Copa America: 140 przypadków COVID-19 wśród zespołów i usługodawców

Brazylia została wybrana na gospodarza turnieju piłki nożnej na początku tego miesiąca Pomimo obaw o rozprzestrzenianie się Covid-19, który pozostaje poza kontrolą w kraju, po tym, jak Copa America została przeniesiona z pierwotnych krajów-gospodarzy Argentyny i Kolumbii. Brazylia zajmuje drugie miejsce na świecie pod względem liczby zgonów związanych z Covid-19 po Stanach Zjednoczonych, wyprzedzając Stany Zjednoczone ponury próg 500 000 zgonów podczas weekendu.

Połowa drużyn narodowych uczestniczących w Copa America została do tej pory dotknięta wirusem Covid-19. A Wenezuela, najgorsza drużyna, odnotowała w swoim najnowszym raporcie ośmiu kontuzjowanych zawodników. Kolumbia, Boliwia i Peru również mają osoby z MERS-CoV. CONMEBOL nie ogłasza liczby przypadków na drużynę narodową.

Wraz z rozpoczęciem turnieju argentyńska gwiazda Lionel Messi wyrazić swoje obawy Zaraził się wirusem podczas pobytu w swoim kraju.

„To nas martwi, ponieważ kontraktowanie z Covidem stanowi ryzyko dla wszystkich” – powiedział dziennikarzom. „Staramy się być ostrożni, ale nie jest to łatwe. Takie rzeczy się zdarzają”.

„Postaramy się zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby nikt nie zrozumiał, ale czasami to po prostu nie zależy od nas samych”.

Spośród pozytywnych przypadków potwierdzonych do tej pory w Copa America, 42 dotyczyło graczy i zarejestrowanych członków drużyn narodowych, 97 zostało wykrytych wśród dostawców wyznaczonych na wydarzenia, a jeden był pracownikiem CONMEBOL.

To znaczny wzrost od ostatniego raportu Covid-19 w turnieju. W ubiegłym tygodniu Ministerstwo Zdrowia zgłosiło 37 pozytywnych przypadków wśród zawodników i delegatów oraz 45 wśród usługodawców na turnieju.

Zakażenia odnotowano we wszystkich czterech miastach-gospodarzach: Rio de Janeiro, Brasilia, Cuiaba i Goiania.

READ  Enarson, Gauchio wyprzedza Włochy w Mistrzostwach Świata Mixed Krilling Duos

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top