Powyżej poniżej 224
czas Sobota, 21:30 ET
telewizja ESPN
Możliwości począwszy od piątku wieczorem iw poprzek Kings.

Grizzlies weszli do swojej najlepszej z siedmiu serii przeciwko gorącemu Jazzowi, po pokonaniu Spurs i Warriors w turnieju, aby się tu dostać.

Kontynuowali w Utah, grając w pierwszym meczu z zdenerwowanym Jazzem Donovana Mitchella, po czym wykonali imponujący wysiłek w drugiej połowie, aby Utah był spocony w drugim meczu. Teraz seria przenosi się do Memphis, gdzie Grizzlies będzie starał się odzyskać wiodącą serię.

Podzielmy pierwsze dwie gry i zobaczmy, jak przekładają się one na zakład w grze 3.

Obrona Utah powinna się poprawić … prawda?

Najbardziej zagmatwaną częścią serii jest obrona Jazzu, który walczył o powstrzymanie Ja Moranta w dwóch meczach, zwłaszcza w grze 2.

Utah miał trzecią najlepszą ocenę defensywną w NBA w sezonie zasadniczym, wynoszącą 107,5, Według zaawansowanych statystyk NBA. To właśnie sprawiło, że brzmiało to tak, że może wreszcie być rokiem kwalifikacji do jazzu.

Jednak wystarczyło imponujące wyniki, aby zrzucić Memphis w Grze 2. Utah strzelił 54,4% pola i 19 z 39 (48,7%) z 3-punktowego zasięgu. Zespół jazzowy nigdy nie zwolnił, zdobywając co najmniej 36 punktów w trzech z czterech kwartałów na drodze do zwycięstwa.

To zwycięstwo wydawało się być w porządku dzięki 20-punktowej przewadze w pierwszej połowie, ale Grizzlies wygrał w trzeciej kwarcie, 43-29, nad Morantem.

Ofensywnie Utah nie zmienił się zbytnio od sezonu zasadniczego. Nadal jest mocno uzależniony od rzutu za 3 punkty, chociaż pomaga to Mitchellowi w odbiciu. Jazz również kwitnie na szkle dzięki Rudiemu Joubertowi, który w ciągu kilku minut prowadził drużynę w drugim meczu.

Mimo to obrona powinna się poprawić. Myślę, że ma to wiele wspólnego z powrotem Mitchella w drugiej grze. Powrót tak dużego gracza po długiej nieobecności zawsze będzie wymagał czasu, aby przyzwyczaić się do tego, a robienie tego w kwalifikacjach nie jest łatwe.

READ  Walki opozycji i czwarta fala COVID-19, Tokio rusza do przodu z igrzyskami olimpijskimi

Spodziewam się, że Utah podniesie go w obronie w trzeciej grze. Wydaje się również mało prawdopodobne, aby Morant i Dillon Brooks spotkali się ponownie, aby zejść z boiska 25 z 40.

Grizzlies chcą kontynuować jazdę

Podczas dwóch meczów play-off, Grizzlies podzielili się również niektórymi dominującymi stylami z sezonu zasadniczego.

Pierwsza polega na strzelaniu wewnątrz łuku. Memphis średnio 21,5 strzałów z 3 punktów na mecz, drugie najniższe miejsce w NBA, które znalazło się na liście play-offów w piątek wieczorem. Grizzlies prowadzą 71 rzutów za 2 punkty na mecz pozostałym drużynom w kwalifikacjach.

Wraz z tym pojawia się drugi wzór: wszystko, co przechodzi przez Morant.

Morant ma 2 z 8 poza zakresem za 3 punkty przez 2 gry, ale strzela 55,3% pola. Podobnie jak w przypadku Warriors, robił to, jeśli chodzi o zdobywanie farby. Utah był świetną drużyną defensywną w sezonie zasadniczym, więc ich niezdolność do gry w Morant była rozczarowaniem.

Mówi głównie o wielkości Moranta. Jego 47 punktów w meczu 2 było oszałamiające, ponieważ samotnie utrzymywał Grizzlies w tym meczu. 21-latek będzie musiał kontynuować swoją świetną grę, aby utrzymać przy życiu sezon w Memphis.

Brooks rozwija się również dzięki dwóm grom z tej serii, ze średnią 27 punktów na grę i wypłatą 57,5%. Do tej pory średnio tylko 32,1 minuty na mecz, chociaż jest to głównie spowodowane błędem w grze 2.

Jazz-Grizzlies Bake

Jeśli chodzi o downhill downhill, obrona Jazzu wyróżnia się. Po prostu musi być lepiej. Nie wierzę, że sezon zasadniczy był mirażem i że nagle muszą wygrywać rzuty karne. W przeciwnym razie mają kłopoty z niektórymi z tych utalentowanych zbrodni na Konferencji Zachodniej.

Lubię stawiać tylko pięć w trzeciej grze. Widzę, że Utah traktuje priorytetowo powstrzymanie Moranta i Brooksa w łuku. Jeśli jazz nie, to czas zacząć wciskać przycisk paniki.

READ  Mistrz GLORY Rico Verhoeven obroni tytuł wagi ciężkiej przed Alistairem Overeemem 23 października

Jest po prostu wiele osiągnięć (podobnie jak cały sezon regularny, z Mitchellem lub bez), które mówią mi, że Utah jest dobrą drużyną defensywną. Ja wezmę jazz jako ulubieńca drogi, aby objąć prowadzenie w tej serii.

Owocobranie: Jazz-5