Costco ogranicza zakup papieru toaletowego, ręczników papierowych i środków czystości w sklepach w USA

Costco po raz kolejny nakłada ograniczenia na zakup papieru toaletowego, ręczników papierowych i środków czystości w swoich amerykańskich sklepach.

Wariant delta nadal rozprzestrzenia się na całym świecie, co powoduje duże zapotrzebowanie na te produkty. Ale to nie jedyny powód, dla którego Costco ogranicza zakupy. Magazyn ma również problemy ze znalezieniem ciężarówek, kierowców i kontenerów transportowych, aby dostarczyć towary do swoich sklepów.

Czynniki, które wywierają presję na łańcuchy dostaw i inflację obejmują: Opóźnienia w portachI Brak kontenera, Zakłócenia Covid, niedobory różnych składników, surowców i składników, presja na koszty pracy i Niedobór ciężarówek i kierowców„Wiele dużych marek prosi o dłuższe terminy realizacji, aw niektórych przypadkach ma trudności ze znalezieniem kierowców i ciężarówek w krótkim czasie” – powiedział dyrektor finansowy Costco, Richard Galanti, rozmawiając z inwestorami po ogłoszeniu wyników kwartalnych w czwartek wieczorem.

W zeszłym roku Costco i inni sprzedawcy mieli problem Trzymaj te produkty na swoich półkach Ponieważ panika kupowania przez klientów obawiających się, że nie będą mogli ich kupić w przyszłości. Producenci również nie byli w stanie Aby nadążyć za wzrostem popytu.

Chociaż wzrost liczby przypadków COVID-19 może powodować wzrost popytu na niektóre produkty, komentarze Galanti skupiały się bardziej na problemach związanych z dostarczaniem produktów do sklepów. Powiedział, że problemy w łańcuchu dostaw firmy powodują, że zamawia ona towary wcześniej niż w przeciwnym razie.

Zamiast płacić tylko za przeniesienie transportu kontenerowego z Azji do Ameryki Północnej, Costco wyczarterowało trzy statki kontenerowe, z których każdy przewozi od 800 do 1000 kontenerów na raz. Costco spodziewa się, że będzie w stanie odbyć dziesięć rejsów po Pacyfiku rocznie na statkach.

Koszty wysyłki zwiększają koszt niektórych produktów, zwiększając inne presje inflacyjne.

Podwyżki cen wyrobów celulozowo-papierniczych oraz niektórych artykułów [are] Wzrósł od 4 do 8 procent”. Przedmioty plastikowe, takie jak worki na śmieci, torebki strunowe oraz jednorazowe kubki i talerze, wzrosły w zakresie od 5 do 11 procent. Nietrwałe przedmioty metalowe, takie jak puszki z folii aluminiowej i napoje w średni składnik jednocyfrowy.

READ  Volkswagen wyjdzie z branży spalania w Europie do 2035 r

Costco odnotowało nieco lepsze niż oczekiwano zyski za czwarty kwartał roku obrotowego zakończonego 29 sierpnia. Jego akcje nieznacznie wzrosły w piątek w raporcie przedrynkowym i jak dotąd wzrosły o 20 procent w tym roku.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top