Częściowe zaćmienie Księżyca będzie najdłuższe od czasów Henryka VI

Skygazers otrzymają leczenie przez noc od czwartku do piątku, kiedy większość planety będzie mogła zobaczyć najdłuższe częściowe zaćmienie Księżyca od prawie 600 lat.

Jedynym problemem jest to, że w większości Kanady szczyt zaćmienia nastąpi o północy.

Ale jeśli pogoda sprzyja, może warto wziąć chłodne nocne powietrze, aby ujrzeć najdłuższe częściowe zaćmienie Księżyca od 1440 roku, kiedy Henryk VI był królem Anglii, a imperium Inków się rozrastało.

Wydarzenie potrwa w sumie 208,4 minuty, co jest zbyt długie na częściowe zaćmienie, powiedział Jan Cammy, dyrektor Hume Cronin Memorial Observatory na Western University w Londynie, Ontario. Powiedział, że częściowe zaćmienie 18 lutego 1440 trwało 208,8 minuty.

Kiedy Księżyc przechodzi przez cień Ziemi, przybiera czerwonawo-miedziany kolor, rzucany przez światło słoneczne załamujące się w naszej atmosferze.

Kiedy oglądasz?

Księżyc zacznie się znacznie ciemnieć po godzinie 2 w nocy czasu wschodniego w piątek, gdy zacznie wnikać w cień Ziemi.

Według NASA, szczyt nastąpi około 4 rano ET. Na swojej wysokości będzie bardzo blisko całkowitego zaćmienia – 97 procent księżyca zostanie pokryta cieniem Ziemi, pozostawiając tylko kawałek sera odsłonięty po lewej stronie. O 5:47 ET księżyc pojawi się ponownie.

Najlepsze czasy oglądania w Kanadzie obejmują:

  • Św. Jana: 5:30

  • Halifax: 5 rano

  • Ottawa: 4 rano

  • Winnipeg: 3:00

  • Calgary: 2 w nocy

  • Vancouver: 1 w nocy

Mapa świata pokazuje, gdzie zaćmienie będzie widoczne w czasie największego zaćmienia. Wcześniejsze części zaćmienia pojawiają się na dalekim wschodzie, podczas gdy późniejsze czasy pojawiają się na dalekim zachodzie. Cała Ameryka Północna, a także duża część Ameryki Południowej, Polinezji, wschodniej Australii i północno-wschodniej Azji będą mogli oglądać to wydarzenie, jeśli pogoda na to pozwoli. (NASA)

Według Kami, następnym razem, gdy częściowe zaćmienie będzie trwało tak długo, będzie to rok 2669.

Wyjaśnił, że powodem, dla którego to częściowe zaćmienie trwało tak długo, było to, że było bardzo blisko całkowitego zaćmienia.

Całkowite zaćmienie składa się z dwóch częściowych faz – jednej przed fazą całkowitą, a drugiej po fazie całkowitej. Wyjątkowo długie częściowe zaćmienie występuje tylko wtedy, gdy jest ono prawie całkowite.

jak oglądać

Do oglądania zaćmienia nie jest potrzebny żaden specjalny sprzęt, ale jeśli chcesz poprawić wrażenia wizualne, spróbuj użyć teleobiektywu w aparacie, lornetce lub teleskopie.

„Korzystanie z teleskopów obserwowanie, jak cień pełza po powierzchni księżyca, jest całkiem fajne” – powiedziała Cammy.

Jeśli jest pochmurno, możesz również obejrzeć zaćmienie na żywo w Internecie pod adresem Projekt Wirtualnego Teleskopu.

Oglądaj | Animacja całkowitego zaćmienia Księżyca:

Animacja całkowitego zaćmienia Księżyca

Ten film wyprodukowany przez NASA pokazuje, jak działa zaćmienie Księżyca, podczas którego Księżyc okrąża Ziemię i wchodzi w jej cień. 0:41

W przeciwieństwie do zaćmienia Słońca, kiedy Księżyc przechodzi między Słońcem a Ziemią, zaćmienie Księżyca występuje, gdy Ziemia znajduje się między Słońcem a Księżycem.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że tak naprawdę istnieje związek między dwoma rodzajami zaćmień: zaćmieniem Słońca na dwa tygodnie przed lub po zaćmieniu Księżyca, powiedział Kamy.

„Zawsze masz księżyc i nów podczas pory zaćmienia, a podczas pełni księżyca będzie zaćmienie księżyca, a podczas nowiu będzie zaćmienie słońca” – powiedział.

Ale następne zaćmienie Słońca 4 grudnia będzie widoczne tylko na Antarktydzie.

Listopadowa pełnia księżyca jest czasami nazywana Księżycem Bobrów, co odnosi się do czasu, kiedy bobry kończą przygotowania do zimy i szukają schronienia w swoich domach na czas sezonu. kalendarz.

READ  Naukowcy ostrzegają, że topnienie lodowców z powodu globalnego ocieplenia powoduje niewielkie zniekształcenie skorupy ziemskiej

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top