Commerzbank opublikuje kolejny hit z III kwartału swojego polskiego biznesu, ale trzyma się prognozy na 2022 r.

Joshua Kirby

Commerzbank AG podał we wtorek, że kolejny umową polskiej spółki zależnej mBank SA odnotuje kolejny cios w zyskach operacyjnych za trzeci kwartał, ale nadal odnotowuje roczny zysk netto w wysokości 1 mld euro (960,9 mln USD). Chyba że sytuacja geopolityczna i energetyczna dalej się pogorszy.

MBank utworzy w swoim portfelu frankowym dodatkową rezerwę w wysokości 490 mln euro, związaną z umowami kredytowymi denominowanymi w walutach obcych. Nowe ustalenia przyniosą łączną kwotę około 1,43 miliarda euro i będą miały negatywny wpływ na dochody operacyjne w trzecim kwartale, powiedział Commerzbank.

Niemniej jednak niemiecki pożyczkodawca powiedział, że trzyma się swoich prognoz zysku netto w wysokości ponad 1 miliarda euro w 2022 r. i dodatnich dochodów operacyjnych w trzecim kwartale.

„Pomimo nowego obciążenia w Polsce utrzymujemy nasz cel w zakresie przychodów na 2022 r., biorąc pod uwagę silny ogólny wzrost przychodów” – powiedziała dyrektor finansowy Commerzbanku Betina Orlopp.

Perspektywy nie zależą od znacznego spowolnienia rozwoju sytuacji geopolitycznej, a niepewność co do dostaw energii nie doprowadzi do dalszych znaczących rezerw, powiedział bank.

Napisz do Joshua Kirby na adres [email protected]; @Joshuagirby

READ  Białoruski olimpijczyk boi się jechać do Polski

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top