Coop Sweden zainstaluje system fotowoltaiczny w Eskilstuna

Coupé Szwecja Ogłoszony W swoim nowym terminalu towarowym w Eskilstunie planuje zainstalować system fotowoltaiczny o mocy 6,1 MW.

Sprzedawca zauważył, że system, który obejmuje około 14 400 paneli słonecznych na powierzchni 38 000 metrów kwadratowych, będzie drugą co do wielkości instalacją fotowoltaiczną na dachu w kraju.

Grandrjan Grandin, dyrektor generalny Coop Logistik, powiedział: „Dokonujemy historycznie dużej inwestycji w budowę nowego terminala pełnej automatyzacji firmy Coop w Eskilstuna.

„To przyszła inwestycja firmy Coop i chcemy, aby była jak najbardziej zrównoważona. Nasz elektryczny pociąg coupe przyjeżdża z ładunkiem do terminalu kilka razy dziennie.

System fotowoltaiczny

Panele słoneczne wykorzystane w projekcie posiadają certyfikat CFP (ścieżka węglowa) certyfikowany na podstawie emisji dwutlenku węgla przez cały cykl życia systemu fotowoltaicznego.

Panele wykonane są z silikonu pochodzącego z recyklingu z Norwegii oraz silikonu z Niemiec i Stanów Zjednoczonych.

Ogniwa słoneczne mają bardzo niski ślad klimatyczny w porównaniu z chińskimi ogniwami słonecznymi powszechnie spotykanymi na rynku ogniw słonecznych, dodał sprzedawca.

Kobe Sweden nawiązało współpracę z Soltech Energy, firmą zajmującą się energią słoneczną, przy projekcie.

Mats Tornard, kierownik projektu nowego terminalu produkcyjnego Coop, powiedział:

„Taki terminal towarowy zużywa więcej energii elektrycznej, nie tylko do obsługi systemu chłodzenia, ale także do sterowania i robotyki. Inwestujemy w elektrownię słoneczną, ponieważ jest ona zrównoważona ekonomicznie i ekologicznie, zwiększa naszą samowystarczalność i zapewnia dostęp do odnawialnej energii elektrycznej ”.

Terminal produktów Eskilstuna

W 2020 roku Coop rozpoczął budowę terminalu cargo w Eskilstunie w Szwecji. Oczekuje się, że obiekt będzie w pełni operacyjny do lata 2024 roku.

Detalista ma nadzieję ukończyć instalację fotowoltaiczną do początku 2023 roku.

Detalista zaznaczył, że energia pochodząca z systemu fotowoltaicznego zaspokoi połowę zapotrzebowania obiektu na energię elektryczną, a reszta będzie kupowana z odnawialnych źródeł energii.

© 2022 Europejski Magazyn Supermarketów – Twoje źródło najnowszych Sprzedaż Aktualności. Artykuł autorstwa Dayoda Das. Kliknij Rejestracja Aby się zarejestrować ESM: Europejski Magazyn Supermarketów.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top