor czy dysk SSD, więc mówimy o baterii, gładziku, głośnikach i klawiaturze.

Koniecznie obejrzyj cały rip poniżej lub w youtube:

Ceny nowego MacBooka Air w Stanach Zjednoczonych zaczynają się od 1199 USD. Koniecznie sprawdź Amazon, aby uzyskać specjalne oferty na MacBooki.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej informacji o Apple:

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top