Czy BC powinien wymagać od pracodawców oferowania płatnego zwolnienia chorobowego? – głosować

Sonda: Ustawa o zwolnieniu chorobowym

Załoga Kastanietów – | Historia: 348945

Wielu pracodawców już zapewnia pracownikom płatne zwolnienia chorobowe, a dodatkowe regulacje mogą wpłynąć na zdolność organizacji do zatrudniania nowych pracowników, zapewniania premii lub przetrwania, mówi Izba Handlowa Greater Vernon.

Izba zgłosiła obawy dotyczące stałego płatnego zwolnienia chorobowego podczas wirtualnego okrągłego stołu w dniu 14 października z udziałem sekretarza pracy Harry’ego Pinesa i MLA Harwinder Sandhu.

„Doceniamy spotkanie sekretarza Pence i MLA Sandhu z nami, abyśmy mogli lepiej zrozumieć proponowany przez rząd stały płatny urlop chorobowy i usłyszeć obawy z pierwszej ręki, które pochodzą od lokalnych firm i organizacji non-profit” – powiedział Robin Cardio, prezes izby.

„Firmy i organizacje non-profit, jako pracodawcy, chcą zapewnić, że ich siła robocza jest zdrowa i traktowana sprawiedliwie i ze współczuciem. W rzeczywistości wielu pracodawców już oferuje swoim pracownikom płatne zwolnienia chorobowe. Ważne jest jednak, aby rząd zrozumiał, że firmy i organizacje non-profit działają w ramach ograniczonych struktur finansowych.

W sierpniu Izba napisała do rządu prowincji, zauważając, że pracodawcy już dokonują inwestycji finansowych w swoich pracowników, poprzez kanadyjski plan emerytalny i składki na ubezpieczenie pracownicze, podatek zdrowotny pracodawcy, WorkSafeBC i wynagrodzenie urlopowe.

„Oprócz tych kosztów, wielu pracodawców zapewnia swoim pracownikom i rodzinom rozszerzone świadczenia zdrowotne, podczas gdy wielu z nich skorzystało już z płatnego zwolnienia chorobowego. A kiedy wszystko się połączy, całkowity koszt może wynieść 30 procent powyżej wynagrodzenia” – napisała izba. …

Czytaj więcej

Masz opinię? Wyślij to do mnie [email protected]

16 października 2021 – 14 216 głosów
Planujesz zaszczepić się w tym roku na grypę?

Tak: 8002
Nie: 5521
Niepewny: 693

14 października 2021 – 8418 głosów
Czy należy zwiększyć grzywny, aby powstrzymać nielegalne wyrzucanie odpadów w buszu?

Tak: 8119
Nie: 212
Niepewny: 87

13 października 2021 – 9 326 głosów
Czy ufasz systemowi opieki zdrowotnej w Kolumbii Brytyjskiej?

Tak: 4661
Nie: 3973
Niepewny: 692

12 października 2021 – 4051 głosów
Czy kłamiesz, kiedy zaczynasz się z kimś spotykać?

Tak: 2443
Nie: 1263
Mógł: 345

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top