Czy wiesz, że możesz nazwać planetę?

Obraz artykułu zatytułowanego Czy wiesz, że możesz nazwać planetę?

obrazek: IAU OAO / NARIT

Odkąd NASA, Europejska Agencja Kosmiczna i Kanadyjska Agencja Kosmiczna wystrzeliły Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba w grudniu 2021 r., zostaliśmy potraktowani jednymi z najbardziej niezwykłych obrazów kosmosu (lub gdziekolwiek, naprawdę) kiedykolwiek zrobionych.

duża A Energia teleskop kosmiczny Był również zajęty obserwowaniem nowych układów egzoplanet – a teraz, Międzynarodowa Unia Astronomów (IAU) Chciałby uzyskać pomoc od opinii publicznej, wymieniając 20 z nich. Zgadza się: to twoja szansa na nazwanie planety. Oto, co musisz wiedzieć.

Jak nazwać planetę?

Najpierw kilka wyjaśnień. Egzoplaneta to planeta poza naszym Układem Słonecznym. „Układ egzoplanet” to Egzoplaneta i jej gwiazda gospodarz.

A od 1919 roku Międzynarodowa Unia Astronomiczna ma za zadanie skatalogowanie ciał niebieskich i stworzenie spójnych konwencji ich nazywania (między innymi) – co wyjaśnia, dlaczego mają ciała niebieskie. Nazwa ExoWorlds 2022 Konkurs na 20 pozasłonecznych układów planetarnych.

Jak wziąć udział w konkursie NameExoWorlds 2022

Jest to projekt zespołowy, więc zanim zaczniesz myśleć o nazwiskach, będziesz musiał połączyć siły lub dołączyć do już istniejącego. I to nie byle jaki zespół: jeden „składający się ze studentów i pedagogów, entuzjastów astronomii, astronomów-amatorów i egzoplanetologów”, według Międzynarodowej Unii Astronomicznej. aleNie ma ograniczeń co do liczby osób, które mogą dołączyć Zespół.

Po zebraniu (lub dołączeniu) wymarzonego zespołu nadszedł czas, aby zabrać się do pracy. Jest wspólny instrukcje A Gramatyka Możesz przeczytać więcej, aby poznać wszystkie szczegóły, ale oto podstawowy przegląd tego, co Twój zespół będzie musiał zrobić:

  • Wybierz system z 20 Egzoświatów na liście
  • Przeprowadź wydarzenie uświadamiające astronomię związane z egzoplanetami
  • Zaproponuj nazwę egzoplanety i jej gwiazdy macierzystej w swoim języku oraz wyjaśnij kontekst kulturowy
  • Zarejestruj swój zespół i prześlij swoją propozycję nazwy (pisemna + format wideo) Za pośrednictwem tego formularza

dobry druk

Możesz wysłać różnicę Jeden wpis – oznacza parę nazw: jedną dla egzoplanety i jedną dla gwiazdy macierzystej. Wszystkie propozycje należy przesłać do 11 listopada 2022 r. Następnie zostaną przeanalizowane i ocenione, a zwycięzcy zostaną ogłoszeni 20 marca 2023 r.

READ  Popyt magazynowy odpowiada wolnej powierzchni biurowej

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top