Ćwicz gry w chmurze Xbox w Samsung Gaming Hub

z wieloma Marki telewizyjne Równie ważna jest rywalizacja o serca i umysły graczy, zdobycie przewagi konkurencyjnej na rynku Wybór odpowiedniego fotela do gier. W tym roku Samsung wprowadza ciekawą funkcję dla osób, które kupują telefon telewizja do gier: Kup telewizor Samsung Smart TV, graj w gry Xbox (i nie tylko) bez konsoli.

Samsung Gaming Hub – nowość w telewizorach Samsung Smart TV – pozwala użytkownikom grać w ogromną bibliotekę tytułów gier z różnych Usługi gier w chmurze, w tym gry Xbox Cloud. W ciągu kilku minut Samsung Gaming Hub pozwolił mi zagrać w rundę Witam Bez konsoli Xbox w zasięgu wzroku. Oto, co pomyślałem o tym doświadczeniu i jak możesz wskoczyć do emocji w domu dzięki telewizorowi Samsung.

Co to jest centrum gier Samsung?

Źródło: Recenzja / Michael Desjardins

Chociaż Samsung nie wykluczył, że Gaming Hub pojawi się na starszych telewizorach, oprogramowanie jest obecnie dostępne tylko w wybranych 2022 telewizorach Samsung Smart TV.

Dostępny w wybranych telewizorach Samsung Smart TV 2022, Samsung Gaming Hub to pakiet oprogramowania, który oferuje wiele Usługi gier w chmurzeWłącznie z Nvidia GeForce NowA stadiony googleA Gry w chmurze Xbox.

Pomyśl o grach w chmurze (lub przesyłaniu strumieniowym w chmurze), takich jak Netflix w przypadku gier wideo; Każda usługa ma swoją własną bibliotekę adresów do wyboru, a ponieważ jest dostępna zdalnie, nie ma potrzeby korzystania z konsoli. Wystarczy, że zasubskrybujesz dowolną usługę gier w chmurze, w którą chcesz grać.

Jakie telewizory obsługują Samsung Gaming Hub?

Obecnie usługa Samsung Cloud Game Center jest dostępna tylko w wybranych telewizorach Smart TV 2022, w tym w następujących modelach:

Choć możliwość wprowadzenia przez Samsunga Gaming Hub do modeli smart TV z poprzednich lat nie wyczerpuje możliwości, nie ma oficjalnej zapowiedzi takiej premiery.

Jak skonfigurować Samsung Gaming Hub

Ekran główny Samsung Gaming Hub na 55-calowym telewizorze Samsung S95B OLED

Źródło: Recenzja / Michael Desjardins

Centrum gier nie pojawi się na ekranie głównym, dopóki nie zaktualizujesz oprogramowania telewizora Samsung do wersji 1302.5 lub nowszej.

Jeśli posiadasz już kwalifikujący się telewizor Samsung Smart TV, istnieje duża szansa, że ​​musisz zainstalować niezbędną aktualizację oprogramowania, która dodaje koncentrator do ekranu głównego. Aktualizacja 1302.5 lub nowsza powinna wystarczyć.

READ  Battlegrounds Mobile India iOS prawdopodobnie wystartuje 20 sierpnia 2021 r.: Raport

Pobieranie aktualizacji oprogramowania jest proste: przejdź do głównego menu ustawień telewizora, wybierz podmenu Pomoc techniczna, a następnie kliknij Aktualizacja oprogramowania. Jeśli nie ma dostępnej aktualizacji oprogramowania, jesteś już na bieżąco. (Możesz sprawdzić posiadaną wersję oprogramowania, wybierając opcję O TV z podmenu Wsparcie.)

Musisz zainstalować aktualizację oprogramowania, która dodaje Samsung Gaming Hub do telewizora.

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​pobieranie i instalowanie wersji 1302.5 to Samsung S95B Trwa to około piętnastu minut — dłużej niż zwykle zajmuje aktualizacja tego rozmiaru. Twój przebieg może się tutaj różnić w zależności od siły połączenia internetowego.

Po aktualizacji Samsung Gaming Hub powinien Pojawiają się na pasku bocznym ekranu głównego telewizora, oznaczone małą ikoną konsoli. Jeśli jednak Twoje wrażenia są podobne do moich, ikony Centrum gier nadal będzie brakować, nawet po aktualizacji i ponownym uruchomieniu telewizora. Na szczęście jest szybkie rozwiązanie: wyłącz telewizor, odłącz go od ściany, odczekaj około trzydziestu sekund, a następnie podłącz ponownie. Centrum gier powinno pojawić się zaraz po ponownym uruchomieniu telewizora.

Uwaga: Chociaż nie testowaliśmy Samsung S95B Po zainstalowaniu aktualizacji 1302.5, czytamy raporty od niektórych użytkowników, że ta aktualizacja zmienia wygląd trybu obrazu filmowego S95B.

Sparuj kontroler z telewizorem Samsung

Kontroler bezprzewodowy Xbox Series X przed telewizorem Samsung, na którym telewizor wyświetla komunikat o stanie połączenia Bluetooth ze wspomnianą konsolą

Źródło: Recenzja / Michael Desjardins

Sparowano konsolę Xbox Series X z telewizorem Samsung S95B OLED.

Zanim zaczniesz się ekscytować, koniecznie sparuj konsolę z telewizorem. Oficjalna lista obsługiwanych kontrolerów firmy Samsung To świetne miejsce na rozpoczęcie, ale pamiętaj, że każda usługa gier w chmurze ma własną listę zalecanych konsol, więc chociaż niektóre konsole działają ze wszystkimi dostępnymi usługami Samsung Gaming Hub, ich funkcjonalność może się zmieniać w zależności od usługi. Tutaj znajdziesz informacje o kompatybilności konsoli dla każdej usługi:

Przetestowaliśmy i sprawdziliśmy dużą popularność komputer A Kontrolery Xbox Aby ułatwić zakupy, ale pamiętaj, aby wcześniej potwierdzić jego zgodność z Samsung Gaming Hub. Samsung zauważa, że ​​„kontrolery Bluetooth innych firm mogą być kompatybilne”, ale nie ma gwarancji, chyba że są potwierdzone przez Samsung.

Użyłem pliku Xbox Xbox X Zamierzałem też spędzać większość czasu z Xbox Cloud Gaming. Aby sparować kontroler, przejdź do Centrum gier i wybierz ikonę kontrolera po lewej stronie głównego ekranu koncentratora. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, ale pamiętaj również o sprawdzeniu procesu parowania ulubionej konsoli. Ważną rolę odgrywa tutaj sposób, w jaki kontroler paruje się z innym urządzeniem.

READ  Mustang GT zmierzy się z Genesis G70 w serii wyścigów dragowych

Po pomyślnym sparowaniu mojej konsoli z Samsung S95B, mogę nawigować po centrum za pomocą konsoli. Czas na streamowanie niektórych gier.

Ćwicz grę w chmurze Xbox na telewizorze Samsung Smart TV

Obraz firmy Microsoft przedstawiający wymagania wstępne dotyczące usługi gier w chmurze Xbox

Źródło: Microsoft

Wszystko, czego potrzebujesz, to kompatybilny kontroler Bluetooth, subskrypcja Game Pass i silne połączenie internetowe, aby cieszyć się grami Xbox na telewizorze Samsung.

Aplikacja Xbox Cloud Gaming jest dostępna z głównego ekranu Gaming Hub, ale nie jest wstępnie zainstalowana, więc musiałem poświęcić kilka minut na jej instalację. Gdy aplikacja była dostępna, poprosił mnie o zalogowanie się (lub zarejestrowanie się) dla Xbox Game Pass.

Jeśli chcesz przesyłać strumieniowo gry Xbox na telewizor Samsung, potrzebujesz tego Zarejestruj się, aby otrzymać subskrypcję Xbox Game Pass. Usługa jest dostępna w poziomach: Konsola, PC i Ultimate. Polecamy Game Pass Ultimate, mieszankę poziomów gier na konsole i komputery, która kosztuje 14,99 USD miesięcznie (po wstępnym miesiącu 1 USD).

Aplikacja Samsung TV Xbox wygląda bardzo podobnie do interfejsu Xbox, a ostatnio dodane opcje wyszukiwania i tytuły mają priorytet u góry ekranu głównego aplikacji. Jeśli poruszałeś się po tytułach Game Pass na Xbox One lub Xbox Xbox XPoczujesz się jak w domu.

Ekran główny Xbox Cloud Gaming na 55-calowym telewizorze OLED Samsung S95B

Źródło: Recenzja / Michael Desjardins

Aplikacja Xbox wygląda bardzo podobnie do interfejsu Game Pass na konsoli Xbox.

Bycie doświadczonym weteranem Halo: kolekcja Master ChiefPomyślałem, że to świetny tytuł na początek. znam tę grę (dostęp do aury w szczególności) jak tył mojej dłoni, więc był to doskonały sposób, aby poczuć wrażenia z gier Xbox Cloud.

Pierwszą rzeczą, jaką zauważyłem, jest ogromna presja, jaka pojawia się na początku gry. Natywna rozdzielczość 4K wyglądała zaledwie na 720p, podczas gdy tekstowi, menu i obiektom brakowało definicji.

Początkowo rozgrywanie meczów w trybie online było całkowicie wykluczone.

READ  Phil Spencer: Wyłączność Xbox One Elder Scrolls 6 nie ma na celu „karania” innych platform

Niestety sama rozgrywka nie była dużo lepsza. Ekstremalne opóźnienie wejścia dla szybkiej strzelanki, takiej jak Witam To niszczycielskie, a mój telewizor Samsung – który działa na bezprzewodowym połączeniu z Internetem – robił to dużo. Ramki były stale usuwane, a artefakty wizualne były rozrzucone po ekranie przez cały mecz.

Innymi słowy, rozgrywanie meczów konkurencyjnych online było całkowicie wykluczone, abym nie widział, jak moje cenne statystyki kariery słabną.

W przypadku łączności bezprzewodowej aplikacja Xbox Gaming zaleca sygnał Wi-Fi 5 GHz z prędkością pobierania co najmniej 20 Mb/s. Nasza sieć działała z prędkością 30 Mb/s i ledwo trzymała wszystko razem. Postanowiłem spróbować połączenia przewodowego.

Dzięki kablowi Ethernet podłączonemu z tyłu naszego S95B możesz grać konkurencyjnie Witam to było lepsze. Potrafię zebrać kilka udanych spotkań! Poprawiono jakość wideo (chociaż nadal brakuje oryginalnej jakości dla odtwarzania na konsolach), a opóźnienie wejścia zostało skrócone. nadal nie mogę powiedzieć podobało mi się Eksperymentuj, ale połączenie przewodowe wydawało się bliższe temu, jak działa w domu.

Zbliżenie dłoni osoby trzymającej konsolę Xbox Series X podczas grania w Forza Horizon 5 przez Samsung Gaming Hub

Źródło: Recenzja / Michael Desjardins

Nawet przy silnym przewodowym połączeniu internetowym trudno było kontrolować samochód w Forza Horizon 5; Opóźnienie wejścia było na tyle duże, że zakłóciło wyścig.

Forza Horyzont 5 To było więcej niż to samo: wystarczająco przyzwoite doświadczenie, ale nie idealny zestaw warunków do gry konkurencyjnej. Input lag nie będzie dla ciebie łaskawy podczas wyścigów.

Najbardziej odpowiednim kandydatem dla graczy do transmisji w chmurze jest Wojownicze Żółwie Ninja: Zemsta Shreddera. Po pierwsze, walczysz z wrogami AI zamiast z innymi ludźmi w Internecie. Z drugiej strony mechanika rozgrywki jest mniej skomplikowana.

To dobra usługa do zwykłych gier, ale potrzebujesz silnego przewodowego połączenia z Internetem.

W rzeczywistości największą korzyścią płynącą ze spędzania czasu z aplikacją Xbox Cloud Gaming na naszym telewizorze Samsung Smart TV jest to, że jest to dobra usługa do okazjonalnego grania, o ile wybrane przez Ciebie tytuły nie kładą nacisku na szybkie decyzje podejmowane w ułamku sekundy. Biorąc wszystko pod uwagę, jakość wideo jest bardzo dobra, ale będziesz potrzebować silnego przewodowego połączenia internetowego, aby naprawdę zwiększyć przyjemność.

Co jest warte, aplikacja Xbox Cloud Gaming jest nadal w wersji beta, a Microsoft zbiera dane za każdym razem, gdy ktoś korzysta z usługi. Z biegiem czasu ta technologia ulegnie poprawie, dzięki czemu gry bez konsoli nowej generacji w salonie będą realną opcją zarówno dla okazjonalnych, jak i konkurencyjnych graczy. Na razie to antyki – telewizory Samsung wydają się być całkiem niezłe, ale nie kupiłbym takiego tylko dla Samsung Gaming Hub.

Aby uzyskać więcej informacji na temat strumieniowania gier w domu, sprawdź Nasz kompletny przewodnik po grach w chmurze.


Eksperci ds. produktów w Oceniony Pokrycie wszystkich Twoich potrzeb zakupowych. Obserwuj Zrecenzowano w dniu FacebookA ŚwiergotA InstagramA TIK Toklub Flipboard Najnowsze oferty, recenzje produktów i nie tylko.

Ceny były dokładne w momencie publikacji tego artykułu, ale z czasem mogą ulec zmianie.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top