Czy polskie potęgi Hurkacz i Świątek poprowadzą Polskę do chwały United Cup? | Turniej ATP

Zostaw zmianę kursu Idze Svidek.

W tym przypadku nie mówimy o jego orzeczeniach sądowych. Podczas Polski Puchar Zjednoczonych Na środowej konferencji prasowej w Brisbane Świątek (w dobrej zabawie) chciał odpowiedzieć na pytania kolegów z zespołu.

Aby być uczciwym, można śmiało powiedzieć, że jego polscy koledzy z drużyny mają ambicje nie tylko wspólnej gry w tej inauguracyjnej imprezie drużynowej, ale także zwycięstwa.

„Tak, zmotywowani dla zespołu, damy z siebie wszystko” – powiedział Huberta HurcoxaŚwiat ATP nr 10

Jednak Svidek był gotów to zmienić, co z pewnością doprowadziło do pytań o jego sezon 2022, w którym zakończył jako najwyżej sklasyfikowany zawodnik w osuwisku. Svitek, który zakończył z ponad dwukrotnie większą liczbą punktów w rankingu niż Anse Jabur z numerem 2, przyznał, że jego sezon poszedł lepiej, niż się spodziewał – ale był też gotowy, aby przejść dalej.

„Spróbuję otrząsnąć się ze wszystkiego, co wydarzyło się w zeszłym roku i skupić się na przyszłości, ponieważ czuję, że mogłem zdobyć dużo doświadczenia z tych turniejów w zeszłym roku, ale tego nie zrobiłem” – powiedział. Bardziej lubię się tego trzymać, ponieważ chcę iść do przodu i skupić się na kolejnych celach.

„Oczywiście wszystkie te konferencje prasowe będą mi o wszystkim przypominać, ale moim celem jest skupienie się na przyszłości i próba poprawy jako tenisista”.

Sviate ma nadzieję, że w przyszłości włączy głębokie rundy Puchar ZjednoczonychW grupie B Polska spróbuje pokonać Kazachstan i Szwajcarię.

Wraz ze Świątkiem i Hurkaczem ten pierwszy w grze podwójnej jest numerem 1 na świecie w heads-upie Łukasz Gubot oraz współkapitanami Agnieszka Radwańska i Dawid CeltPolska ma po swojej stronie duże doświadczenie.

– Mieliśmy już doświadczenie w graniu Puchar ATPTeraz jest Puchar Zjednoczonych. Myślę, że to świetna rzecz i będziemy to kontynuować przez wiele lat” – powiedział Gubot. – Bardzo się cieszę, że jestem z polską drużyną, szczególnie teraz, kiedy tenis w naszym kraju przeżywa wielki boom.

READ  Hiszpański dziennikarz aresztowany w Polsce pod zarzutem prorosyjskiego szpiegostwa | Hiszpania

Radwańska jest zaznajomiona z turniejami drużyn mieszanych, zdobyła dla swojego kraju Puchar Hopmana w 2015 roku. Jerzego Janowicza.

– Bardzo się cieszę, że jestem częścią zespołu. Sama dwukrotnie grałam w Pucharze Hopmana i wygrywałam tam również – powiedziała Radwańska. Myślę, że w najbliższych dniach będzie dobry tenis.

Polska powinna ostro zagrać z Kazachstanem i Szwajcarią, będąc kapitanami obu drużyn. Dawny świat nr 3 Stan Wawrinka Wiodąca Szwajcaria, zawiera także gwiazdy WTA Belinda Bencic i Jill Teichmann.

„Bycie w drużynie jest zawsze wyjątkowe, zwłaszcza gdy reprezentujesz swój kraj” – powiedział Wawrinka. – Chodzi o to, że chcę grać jak najlepiej. Mam nadzieję, że naprawdę pomogę zespołowi.

Aleksandra Publicznego Jest kapitanem drużyny Kazachstanu. 25-latek jest podekscytowany rywalizacją w Brisbane, a nie tylko imprezą.

„Wspaniale jest być z powrotem w Brisbane. Przyjechałem tu po raz pierwszy [2018] Kiedy organizowali tutaj zawody ATP” – powiedział Public. „To zawsze wspaniałe wspomnienia, jeden z moich ulubionych przystanków w Australii. To naprawdę ekscytujące grać tutaj, na korcie centralnym i mieć tę ceremonię otwarcia. Puchar Zjednoczonych I bądź tego częścią.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top