Czas letni 2021: Zegary wkrótce powrócą w Ontario

Czas letni w 2021 r. dobiega końca i mieszkańcy Ontario będą musieli cofnąć zegary – ale jeden z polityków ma nadzieję, że będzie to jeden z ostatnich czasów.

Czas w Ontario zmieni się o 2 w nocy 7 listopada, oznaczając koniec czasu letniego i przynosząc ciemniejsze wieczory.

Kiedy skończy się czas letni, słońce zajdzie w Toronto o 16:59.

Prawie rok temu Ontario uchwaliło ustawę, która zniosłaby zmianę zegara co dwa lata, czyniąc czas letni na stałe w prowincji. Oznacza to, że mieszkańcy będą mogli doświadczyć więcej światła słonecznego w zimowe wieczory, ale nadal będzie ciemno rano do około 9 rano w grudniu.

Ale był duży haczyk. Ustawa wchodzi w życie tylko wtedy, gdy Quebec i Nowy Jork zgodzą się zrobić to samo.

„Jesteśmy coraz bliżej” – powiedział we wtorek Jeremy Roberts, poseł Ottawa West Nepean do CTV News Toronto. „Nie sądzę, żebym zdążył cokolwiek zrobić na czas tej jesieni, ale być może na wiosnę – do przodu w przyszłym roku”.

Powiedział, że widzi „obiecujące znaki”, że Quebec będzie otwarty na przejście na stały czas letni.

„Premier Francois Legault został o to zapytany na konferencji prasowej i powiedział, że jest otwarty na ten pomysł” – powiedział Roberts. „Więc wywieramy na to presję”.

Jeśli chodzi o Nowy Jork, Roberts powiedział, że ten pomysł nie odniósł większego sukcesu i przyznaje, że stan byłby największą przeszkodą w zakończeniu przez Ontario praktyki przesuwania czasu.

„Nie mieliśmy wiadomości od gubernatora Nowego Jorku” – powiedział Roberts. „Ale rozumiemy, że w rzeczywistości jest senator stanu Nowy Jork, który wprowadził ustawę, która wprowadziłaby w Nowym Jorku stały czas letni”.

Roberts powiedział, że zawsze nienawidził konieczności zmiany zegarów dwa razy w roku, przez co w kolejnych dniach czuje się senny.

Według ekspertów, niektórzy ludzie doznają szoku wewnętrznego zegara ich ciała, gdy zmieni się czas, podobnie jak jet lag, który występuje po przelocie przez strefy czasowe.

Badania wskazują, że zakłócenie wewnętrznego zegara może powodować wzrost częstości zawałów serca i udaru mózgu, przyrost masy ciała i niepokój, a także przyczyniać się do urazów w miejscu pracy i wypadków samochodowych.

Jedną z korzyści z zakończenia dwurocznej zmiany, dodał Roberts, jest promowanie większego konsumpcjonizmu poprzez zapewnienie mieszkańcom większej liczby godzin dziennych do wieczora.

Czas letni rozpoczął się w Ontario w 1918 roku.

We wtorek wyniki referendum w Albercie zostały ogłoszone w biały dzień przez cały rok, a niewielka większość Albertańczyków głosowała przeciwko przyjęciu prowincji.

Mniej niż 3000 głosów dzieli obozy „tak” i „nie”, wyniki opublikowane we wtorek rano w programie. W całym hrabstwie 50,2 procent wyborców głosowało „nie”, a 49,8 procent głosowało tak.

READ  Ontario odnotowuje 574 nowe przypadki COVID-19, prawie 200 000 szczepionek, gdy rozpoczyna się ponowne otwarcie

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top