Czternaście rekomendowanych lektur na 6 stycznia i „Co najprawdopodobniej wydarzy się dalej”

Ranek 6 stycznia 2021 roku spędziłem na telefonie z jednym z moich źródeł w Fox – prawdziwym konserwatystą, który nienawidził tego, co Donald Trump zrobił kanałowi i Partii Republikańskiej. Opłakiwaliśmy poparcie Foxa dla kłamstwa wyborczego Trumpa i dlaczego tak wielu ludzi chciało uwierzyć w fikcyjną historię. Zastanawialiśmy się, czy Trump zniknie w tle teraz, gdy przegrał z Joe Bidenem. Tyle o tym.

Rozłączyłyśmy się, a potem obejrzałem przemówienie Trumpa w Fox i obejrzałem zamieszki w CNN. Nie byłem tego dnia w Waszyngtonie, więc chcę wykorzystać to miejsce, aby podkreślić relacje z pierwszej ręki tych, którzy byli, wraz z kilkoma innymi godnymi uwagi kolumnami i refleksjami:

– Matt Fuller, pozwól mu rozerwać ten piekielny dzień i od tego czasu każdego dnia Ten artykuł dotyczy Daily Beast. Jedna z jego wielu obserwacji: „Po 6 stycznia większość mediów wciąż nie wymyśliła, jak relacjonować Republikanów”, a konkretnie tych, którzy starali się podkopać demokrację.
— Associated Press fotograf J. Scott Applewhite napisał o Jego kultowy portret z wnętrza pokoju w domu: „Kapitol to miejsce, w którym pracuję codziennie i jestem znajomą twarzą większości policjantów. odmówił wyjazdu. To właśnie robimy: zostajemy i zgłaszamy się.”
— via Los Angeles Times: „Fotograf Kent Nishimura śledził atak na Kapitol w czasie rzeczywistym. Wysyłając zdjęcia i filmy z wydarzenia, pozwalał, aby jego zamontowana na kasku kamera GoPro działała tak długo, jak mogła wystarczyć bateria. Nie pokazano jeszcze zrzutów ekranu. „
„To, co sprawiło, że dzień był tak wspaniały, to to, jak szybko wszystko się zmieniło i jak rzekomo bezpieczne przestrzenie stały się scenami chaosu i zniszczenia” – napisał w THR Alex Webrin. Ta historia oparta jest na jego wywiadach z reporterami telewizyjnymi I producenci, którzy byli oblężeni wraz z ustawodawcami.
Jeden z dziennikarzy, z którymi rozmawiał Weprin, Chad Bergram z Fox, również napisał w Internecie felieton na temat Jego ponure wspomnienia z ataku mafii ten dzień. „Pamiętam te rzeczy, ponieważ byłem tu 6 stycznia” – napisał. – I mam nadzieję, że ty też je pamiętasz.
– Ryan Riley wyszedł z Nowa opowieść o „Łowcach Sedycji” Internetowy gang detektywów, który „miał ogromny wpływ na śledztwo 6 stycznia. Następnie: podpal stopy FBI”.
– Polowanie na Cassie ćwierkać: „Jutro będzie ciężki dzień dla tych z nas, którzy byli tam lub mieli bliskich w budynku. Myślenie o was wszystkich i znajdowanie siły, wiedząc, że nie jestem w tym sam. Dzięki Bogu za USCP, DC MPD i wszystkich, którzy tego dnia walczyli o zapewnienie nam bezpieczeństwa”.

Zalecane są odczyty

Co by się stało, gdyby Mike Pence powiedział tak? David French zastanawia się nad tym pytaniem w felietonie zatytułowanym Atlantyk „Dzień bliski śmierci w Ameryce”.
– Ekspert ds. Bezpieczeństwa Narodowego Peter Bergen, Pisanie dla CNN.com, mówi, „Rebelia z 6 stycznia była kulminacją współczesnego białego amerykańskiego nacjonalizmu i próbą tego, co może się wydarzyć dalej”.
W podcaście The American Radical, Ayman Mohieldin i Priti Varathan odkrywają „nieznaną historię Roseanne Boyland”, wyznawczyni prawa, która została przejechana 1/6 i zmarła tego dnia. Rozszerzyli raportowanie w To nowa historia VF O „zagubionej duszy”, która stała się „ekstremistą”, Zanurz się w „otchłani spisku”.
– Jak był ostatni rok dla synów nieposłuszeństwa? Mało subskrybentów Jak prano mózgi ich rodziców W tej historii Teen Vogue autorstwa Fortesy Latifi. Omówiłem też historię W „Nowym dniu” w CNN.
– Andrew Bogon z Waszyngtonu poszedł jeszcze dalej Jak naprawdę wygląda życie 1/6 osadzonych w stołecznym więzieniu?. Odkrył, że „aspekty życia w niej wydają się niesamowicie znajome dla alternatywnego wszechświata zajmowanego przez skrajną prawicę z zewnątrz”.
– Jaki jest stan Partii Republikańskiej po roku? Jeremy Herb z CNN udał się do hrabstwa Lancaster w Pensylwanii, aby pokazać, jak to zrobić”Wybór Trumpa przerodził się w gniew z powodu wielu problemów na szczeblu krajowymOd mandatów za maskę po debaty na temat krytycznej teorii rasowej i defundacji policji”.

Nastrojowa muzyka za 1/6

Nagłówek CNN:Intensywność gwałtownej mowy Przed rocznicą ataku na Kapitol 6 stycznia, ale nie ma konkretnego spisku”.
– Nagłówek w New York Times: „Rok po zamieszkach na Kapitolu, Uścisk Trumpa nad Partią Republikańską jest niezrównany. „
– Więcej z New York Times: Dzisiejsza Partia Republikańska „ma Całkowicie przyjmij skradzione wyborcze kłamstwoi „zmarginalizowały nielicznych pozostałych członków”, którzy publicznie sprzeciwili się Trumpowi.
– Raport WaPo: „Co najmniej 163 republikanów przyjmuje fałszywe twierdzenia Trumpa Konkurują o stanowiska na szczeblu państwowym Dałoby im to władzę nad administracją wyborów”.
– Podsumowanie PolitiFact: „Ogólne” Ujawniaj fałszywe narracje. „
– Nagłówek Associated Press: „Narodowy Dzień Wstydu, pamiętaj połowę. „

Plany zasięgu CNN

Wolf Blitzer wygłosi specjalną relację z „1/6: Rok później” w czwartek rano, kiedy Biden i wiceprezes Kamala Harris wygłoszą swoje przemówienie na Kapitolu. John King, Jake Tapper i Blitzer zaprezentują swoje występy z Capitol Hill jeszcze tego samego dnia. O 20:00 sieć zaprezentuje dwugodzinny program specjalny pt Żyj z Kapitolu Wewnątrz Statuary Hall, którego gospodarzami są Tapper i Anderson Cooper.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top