COVID-19: Agencja Zdrowia Publicznego donosi o gwałtownym wzroście potwierdzonych przypadków wariantu Delta w Kanadzie

Liczba potwierdzonych przypadków COVID-19 przypisywanych wysoce zaraźliwej odmianie delta wzrosła w tym tygodniu w Kanadzie o 66 procent.

Główna urzędniczka zdrowia publicznego w Kanadzie, dr Theresa Tam, powiedziała, że ​​od piątku jest nieco ponad 2000 potwierdzonych przypadków tego typu.

Zaledwie trzy dni temu, Public Health Canada poinformowało prasę, że było 1187 potwierdzonych przypadków.

„Alternatywna Delta istnieje teraz we wszystkich hrabstwach i przynajmniej w jednym z naszych krajów” – powiedział Tam w komisji zdrowia Izby Gmin.

„Oczywiście, podobnie jak w przypadku wszystkich przypadków koronawirusa, możemy nie znać każdego przypadku, który miał miejsce w Kanadzie, stąd moje ostrzeżenie o ostrożności i konieczność podania dwóch dawek szczepionki jak największej liczbie osób”.

Czytaj więcej: Przedstawiciel WHO powiedział, że wariant Delta COVID-19 stał się dominującym szczepem na całym świecie

Wariant został po raz pierwszy zidentyfikowany w Indiach, ale obecnie jest dominującym szczepem w Wielkiej Brytanii, gdzie szybko się rozprzestrzenia, głównie wśród osób nieszczepionych.

Historia toczy się dalej pod reklamą

Uważa się, że jest co najmniej 1,5 raza bardziej zakaźny niż wariant alfa zidentyfikowany po raz pierwszy w Wielkiej Brytanii, na razie alfa jest wariantem dominującym w Kanadzie, z ponad 216 000 potwierdzonych przypadków.

Public Health England poinformował w piątek, że liczba potwierdzonych przypadków Delty w Wielkiej Brytanii wzrosła w zeszłym tygodniu o 80 procent, do prawie 76 000. Brytyjski premier Boris Johnson został zmuszony do opóźnienia planów całkowitego zniesienia wszystkich ograniczeń dotyczących zdrowia publicznego. tydzień, z planem utrzymania ostatecznych ograniczeń przez co najmniej kolejny miesiąc.


Kliknij, aby odtworzyć wideo:Wskaźnik szczepień przeciwko COVID-19 w Kanadzie zaczyna się stabilizować


Wskaźnik szczepień przeciwko COVID-19 w Kanadzie zaczyna się stabilizować

Tam mówi, że alternatywa jest niepokojąca, ponieważ jedna dawka szczepionki nie jest przeciwko niej skuteczna i podkreśla potrzebę Kanady w dalszym przyspieszaniu kolejnych dawek.

READ  Naukowcy ujawniają niszczycielską moc kłamstwa Trumpa w skradzionych wyborach Prawa głosu w USA

Czytaj więcej: COVID-19: Działania w zakresie zdrowia publicznego w Albercie kończą się 1 lipca 1

Uważa się, że dwie dawki szczepionek stosowanych przez Kanadę zapewniają bardzo dobrą ochronę przed deltami, a nawet jedna dawka okazała się dobra w zapobieganiu poważnym chorobom.

Historia toczy się dalej pod reklamą

Wszystkie prowincje ostrzegają o obecności delty. Uważa się, że spowodował dużą epidemię w Cashchuan First Nation w północnym Ontario, jest zamieszany w wybuch epidemii w szpitalu w Calgary i niepokoi urzędników służby zdrowia w Waterloo w prowincji Ontario. miejsce.

Czytaj więcej: Wariant COVID-19 Delta rozprzestrzenia się w szpitalu w Calgary; 16 przypadków powiązanych z dwoma ogniskami

Obejrzyj poniżej: Niektóre filmy Global News dotyczące epidemii COVID-19 z udziałem wariantu Delta w szpitalu w Calgary.

Jednak dane dotyczące wariantu w Kanadzie są ograniczone i nie zostały jeszcze dodane do witryny Health Canada zgłaszającej przypadki wariantów. Tylko Alfa i Beta (wariant B. 1.351 zidentyfikowany w RPA oraz Gamma (wariant P. 1 zidentyfikowany po raz pierwszy w Brazylii) są wymienione na kanadyjskiej stronie internetowej.

Historia toczy się dalej pod reklamą

Ta strona nie zmieniła również nazw, aby używać alfabetu greckiego, który jest obecnie preferowany przez Światową Organizację Zdrowia. Rzeczniczka Health Canada powiedziała kanadyjskiej prasie na początku czerwca, że ​​Delta zostanie do niej dodana w „nadchodzących tygodniach”.

Zapytany ponownie w tym tygodniu, otrzymał tę samą odpowiedź.

Dr Howard Ngo, wiceprezes ds. zdrowia publicznego, powiedział, że zbieranie danych na temat wariantu nie było łatwe i występują opóźnienia w raportowaniu.

„Istnieją oczywiście pewne kwestie, nad którymi musimy popracować”, powiedział, zauważając, że „może być więcej przypadków” niż widzieliśmy w raportach.

Powiedział jednak, że dane regionalne i terytorialne wskazują, że większość przypadków Delta stwierdzono u osób, które nie zostały zaszczepione.


© 2021 Prasa kanadyjska

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top