COVID-19 w Quebecu: co musisz wiedzieć w czwartek

 • W czwartek Quebec zgłosił 2994 Osoba w szpitalu (wzrost o 117 z dnia poprzedniego), w tym 272 Na intensywnej terapii (wzrost dziewięć).
 • Powiat zgłosił 8793 Nowe przypadki COVID-19 i 45 nowych zgonów.
 • Od początku epidemii było 775.720 osób Potwierdzone przypadki i 12.125 ludzie zgineli.
 • Również w czwartek województwo zanotowało łącznie 1 6080 391 Podano dawki szczepionek COVID-19, w tym 111 395 w ciągu ostatnich 24 godzin.
 • 90 procent kwalifikującej się populacji okręgu (w wieku 5 lat i starszych) otrzymało jedną dawkę szczepionki, 82 procent otrzymało dwie dawki, a 28 procent otrzymało trzy dawki.

Nowe przypadki reprezentują tylko te zgłoszone rządowi Quebecu. Uważa się, że są one niedostatecznie reprezentowane przez rozprzestrzenianie się wirusa, ze względu na ograniczoną dostępność testów PCR i stosowanie domowych zestawów testowych.


Premier Francois Legault zorganizuje dziś po południu konferencję prasową, ponieważ uczniowie szkół podstawowych i średnich przygotowują się do powrotu na zajęcia w poniedziałek.

Do Legault dołączą minister zdrowia Christian Duby, minister edukacji Jean-Francois Roberge i tymczasowy dyrektor zdrowia publicznego dr Luc Boillot.

We wczorajszym poście w mediach społecznościowych Legault potwierdził, że CEGEPS i uniwersytety mogą również powrócić do zajęć prowadzonych osobiście, chociaż będą mieli pewną swobodę w dostosowaniu się.

Mówi, że rząd udostępni szybkie testy w szkołach.

Uczniowie będą musieli nosić maski przez cały czas, z wyjątkiem jedzenia.

Prawie 60% uczniów szkół podstawowych otrzymało pierwszą dawkę szczepionki COVID-19, a 89% uczniów szkół średnich otrzymało dwie dawki.

Quebecy, którzy zachorowali na COVID-19, zachęcali do zastrzyków przypominających

Rząd ogłosił w środę, że mieszkańcy Quebecu, którzy niedawno zachorowali na COVID-19, będą mogli otrzymać trzecią dawkę, gdy będą wolni od objawów – o ile od ostatniej dawki minęły trzy miesiące.

Hrabstwo powiedziało, że każdy, kto chce dawki przypominającej, w tym ci, którzy niedawno mieli COVID-19, powinien otrzymać ją „tak szybko, jak to możliwe”, aby uzyskać lepszą ochronę przed wariantem Omicron.

READ  Urzędnicy twierdzą, że poszukiwanie zawalonego mieszkania na Florydzie jest teraz próbą odzyskania zdrowia

Rząd ogłosił w zeszłym tygodniu, że gdy wszyscy kwalifikujący się mieszkańcy będą mieli możliwość otrzymania dawki przypominającej, zostaną podane trzy dawki szczepionki COVID-19 Wymagany do korzystania z gubernijskiego systemu paszportów szczepień.

Obecnie wystarczą dwie dawki, aby uznać je za odpowiednio wzmocnione.

Tymczasem eksperci twierdzą, że nie ma ostatecznego harmonogramu przyjęcia trzeciej dawki po zakażeniu.

„Miesiąc to rozsądny czas oczekiwania, ale jeśli pójdziesz trochę wcześniej, trochę później, nie ma to większego wpływu na odpowiedź immunologiczną” – powiedziała Dawn Bowdish, immunolog z McMaster University.

Od dzisiaj osoby w wieku 25 lat i starsze mogą zarejestrować się po trzecią dawkę szczepionki COVID-19 w hrabstwie. Kliknij witrynę Sante. Wszyscy Quebecerzy w wieku 18 lat i starsi będą mogli to zrobić jutro.

Pytania dotyczące systemu podatkowego Quebecu

Zwolennicy społeczności i eksperci twierdzą, że rząd powinien wypróbować zachęty do szczepień innych niż podatek zdrowotny, aby uniknąć zakorzenienia się nierówności wśród zmarginalizowanych grup.

Premier Francois Legault ogłosił we wtorek, że niezaszczepieni obywatele Quebecu, którzy nie mają zwolnienia lekarskiego, będą musieli zapłacić „wysoki” podatek zdrowotny, jeśli wkrótce nie zostaną zaszczepieni.

Prawie 10 procent kwalifikujących się Quebecerów pozostaje nieszczepionych, ale urzędnicy służby zdrowia twierdzą, że zużywają około 50 procent hospitalizowanych łóżek COVID-19. Kilka regionalnych rad ds. zdrowia musiało anulować do 80 procent niepilnych i półpilnych operacji, aby zwolnić personel do pomocy w przypadku infekcji COVID-19.

Legault nie powiedział, kiedy podatek wejdzie w życie ani ile będzie kosztował, ale powiedział, że chce, aby był wystarczająco duży, aby służyć jako zachęta do szczepień – dodał.

Powiedział, że składka może zostać uwzględniona w lokalnych zeznaniach podatkowych, ale nie powiedział, czy znajdzie się w zeznaniach podatkowych z 2021 r., które zostaną złożone do 30 kwietnia 2022 r.

READ  Dlaczego wariant delta COVID-19 rozprzestrzenia się tak szybko – i co to oznacza dla Kanady

Oglądaj | Premier Quebecu broni opodatkowania osób nieszczepionych

Premier Quebecu broni opodatkowania osób nieszczepionych

François Legault mówi, że jego rząd jest to winien około 90% Quebecerów, którzy otrzymali co najmniej jedną dawkę szczepionki COVID-19, aby opodatkować tych, którzy odmawiają tego z powodów niemedycznych. 1:09

Najważniejsze artykuły na temat COVID-19

Jakie są objawy choroby Covid-19?

 • Gorączka.
 • Nowy lub pogarszający się kaszel.
 • trudności w oddychaniu.
 • Nagła utrata węchu bez zatkanego nosa.
 • Problemy trawienne (takie jak nudności, biegunka, wymioty).
 • ból gardła
 • uogólniony ból mięśni;
 • Bół głowy.
 • zmęczenie.
 • Anoreksja.

Jeśli uważasz, że możesz mieć COVID-19, rząd wymaga, abyś zadzwonił pod numer 1-877-644-4545, aby umówić się na wizytę w klinice przesiewowej.

Aby umówić się na szczepionkę przeciw COVID-19, odwiedź portal internetowy quebec.ca/covidvaccine. Możesz również zadzwonić pod numer 1-877-644-4545.

Informacje o COVID-19 można znaleźć w hrabstwie tutaj Informacja o sytuacji w Montrealu tutaj.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top