COVID-19: Rejestracja jest otwarta dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat

W sobotę rodzice poinformowali, że mogą zarejestrować swoje dzieci na przyszłe szczepienie na stronie Get a Vaccine in British Columbia.

Treść artykułu

BC jest o krok bliżej do szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat szczepionką COVID-19.

Reklamy

Treść artykułu

prowincje zaszczepić się Strona internetowa akceptuje teraz rejestrację dla młodszych dzieci, chociaż Health Canada nie zatwierdziło jeszcze szczepionki przeciw COVID-19 dla tej grupy wiekowej.

W sobotę kilkoro rodziców poinformowało w mediach społecznościowych, że udało im się zarejestrować swoje dzieci w wieku 5-11 lat.

Departament Zdrowia nie opublikował nagrania, ale kiedy sięgnął po komentarz, rzecznik Kolumbijczyków powiedział, że byli w stanie zarejestrować dzieci w wieku od 5 do 11 lat.

„(Prowincja) przygotowuje się do oferowania szczepionki dzieciom w wieku od 5 do 11 lat po jej zatwierdzeniu przez Health Canada” – powiedział departament w pisemnym oświadczeniu.

Powiedziała, że ​​proces rejestracji – który wymaga podania nazwiska, daty urodzenia i numeru osobistego zdrowia osoby zaszczepionej – jest „fantastycznym krokiem”, ponieważ BC oczekuje na zatwierdzenie przez Health Canada. Rejestrujący lub ich rodzice lub opiekunowie otrzymają powiadomienie, gdy będą mogli umówić się na szczepienie.

Reklamy

Treść artykułu

W zeszłym tygodniu firma Pfizer Inc. Amerykańskie organy regulacyjne BioNTech zatwierdziły awaryjne zastosowanie ich szczepionki, która jest sprzedawana pod marką Comirnaty, dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Rzeczniczka Kanady powiedziała, że ​​firma współpracuje z Health Canada nad ostatnimi krokami. Planuje złożyć wniosek do połowy października.

Dane pediatryczne dotyczące dzieci w wieku od 5 do 11 lat wykazały bezpieczną i silną odpowiedź immunologiczną po podaniu dwóch dawek, jednej trzeciej objętości podanej nastolatkom i dorosłym.

Szczepionka Pfizer jest już zatwierdzona dla osób w wieku 12 lat lub starszych.

Niektóre obszary Kolumbii Brytyjskiej odnotowały gwałtowny wzrost liczby zakażeń COVID-19 wśród dzieci od początku roku szkolnego.

Do 10 procent dzieci w wieku od 5 do 11 lat miało pozytywny wynik testu na obecność wirusa we wschodniej Fraser Valley, w tym Abbotsford, Chilliwack, Hope, Żądanie nowych ograniczeń terytorialnych.

Reklamy

Treść artykułu

zeszły tydzień, BC rozszerzyło wymagania dotyczące noszenia masek na wszystkie dzieci uczęszczające do szkół K-12.

Zatwierdzenie szczepionki nauczycielom i personelowi szkolnemu wydaje się nieuchronne, ale szczegóły dotyczące tego, kto powinien ją wdrożyć, pozostają niejasne.

Premier John Horgan powiedział w czwartek, że to wybrani sekretarze będą decydować o mandatach na szczepionki, a nie narzucanych przez prowincję.

ale, Terry Moring, prezes Związku Nauczycieli Kolumbii Brytyjskiej, powiedział, że mandat na szczepionki powinien być na poziomie okręgu Zamiast polegać na 60 okręgach szkolnych, aby wymyślić własne wymagania.

[email protected]

twitter.com/cherylchan

– Z plikami z The Canadian Press


Otrzymuj najnowsze wiadomości o COVID-19 dostarczane do Twojej skrzynki odbiorczej w dni powszednie o 19:00, subskrybując Nasz newsletter jest tutaj.


Kliknij tutaj, aby zgłosić literówkę.

Czy jest coś więcej w tej historii? Chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie o tej lub innych historiach, które Twoim zdaniem powinniśmy znać. Wyślij e-mail na adres [email protected]

    Reklamy

uwagi

Postmedia zobowiązuje się do utrzymywania aktywnego i obywatelskiego forum do dyskusji i zachęcania wszystkich czytelników do dzielenia się opiniami na temat naszych artykułów. Moderowanie komentarzy może potrwać do godziny, zanim pojawią się w Witrynie. Prosimy, aby Twoje komentarze były trafne i pełne szacunku. Włączyliśmy powiadomienia e-mail — otrzymasz teraz wiadomość e-mail, jeśli otrzymasz odpowiedź na swój komentarz, jeśli pojawi się aktualizacja obserwowanego wątku komentarza lub jeśli jest to użytkownik obserwujący komentarz. odwiedziliśmy Wytyczne dla społeczności Aby uzyskać więcej informacji i szczegółów na temat ustawiania pliku E-mail Ustawienia.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top