Daniel Radcliffe czuł, że „potrzebuje czegoś do powiedzenia” gejowskiej młodzieży

Od kilku lat Harry Potter siedzi w środku wściekłego wiru napędzanego komentarzami JK Rowling na temat osób transpłciowych, które widziały, jak pisarz degraduje grupę jako drapieżnika i nie tylko.

Na drugim końcu spektrum jest były gwiazdor Harry’ego Pottera Daniel Radcliffe, który jest zdeterminowany, aby wspierać osoby transpłciowe i ogólnie społeczność LGBT poprzez swoją pracę nad takimi inicjatywami jak Trevor Project, organizacja charytatywna LGBT.

Radcliffe powtórzył swoje stanowisko w nowym wywiadzie z Indiewirektóry zobaczył patrząc wstecz na list otwarty z 2020 r., w którym napisał: „musimy zrobić więcej, aby wspierać osoby transpłciowe i niebinarne”.

„Powodem, dla którego czułem się tak bardzo, w dużej mierze, jakbym musiał coś powiedzieć, kiedy to zrobiłem, jest to, że, zwłaszcza odkąd skończyłem Pottera, spotkałem wiele dzieci homoseksualnych i transpłciowych oraz młodych dorosłych, którzy mają świetne Utożsamianie się z Potterem w I tak, kiedy zobaczyłem, jak zostali zranieni tego dnia, chciałem, żeby wiedzieli, że nie wszyscy w serii czują się w ten sposób. I to było naprawdę ważne – wyjaśnił Radcliffe w nowym wywiadzie.

Rowling jest postacią kontrowersyjną od czasu serii tweetów w 2020 roku, które wywołały intensywne reakcje społeczności transpłciowej. Emma Watson, która grała Hermionę Granger, była jedną z postaci w uniwersum Harry’ego Pottera, które w odpowiedzi wspierały osoby transpłciowe. Od tego czasu Rowling konsekwentnie powtarza swoje stanowisko wobec osób transpłciowych, zwłaszcza transpłciowych kobiet.

Od tego czasu stanowisko Rowling wobec osób transpłciowych utrzymywało się w różnych aspektach serii o Harrym Potterze, od nadchodzącej gry Hogwarts Legacy po The Last Encounter, w którym Rowling nie brała udziału. Rowling zawsze była twarzą serii, którą stworzyła, ale Radcliffe również pozostał dużą częścią spuścizny franczyzy, nawet gdy dążył do ustanowienia własnej tożsamości w świecie rozrywki.

READ  Jego ostatni kontrakt jest z Williamem Regalem w AEW

Tak czy inaczej, Harry Potter jest bardziej popularny i kontrowersyjny niż kiedykolwiek.

Ostatecznie, jak powiedział Radcliffe, jego filantropijny świat ze społecznością LGBT oznaczał, że musiał się odezwać.

„To było naprawdę ważne, ponieważ pracowałem z Project Trevor od ponad 10 lat, więc nie sądzę, że byłbym w stanie spojrzeć na siebie w lustrze, gdybym nic nie powiedział” – powiedział Radicliffe. – Ale nie do mnie należy zgadywanie, co się dzieje w czyjejś głowie.

Najnowszą rolą Radcliffe’a jest Stranger Al Yankovic w Stranger: The Yankovic Story. Premiera zaplanowana jest na Roku Channel 4 listopada.

Kat Bailey jest starszym redaktorem wiadomości IGN, a także współprowadzącą czat głosowy Nintendo. Masz wskazówkę? Wyślij jej bezpośrednią wiadomość na the_katbot.

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top