Davos 2022: Polska energetyka potrzebuje co najmniej 1,3 biliona złotych inwestycji do 2030 r. – Novinite.com

The Polski Energia Dział dzwoni 1,3 – 1,7 biliona inwestycji do 2030 r. Taka inicjatywa jest porównywalna z odbudową Polski po II wojnie światowej – przekonuje Paweł Strączyński, wiceprezes ds. finansów Pekao SA.

Prezydent Strawiński wziął udział w „europejskim” panelu dyskusyjnym Energia Dywersyfikacja: jak ulepszyć alternatywne źródła, sposoby i czystsze technologie Energia Bezpieczeństwo ”, przetrzymywane w Polski Dom podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos w Szwajcarii. Jego zdaniem systemy nisko- i zeroemisyjne to przyszłość Polski Energia Dział.

On wierzy, że Polski Energia Wymagany dział Inwestycje Z 1,3 do 1,7 biliona do 2030 r. Tę inicjatywę można porównać do odbudowy Polski po II wojnie światowej.

„Są w tej kwocie Inwestycje Oba w środku Energia Infrastruktura, nowe budownictwo Energia Źródła, ale także w sieciach dystrybucyjnych, w tym energii elektrycznej, gazu, a później wodoru. Infrastruktura związana z transportem i przetwarzaniem paliw oraz Energia Trzeba też stworzyć magazyn” – powiedział przedstawiciel Pekao SA

To jednak nie jedyne Inwestycje Przez przedsiębiorstwa państwowe i korporacje państwowe.

„Obecnie dobiega końca druga faza projektu budowy nadmorskich farm wiatrowych. Pod względem procedur nazywa się to wydawaniem zezwoleń na tworzenie sztucznych wysp. Kolejka prywatnych inwestorów jest bardzo długa – powiedział prezydent Strasinsky.

Innowacyjny Energia Dział Inwestycje Atrakcyjny pod wieloma względami dla firm i banków. Po pierwsze, wpisują się dokładnie w strategię ESG.

„W Polsce polityka ESG właśnie została wprowadzona, ale otrzymujemy jasne sygnały od instytucji finansowych w Europie czy na świecie, że niezależnie od ich atrakcyjności ekonomicznej nie będą się angażować. Inwestycje Nie jest zgodny z ich polityką ESG” – wyjaśnił przedstawiciel Banku Pekao SA

Ponadto finansowanie nowoczesnych obiektów energetycznych przyciąga inwestorów, ponieważ kontrakty realizowane są przez duże firmy z ugruntowanymi fundacjami lub przez tworzone specjalistyczne spółki joint venture. Polski Firmy z zagranicznymi partnerami biznesowymi. Prezydent Straczyński nakreślił współpracę Vin Polski Energia Przykładowe działania takie jak zespół z Orsted i Orlen z Nordland przy budowie nadmorskich farm wiatrowych.

READ  Polska podpisuje umowę Artemis - Space News

/BAP Mediaroom

Podążać Nowinit.com Na Świergot I Facebook

Napisz do nas na [email protected]

Рскиарски – Nowinit.bg

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top