Powyżej poniżej 224
czas Sobota, 21:30 ET
telewizja ESPN
Możliwości począwszy od piątku wieczorem iw poprzek Kings.

Grizzlies weszli do swojej najlepszej z siedmiu serii przeciwko gorącemu Jazzowi, po pokonaniu Spurs i Warriors w turnieju, aby się tu dostać.

Kontynuowali w Utah, grając w pierwszym meczu z zdenerwowanym Jazzem Donovana Mitchella, po czym wykonali imponujący wysiłek w drugiej połowie, aby Utah był spocony w drugim meczu. Teraz seria przenosi się do Memphis, gdzie Grizzlies będzie starał się odzyskać wiodącą serię.

Podzielmy pierwsze dwie gry i zobaczmy, jak przekładają się one na zakład w grze 3.

Obrona Utah powinna się poprawić … prawda?

Najbardziej zagmatwaną częścią serii jest obrona Jazzu, który walczył o powstrzymanie Ja Moranta w dwóch meczach, zwłaszcza w grze 2.

Utah miał trzecią najlepszą ocenę defensywną w NBA w sezonie zasadniczym, wynoszącą 107,5, Według zaawansowanych statystyk NBA. To właśnie sprawiło, że brzmiało to tak, że może wreszcie być rokiem kwalifikacji do jazzu.

Jednak wystarczyło imponujące wyniki, aby zrzucić Memphis w Grze 2. Utah strzelił 54,4% pola i 19 z 39 (48,7%) z 3-punktowego zasięgu. Zespół jazzowy nigdy nie zwolnił, zdobywając co najmniej 36 punktów w trzech z czterech kwartałów na drodze do zwycięstwa.

To zwycięstwo wydawało się być w porządku dzięki 20-punktowej przewadze w pierwszej połowie, ale Grizzlies wygrał w trzeciej kwarcie, 43-29, nad Morantem.

Ofensywnie Utah nie zmienił się zbytnio od sezonu zasadniczego. Nadal jest mocno uzależniony od rzutu za 3 punkty, chociaż pomaga to Mitchellowi w odbiciu. Jazz również kwitnie na szkle dzięki Rudiemu Joubertowi, który w ciągu kilku minut prowadził drużynę w drugim meczu.

Mimo to obrona powinna się poprawić. Myślę, że ma to wiele wspólnego z powrotem Mitchella w drugiej grze. Powrót tak dużego gracza po długiej nieobecności zawsze będzie wymagał czasu, aby przyzwyczaić się do tego, a robienie tego w kwalifikacjach nie jest łatwe.

READ  Playoffs Pucharu Stanleya Otwarty wątek: Szablon

Spodziewam się, że Utah podniesie go w obronie w trzeciej grze. Wydaje się również mało prawdopodobne, aby Morant i Dillon Brooks spotkali się ponownie, aby zejść z boiska 25 z 40.

Grizzlies chcą kontynuować jazdę

Podczas dwóch meczów play-off, Grizzlies podzielili się również niektórymi dominującymi stylami z sezonu zasadniczego.

Pierwsza polega na strzelaniu wewnątrz łuku. Memphis średnio 21,5 strzałów z 3 punktów na mecz, drugie najniższe miejsce w NBA, które znalazło się na liście play-offów w piątek wieczorem. Grizzlies prowadzą 71 rzutów za 2 punkty na mecz pozostałym drużynom w kwalifikacjach.

Wraz z tym pojawia się drugi wzór: wszystko, co przechodzi przez Morant.

Morant ma 2 z 8 poza zakresem za 3 punkty przez 2 gry, ale strzela 55,3% pola. Podobnie jak w przypadku Warriors, robił to, jeśli chodzi o zdobywanie farby. Utah był świetną drużyną defensywną w sezonie zasadniczym, więc ich niezdolność do gry w Morant była rozczarowaniem.

Mówi głównie o wielkości Moranta. Jego 47 punktów w meczu 2 było oszałamiające, ponieważ samotnie utrzymywał Grizzlies w tym meczu. 21-latek będzie musiał kontynuować swoją świetną grę, aby utrzymać przy życiu sezon w Memphis.

Brooks rozwija się również dzięki dwóm grom z tej serii, ze średnią 27 punktów na grę i wypłatą 57,5%. Do tej pory średnio tylko 32,1 minuty na mecz, chociaż jest to głównie spowodowane błędem w grze 2.

Jazz-Grizzlies Bake

Jeśli chodzi o downhill downhill, obrona Jazzu wyróżnia się. Po prostu musi być lepiej. Nie wierzę, że sezon zasadniczy był mirażem i że nagle muszą wygrywać rzuty karne. W przeciwnym razie mają kłopoty z niektórymi z tych utalentowanych zbrodni na Konferencji Zachodniej.

Lubię stawiać tylko pięć w trzeciej grze. Widzę, że Utah traktuje priorytetowo powstrzymanie Moranta i Brooksa w łuku. Jeśli jazz nie, to czas zacząć wciskać przycisk paniki.

READ  Shane Wright przyjmuje oczekiwania „pokoleń” jako najlepszy szkic NHL 2022

Jest po prostu wiele osiągnięć (podobnie jak cały sezon regularny, z Mitchellem lub bez), które mówią mi, że Utah jest dobrą drużyną defensywną. Ja wezmę jazz jako ulubieńca drogi, aby objąć prowadzenie w tej serii.

Owocobranie: Jazz-5