Czat głosowy Discord jest teraz dostępny dla testerów wersji beta PS5

Czat głosowy na discordzie PS5 było długo oczekiwaną funkcją i wreszcie jest dostępne dla beta testerów systemu. Sony oficjalnie ogłosiło przybycie tej funkcji dziś rano w ramach a post na blogu Dowiedz się, co nowego w najnowszej wersji beta. Który zawiera wiele nowych funkcji społecznościowych, które wykraczają poza zwykłe czatowanie ze znajomymi z innych platform. Na przykład teraz łatwiej jest wejść do gry ze znajomym, który już w coś gra. Możesz także łatwo zobaczyć, którzy z Twoich znajomych grają w te same gry co Ty.

A jeśli chcesz udostępnić swoje migawki, konsola umożliwia teraz ręczne wybieranie migawek do przesłania do aplikacji PS (wcześniej przesyłanie odbywało się automatycznie po zrobieniu migawki). Dla wielu oczywiście czat głosowy Discord dla użytkowników wersji beta oprogramowania PS5 to duży nowy dodatek. A jeśli korzystasz z wersji beta oprogramowania, możesz je skonfigurować już dziś.

Discord audio jest dziś dostępne dla użytkowników wersji beta oprogramowania systemowego PS5

Jest tylko jeden niezawodny sposób, w jaki możesz teraz korzystać z funkcji czatu głosowego. Powinieneś już być częścią programu beta oprogramowania systemowego na PS5. Sony początkowo wprowadziło to jakiś czas temu. Podczas testowania przedłużonej pamięci masowej. Jedynym sposobem na dołączenie do programu jest rejestracja. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, nadal możesz to zrobić. Pamiętaj jednak, że nie gwarantuje to miejsca w programie.

Dla każdego, kto nie jest częścią wersji beta oprogramowania systemowego, Sony twierdzi, że ta funkcja pojawi się „jeszcze w tym roku”. Osoby z dostępem muszą połączyć swoje konta Discord i PlayStation oraz korzystać z najnowszej wersji beta PS5 oraz najnowszej wersji aplikacji mobilnej Discord.

PS5 jest teraz bardziej społecznościowe niż kiedykolwiek

Sony Dodaje kilka nowych sposobów łatwiejszej interakcji ze znajomymi z PlayStation. Powiedzmy, że chcesz zobaczyć, jak przyjaciel gra w jakąkolwiek grę. Teraz wszystko, co musisz zrobić, to otworzyć ich profil i kliknąć przycisk udostępniania ekranu, aby złożyć wniosek. Otrzymają powiadomienie, że chcesz oglądać, jak grają, i rozpoczną udostępnianie ekranu.

READ  Pierwszym składanym telefonem OnePlus może być OPPO Find N

W czatach grupowych dostępna jest również ikona „Dołącz do gry” oraz nowy panel na stronach centrum gier, który pokazuje, z którymi znajomymi grają Te same gry ty robisz. Na przykład, jeśli wybierzesz God Of War Ragnarok, obok tego, które pokazuje postępy w zdobywaniu trofeum, pojawi się pole zatytułowane „Przyjaciele, którzy grają”.

Poza funkcjami społecznościowymi wprowadzono więcej niż kilka zmian w rozgrywce i personalizacji. Dostępna jest teraz obsługa zmiennej częstotliwości odświeżania podczas gry w rozdzielczości 1440p (na obsługiwanych wyświetlaczach), kilka nowych opcji filtrowania, a także możesz teraz ustawić preferencje, aby zarządzać tym, kto może zapraszać innych graczy do rozpoczętych sesji gier wieloosobowych.

Ponadto użytkownicy będą mogli łatwiej przesyłać zapisane dane PS4 w chmurze do swojej konsoli PS5 lub z jednego PS5 na inny PS5 przez Wi-Fi lub za pomocą kabla LAN. Wreszcie, użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii mogą przetestować nową funkcję podglądu, która pozwala używać głosu do przechwytywania treści. Możesz powiedzieć na przykład „Hej PlayStation, podnieś to”, a konsola zapisze ostatnią grę. Sony twierdzi, że domyślny czas trwania zapisanego klipu będzie zależał od twoich ustawień.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top