Demokraci z Senatu USA uchwalili plan wydatków w wysokości 3,5 biliona dolarów

Senat USA zatwierdził plan wydatków w wysokości 3,5 biliona dolarów na najważniejsze priorytety prezydenta Joe Bidena w środę wczesnym rankiem w głosowaniu 50-49 zgodnie z partyzanckimi liniami po tym, jak ustawodawcy spierali się o potrzebę ogromnych wydatków na walkę ze zmianami klimatycznymi i ubóstwem.

Głosowanie rozpoczyna tygodnie debaty w Partii Demokratycznej Bidena na temat priorytetów, w tym powszechnego przedszkola, tanich mieszkań i technologii przyjaznych dla klimatu.

Z wąską większością w obu izbach Kongresu Demokraci będą musieli stworzyć pakiet, który zdobędzie poparcie obu postępowców, takich jak reprezentantka Alexandria Ocasio-Cortez, która chce zdecydowanych działań w sprawie zmian klimatycznych, i umiarkowanych, w tym senator Kirsten Senema, która wyraziła obawa o skalę ustawy Prawo.

Głosowanie odbyło się po około 14 i pół godzinach debaty, która rozpoczęła się tuż po tym, jak Senat we wtorek zatwierdził amerykańską ustawę o infrastrukturze o wartości 1 biliona dolarów w ponadpartyjnym głosowaniu 69-30, proponując dokonanie największej od dziesięcioleci inwestycji w kraju w drogi, mosty, lotniska i drogi wodne.

„To była spokojna noc. Nadal mamy przed sobą drogę, ale zrobiliśmy ogromny krok naprzód, aby przekształcić Amerykę” – powiedział dziennikarzom przywódca większości w Senacie Chuck Schumer po przyjęciu rezolucji budżetowej. „To najważniejszy akt prawny, który był rozważany od dziesięcioleci”.

Projekty ustaw były priorytetem dla Bidena, który starał się wprowadzić gruntowne zmiany w czasie, gdy Demokraci obawiają się utraty kontroli ustawodawczej w zbliżających się wyborach w 2022 roku.

Demokraci planują forsować pakiet w ciągu najbliższych kilku miesięcy, wykorzystując proces zwany „dostosowaniem budżetu”, który pozwala im uchwalić przepisy zwykłą większością głosów. Lider większości w Izbie Steny Hoyer, demokrata, powiedział, że Izba powróci z letniej przerwy na początku 23 sierpnia, aby rozważyć decyzję budżetową.

Republikanie skrytykowali plan wydatków Stanów Zjednoczonych w wysokości 3,5 biliona dolarów. Przywódca republikanów Senatu Mitch McConnell, który głosował za ustawą o infrastrukturze, nazwał większą propozycję „radykalną”.

READ  Wirus koronowy: co dzieje się w Kanadzie i na całym świecie w czwartek

Nadciąga pułap zadłużenia

Dziesiątki republikańskich senatorów podpisało również zobowiązanie do niegłosowania do zwiększenia zdolności pożyczkowej kraju, gdy wyczerpie się jesienią, aby spróbować ograniczyć plany wydatków Demokratów.

“oni [Democrats] Senator Ron Johnson, republikanin, który rozłożył obietnicę, powiedział The Wall Street Journal: Nie powinniśmy oczekiwać, że Republikanie podniosą pułap zadłużenia, aby dostosować się do wydatków na deficyt.

Niepodniesienie lub zawieszenie ustawowego limitu zadłużenia – obecnie 28,5 biliona dolarów – może doprowadzić do zamknięcia rządu federalnego lub niewypłacalności.

Sekretarz skarbu Janet Yellen wezwała w tym tygodniu Kongres do podniesienia limitu zadłużenia w wyniku głosowania ponadpartyjnego. We wtorek Yellen poparła również przejście do większego pakietu wydatków, mówiąc, że plan infrastruktury powinien mieć kontynuację.

niepewna przyszłość

We wtorek Biden złożył hołd 19 republikanom, którzy głosowali za ponadpartyjnym środkiem infrastrukturalnym. „Tutaj w tym akcie pokazaliśmy, że wciąż możemy się spotykać, aby robić wielkie rzeczy – ważne rzeczy – dla narodu amerykańskiego” – powiedział.

Przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi powiedziała, że ​​jej Izba nie będzie głosować nad ustawą o infrastrukturze ani nad większym pakietem wydatków, dopóki oba te elementy nie zostaną dostarczone, co wymagałoby od przywódców Demokratów utrzymania niewielkiej większości w Kongresie, aby przeforsować ustawę do biura Bidena.

Wiodąca Izba Postępowych Demokratów oświadczyła we wtorek, że większość postępowców nie zagłosuje za ponadpartyjną ustawą o infrastrukturze, dopóki Senat nie uchwali również „solidnego” drugiego środka dotyczącego wydatków. Było to w przeciwieństwie do bardziej umiarkowanych Demokratów z Izby Reprezentantów, którzy chcą szybkiego głosowania nad ustawą o infrastrukturze.

Sondaże pokazują, że dążenie do modernizacji amerykańskiej infrastruktury, wypracowywane miesiącami przez senatorów obu partii, cieszy się szerokim zainteresowaniem opinii publicznej. Rachunek obejmuje 550 miliardów dolarów nowych wydatków, oprócz 450 miliardów dolarów wcześniej zatwierdzonych inwestycji w infrastrukturę.

READ  Algieria: 61 aresztowanych po tym, jak gang zabił człowieka fałszywie oskarżonego o wzniecanie śmiertelnych pożarów | Algieria

Demokraci zaczną tworzyć pakiet pojednawczy, aby głosować nad jego przyjęciem po powrocie z letnich wakacji we wrześniu.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top