Czy księżyc nie miał pola magnetycznego? Modele lotu Apollo zniszczą układankę

W ramach misji Apollo naukowcy doszli do wniosku, że księżyc nie miał pola magnetycznego przez ostatnie cztery miliardy lat i przeanalizowali próbki zebrane kilkadziesiąt lat temu.

Mówiąc dokładniej, analiza obejmuje fragmenty skał księżycowych, które powstały odpowiednio 3,9, 3,6, 3,3 i 3,2 miliarda lat temu. Niezwykle stare modele twierdzą, że w tym czasie nie było aktywności dynama księżycowego. W przeciwnym razie naukowcy mieliby dowody na istnienie pola magnetycznego wewnątrz naszego naturalnego satelity.

Przeczytaj także: Czy SpaceX uratuje NASA? Do 2024 roku ludzie będą mogli polecieć na Księżyc

Jak można powiedzieć, że w różnych miejscach księżyca występuje pole magnetyczne? Tutaj ważne są odpowiednie modele – w tym przypadku od 3 do 4 miliardów lat. Następnie naukowcy muszą ustalić, czy badane próbki wykazały w nich aktywność magnetyczną.

Księżyc ma obecnie bardzo słabe pole magnetyczne, które jest 100 razy słabsze niż Ziemia

odpowiednie ustalenia w tym zakresie, Dostępne na stronach Postęp naukowySugeruje się, że powierzchnia Księżyca jest stosunkowo stabilna, chociaż wieje na nią regularnie wiatr słoneczny. Dane, które obecnie posiadają naukowcy, wskazują, że Srebrny Glob nie miał długowiecznego dynama od 4 miliardów lat. Co zmienia ta informacja? Ustalenie, czy nasz naturalny satelita miał w przeszłości długotrwałe pole magnetyczne, jest ważne dla zrozumienia, jak uformowało się jego wnętrze i powierzchnia.

Przeczytaj także: Skąd na Księżycu wzięły się nanocząsteczki żelaza? Słońce może odgrywać ważną rolę

Pod względem pola magnetycznego Księżyc jest bliżej Marsa niż Ziemi. Jest około 100 razy starsza od Ziemi, podczas gdy Czerwona Planeta ma słabe lokalne pola magnetyczne. Jednak w przeszłości Mars był lepiej chroniony przed burzami słonecznymi i innymi źródłami promieniowania. Jeśli Księżyc może zebrać podobne dowody, naukowcy mogą dokładniej określić warunki, w jakich się uformował i uformował.

READ  Po raz pierwszy w laboratorium udało się stworzyć dziwny obiekt kwantowy

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Śledź nas w Google News

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top