Cruise Line błędnie pobiera od pary prawie 100 000 USD za obiad

W wyjątkowym błędzie pasażer na pokładzie Royal Caribbean Symfonia mórz Prawie 100 000 dolarów zostało błędnie obciążone za posiłek w niestandardowej restauracji na statku, Jamie’s Italian by Jamie Oliver. Chociaż opłata została szybko cofnięta, rachunki finansowe i słaba komunikacja spowodowały zły smak incydentu.

Opłata za obiad w wysokości 100 000 USD

Po kolacji we włoskim Jamie’s – chrupiące kalmary i chleb czosnkowy, a następnie penne pomodoro, sałatka z rukoli i parmezanu, a na koniec – cytrynowy sernik i gorąca czekolada z lodami waniliowymi – Alex i jego żona Alicia byli zszokowani, gdy odkryli, że 98 638,93 dolarów zostały zaksięgowane na ich koncie pokładowym.

Para kupiła już „nieograniczony pakiet żywnościowy”, który zawiera kilka przystawek i wiele specjalistycznych restauracji każdej nocy żeglugi i może zaoferować do 40% zniżki w zależności od miejsca.

Symfonia dzwonu mórz

Jamie’s Italian jest ulubieńcem pary, którzy są wielkimi fanami włoskiego jedzenia, a to nie był pierwszy raz, kiedy jedli kolację w restauracji podczas tego rejsu.

„Sernik cytrynowy jest prawdopodobnie moim ulubionym deserem restauracyjnym z każdej restauracji na lądzie lub na łodzi” Alex powiedział Cruise Hive.

Po posiłku para – zachwycona doskonałą obsługą i pysznym jedzeniem – przyznała dodatkowy bonus na swoje konto, ale nigdy nie spodziewali się, że opłata na liście wyniesie około 100 000 USD.

Wypadek miał miejsce 5 września, gdy para cieszyła się 7-dniową wycieczką po wschodnich Karaibach tam iz powrotem na statku. Oaza klas Symfonia mórz.

Statek wypłynął z Fort Lauderdale w sobotę 3 września i spędził niedzielę i poniedziałek na morzu, zanim pojawiła się szarża.

Jimmy Italian o Symfonii mórz
Jamie’s Italian na Symphony of the Seas (Źródło zdjęcia: Solarisys / Shutterstock)

Jak może się zdarzyć taki błąd?

Opłata była niezamierzonym błędem – w polu nagrody wpisano numer identyfikacyjny zamiast odpowiedniej kwoty w dolarach.

Royal Caribbean cofnęła opłatę, ale trudności pozostały dla gości, ponieważ autoryzacja pozostała na ich karcie American Express, skutecznie wiążąc kartę i uniemożliwiając korzystanie z niej przez resztę rejsu.

READ  Inwestor-aktywista zdobywa miejsca w zarządzie Exxon na Big Oil Day

„Byłem bardzo rozczarowany, że chociaż Royal Caribbean anulował opłatę, autoryzacja na mojej karcie nadal istnieje”. – powiedział Alex w ekskluzywnej rozmowie z Cruise Hive.

„To była bardzo stresująca sprawa podczas wakacji. Nasza karta została odrzucona, gdy pływaliśmy łodzią po wyspie, prawdopodobnie dlatego, że autoryzacja blokowała saldo na karcie.”

Małżonkowie utrzymują jednak, że nie była to wina ich kelnera, który był pracowity, miły i uważny podczas posiłku. Jest to problem techniczny i awaria komunikacji, a nie wina załogi statku.

Umowa z Symfonią Mórz
Symphony of the Seas jest w toku

W samolocie Alex próbował współpracować z Działem Obsługi Gości, aby usunąć autoryzację, ale powiedziano mu, że autoryzacja ostatecznie doprowadzi do usunięcia konta – z powodu usunięcia opłaty – nie było więcej do zrobienia.

Niestety, może minąć 5-7 dni po zakończeniu rejsu, zanim autoryzacja zostanie usunięta z karty kredytowej, w międzyczasie środki, których to dotyczy, pozostają zablokowane i zapomniane.

„To był ogromny stres podczas naszych wakacji, którego nie spowodowaliśmy” – powiedział Alex. „To nie była przypadkowa autoryzacja w wysokości 20 lub 100 USD, to niewielka kwota domu w niektórych częściach Stanów Zjednoczonych”

Alex nie został poinformowany, czy ktoś z linii wycieczkowej zwrócił się do American Express, aby rozwiązać sytuację podczas rejsu, i nie ma żadnych informacji na temat jakichkolwiek dodatkowych kroków, jakie Royal Caribbean mógł podjąć w celu cofnięcia zezwolenia.

Po zakończeniu rejsu 10 września Alex spędził godziny na telefonie z obsługą klienta Royal Caribbean, bez skutku i bez dalszego rozwiązania.

Unikaj kłopotliwych błędów w przyszłości

Jedyną dobrą rzeczą w tym incydencie jest to, że Alex i Alicia są wdzięczni, że użyli karty kredytowej zamiast karty debetowej do sfinansowania swoich zakupów na statkach.

Gdyby użyli karty debetowej, „prawdziwe” pieniądze zostałyby zapisane w tym błędzie, co mogłoby wpłynąć na inne opłaty niezwiązane z rejsami, takie jak regularne płatności rachunków lub inne transakcje za pośrednictwem tego konta.

READ  Kanadyjskie miasta za drogie dla młodych mieszkańców: raport - krajowy

Ponieważ stało się to z kartą kredytową, autoryzacja została ostatecznie odrzucona, chociaż radzenie sobie z tym było stresujące i trudne na wakacjach.

Statek wycieczkowy Symphony of the Seas
Źródło obrazu: Felix Mizioznikov / Shutterstock

Frustracja Alexa pojawia się, ponieważ istniałby łatwy sposób na całkowite uniknięcie tego typu błędów. „Nie widzę żadnego scenariusza, w którym ktoś zostawiłby 100 000 dolarów w języku włoskim Jamiego, a nawet, kto zostawiłby 100 000 dolarów napiwku gdziekolwiek na łodzi?” Powiedział.

„Mogło to być łatwe rozwiązanie techniczne. Powinno być sprawdzanie liczb powyżej określonej kwoty w dolarach, która jest oflagowana, jeśli wyglądają nieproporcjonalnie w oparciu o całkowitą kwotę czeku.”

Chociaż sytuacja ta jest z pewnością wyjątkowa ze względu na swoje rozmiary, wszyscy pasażerowie rejsów mogą wyciągnąć lekcję z wypadku. Korzystanie z karty kredytowej zamiast karty debetowej jest rozsądnym środkiem ostrożności, zwłaszcza jeśli dana karta jest przeznaczona wyłącznie do podróży i nie jest powiązana z żadnymi innymi wcześniej autoryzowanymi płatnościami.

Przeczytaj także: Statki wycieczkowe klasy Oasis – co musisz wiedzieć

Krążowniki muszą również uważnie obserwować swoje konta na pokładzie, sprawdzając opłaty podczas każdego rejsu pod kątem dokładności.

Większość statków wycieczkowych ma kioski podobne do bankomatów do sprawdzania kont na pokładzie, a podróżni mogą uzyskać dostęp do swoich kont za pośrednictwem telewizorów, aplikacji rejsowych lub odwiedzając usługi dla gości.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top