COVID-19: Nowy podwariant Omicron BA.2 pojawia się w Kolumbii Brytyjskiej

We wtorek Departament Zdrowia Kolumbii Brytyjskiej potwierdził odkrycie 66 przypadków Omicron BA.2 w prowincji za pomocą sekwencjonowania genomu do 21 stycznia.

Treść artykułu

Rodzaj szczepu Omicron COVID-19, który jest trudny do wykrycia i mówi się, że najłatwiej się rozprzestrzenia, dotarł do Kolumbii Brytyjskiej

Reklamy

Treść artykułu

We wtorek Departament Zdrowia Kolumbii Brytyjskiej potwierdził odkrycie 66 przypadków Omicron BA.2 w prowincji za pomocą sekwencjonowania genomu do 21 stycznia. przygotowane oświadczenie.

Wariant BA.2 jest częścią oryginalnego wariantu Omicron – teraz zwanego BA.1 – i pojawił się w Wielkiej Brytanii i Indiach w zeszłym miesiącu. Oryginalny Omicron został ogłoszony przez Światową Organizację Zdrowia 27 listopada 2021 r.

W technicznym briefingu WHO na temat firmy Omicron opublikowanym w zeszły piątek stwierdzono, że „podczas gdy wcześniej dominowały wskaźniki BA.1, ostatnie trendy z Indii, Ameryki Południowej, Wielkiej Brytanii i Danii wskazują, że BA.2 rośnie proporcjonalnie”.

Reklamy

Treść artykułu

Jedną z cech BA.2 jest to, że jest trudniejszy do wykrycia niż BA.1, powiedziała Catelyn Getelina, epidemiolog z University of Texas Health Science Center w Houston.

„BA.2 nie ma (69 do 70) mutacji kolców. Jest to ważne, ponieważ oznacza to, że w przeciwieństwie do BA.1, BA.2 nie ma specjalnej wzmianki w testach PCR, aby poinformować laboratorium, że jest to Omicron. Jitlina napisała, że ​​wszystkie testy muszą teraz przejść do sekwencjonowania genetycznego, aby zidentyfikować wariant.

READ  Ogromne warzywa: ogromny nowozelandzki ziemniak ważący 7,9 kg może ustanowić rekord świata | Nowa Zelandia

Sekwencjonowanie genetyczne jest czasochłonne i kosztowne, dlatego nie można go wykonywać masowo na próbkach.

Gitellina powiedziała, że ​​konsekwencja rozwoju BA.2 na całym świecie oznacza, że ​​jest on bardziej przenośny niż BA.1.

„W piątek Wielka Brytania sklasyfikowała BA.2 jako badany wariant, ponieważ podwaja się tam co cztery dni, co odpowiada 120-procentowej przewadze wzrostu nad BA.1” – napisano w oświadczeniu o statusie COVID opublikowanym w poniedziałek. „Ale to prawdopodobnie nie ma nic wspólnego z ogromnym skokiem przejściowym, który widzieliśmy z Delty do Omicron”.

Reklamy

Treść artykułu

Prowincjonalny inspektor zdrowia, dr Bonnie Henry, powiedział, że liczba przypadków Omicron – który przejął pełną kontrolę nad wariantem Delta w Kolumbii Brytyjskiej – stopniowo spada. Było to oparte nie tylko na zgłoszonych przypadkach, liczba przypadków w hrabstwie została na razie znacznie zmniejszona ze względu na ograniczenia testów PCR – chociaż we wtorek 1711 było najniższe od początku piątej fali w trzecim tygodniu grudnia.

„Nadal obserwujemy stopniowy spadek liczby przypadków w czasie i pozytywny spadek testów, a jak wiecie, dzienne liczby przypadków dają nam wyczucie trendów przy użyciu jednego elementu danych z nadzoru” – powiedział Henry. „Ale mamy również inne dane obserwacyjne, które również potwierdzają, że mamy tendencję spadkową w infekcjach społeczności”.

Reklamy

Treść artykułu

Henry powiedział jednak, że liczba hospitalizacji utrzymuje się na wysokim poziomie, a prawie 15 procent z 985 hospitalizowanych przypadków leczonych z powodu COVID znajduje się obecnie na łóżkach intensywnej terapii. Wariant Omicron nie jest tak brutalny jak wariant delta, ale ponieważ zaraża się nim tak wiele osób, skutkuje to wyższymi wskaźnikami hospitalizacji.

READ  Chris Cuomo poinformował swojego brata Andrew o zarzutach molestowania. CNN opisuje działania Cuomo jako „nieprzyzwoite”

Henry powiedział, że Kolumbijczycy Brytyjscy w wieku powyżej 12 lat nadal będą musieli wykazać, że są w pełni zaszczepieni, aby podróżować i mieć dostęp do większości wydarzeń w pomieszczeniach, usług i firm w Kolumbii Brytyjskiej do co najmniej 30 czerwca, korzystając z Karta szczepień BC. Powiedziała, że ​​przypominająca (trzecia) dawka szczepionki nie byłaby konieczna do utrzymania obecnej karty szczepień BC.

Henry powiedział, że od 1 lutego można wznowić młodzieżowe turnieje sportowe. Turnieje dla dorosłych pozostają tymczasowo zawieszone.

[email protected]


J A najnowsze wiadomości o COVID-19 dostarczane do Twojej skrzynki odbiorczej w dni powszednie o 19:00 po zasubskrybowaniu naszego biuletynu tutaj.


Kliknij tutaj, aby zgłosić literówkę.

Czy jest coś więcej w tej historii? Chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie o tej lub innych historiach, które Twoim zdaniem powinniśmy znać. Wyślij e-mail na adres [email protected]

    Reklamy

uwagi

Postmedia zobowiązuje się do utrzymywania aktywnego i obywatelskiego forum do dyskusji i zachęcania wszystkich czytelników do dzielenia się opiniami na temat naszych artykułów. Moderowanie komentarzy może potrwać do godziny, zanim pojawią się w Witrynie. Prosimy, aby Twoje komentarze były trafne i pełne szacunku. Włączyliśmy powiadomienia e-mail — otrzymasz teraz wiadomość e-mail, jeśli otrzymasz odpowiedź na swój komentarz, jeśli pojawi się aktualizacja obserwowanego wątku komentarzy lub jeśli jest to użytkownik, którego obserwujesz. odwiedziliśmy Wytyczne dla społeczności Aby uzyskać więcej informacji i szczegółów na temat ustawiania pliku E-mail ustawienia.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top