Co to jest Solana?

Redaktor naczelny Decryption wyjaśnia różnice między Solana i Ethereum.

Wersja wideo

Sheena Smith: Rzućmy okiem na kryptowaluty, ponieważ dzisiaj widzimy czerwone w prawie wszystkich obszarach, Bitcoin spada poniżej 60 000. Spójrz na Ethereum. To tylko około 8%. I naprawdę widać czerwień na całej planszy. Porozmawiajmy o tym, co się dzieje i czego możemy się spodziewać w przyszłości.

Mamy Dana Robertsa. Jest redaktorem naczelnym Decrypt i witamy z powrotem na Yahoo Finance. Dan, dobrze cię widzieć. Mamy dzisiaj kilka wieści z Chin, chociaż można argumentować, że nie jest to coś, o czym wcześniej nie słyszeliśmy. A więc, jak myślisz, co jest przyczyną ogromnej wyprzedaży, którą obserwujemy dzisiaj w całym sektorze?

I Roberts: Cóż, dobrze jest z tobą wrócić, Shayna. Zacznę od powiedzenia czegoś, co słyszałeś już wcześniej, a mianowicie, że to wcale nie jest jedna rzecz i zawsze kuszące jest, aby spojrzeć na pewien nagłówek wiadomości i powiedzieć, że to właśnie powoduje dzisiejszą akcję cenową w kryptowalutach. Dziś najlepszym wyjaśnieniem wydaje się być coś bardziej suchego i nudnego. Chodzi o długie pozycje w Bitcoin i Eth, które zostały zlikwidowane, ponieważ cena znacząco wzrosła.

Dzieje się tak, gdy widzisz tak duży lot, jak widzieliśmy w ciągu ostatnich kilku tygodni. Widzisz małą łatkę. Widzisz, jak niektórzy ludzie wykonują pewne zyski i wiele pozycji i kontraktów opcji, które mają wygasnąć. To jest numer jeden. Numer dwa, podały China News. Jak już mówiliśmy, w tym momencie nie jest to już tajemnica i nie jest to już nowość. Za każdym razem, gdy Chiny powtarzały, że chcą usunąć wszystkich kopaczy kryptowalut z kraju, zrobiły to prawie całkowicie.

Widzieliśmy, że górnictwo przeniosło się już do wszystkich części świata. W rzeczywistości Stany Zjednoczone stały się jednym z najlepszych miejsc do kopania kryptowalut. Ogólnie rzecz biorąc, ludzie z branży kryptowalut zignorowali tę wiadomość. Mam na myśli, że za każdym razem, gdy widzisz kolejny nagłówek o Chinach, jest to mały wpływ. Jednak większość ludzi uważa teraz, że wszystko, co Chiny myślą lub robią na temat kopania kryptowalut, niekoniecznie musi być na szczycie. Nie musi mieć wpływu na cały rynek.

READ  Kot zaginiony w mieszkaniu na Florydzie znaleziony, zwrócony właścicielom - National

I na koniec, innym wydarzeniem informacyjnym, na które chciałbym wam wskazać, jest ustawa Senate Infrastructure Bill, o której właśnie mówiliście w poprzednim odcinku. Niektórzy odnoszą się do tego w odniesieniu do ujemnej ceny w ciągu ostatnich 24 godzin, tylko dlatego, że zawiera klauzulę o opodatkowaniu brokerów kryptograficznych. A kilka miesięcy temu w świecie kryptowalut było dużo szumu na temat próby zmiany tego języka. Kryptografowie uznali, że język definiujący pośredników jest zbyt luźny i że Senat może próbować opodatkować poszczególnych górników. Na to nie wygląda.

Przede wszystkim ta sprawa nie wejdzie w życie do 2023 roku. I jest mało prawdopodobne, że rząd będzie próbował zaatakować górników. Nie jestem pewien, czy w ogóle wiedzą, jak to zrobić, ale niektórzy ludzie mówią, że teraz, gdy rozliczenia za infrastrukturę są oficjalne, jest to również przyczyną pewnych wad kryptowalut.

Adam Szapiro: Dan, zasugerowałem, żebyśmy przyjrzeli się temu, co wydarzyło się w Portugalii w zeszłym tygodniu i Solanie. Specjaliści od kryptowalut zawsze odnoszą się do Ethereum i zawsze odnoszą się do Bitcoin. Ale teraz mówicie, chłopaki, uważajcie. Dlaczego powinniśmy zwracać uwagę na Sol?

I Roberts: Cóż, przede wszystkim to inna sieć. Kilku zostało nawet wrobionych w zabójcę Ethereum. Wiele z tego to hałas. Prawie nie istnieją. Z drugiej strony Solana rosła bardzo szybko. Jest to sieć blockchain dla inteligentnych kontraktów, takich jak Ethereum, w przeciwieństwie do Bitcoin i nie tylko z NFT, ale cały ekosystem wokół Solany jest teraz wystarczająco duży i głęboki, że w zeszłym tygodniu w Lizbonie odbył się czterodniowy przystanek Solana. I wydawało się, że cały świat kryptowalut był blisko siebie.

Cena ikony sieci SOL, SOL, Solana, wysoka, jak szalona. Solana stała się siecią numer trzy pod względem całkowitej zablokowanej objętości, TVL, popularnej metryki w kryptografii. I spójrz, każdy może powiedzieć, co stanie się z Solaną za powiedzmy pięć lat. Chodzi mi o to, że ta sprawa istnieje dopiero od około dwóch lat.

READ  Narzeczona zaginionej kobiety, Gabi Pettito, już nie żyje, rodzina informuje policję - National

Ale wzrost był szybki. I wielu ludzi teraz naprawdę wierzy w przyszłość tej rzeczy. Amy Wu, bardzo inteligentna firma inwestująca w kryptowaluty w Lightspeed Ventures, rozmawiała z nami na Decrypt w zeszłym tygodniu po powrocie do domu z konferencji Solana. Powiedziała, że ​​to był pierwszy raz, kiedy naprawdę czuła, że ​​możesz dostrzec potencjał Solany, by przewyższyć Ethereum. Pomyślałem, że to bardzo interesujące.

Sheena Smith: Dan, co powiesz na szaleństwo NFT? Ponieważ widzieliśmy, jak płynie i płynie, myślę, tylko pod względem popularności. Teraz jest kilka dużych rynków, które twierdzą, że to coś jest martwe. co myślisz?

I Roberts: Tak, to zabawne chłopaki. Bloomberg, wiesz, ma dzisiejszą historię, która nie myli się o tym, jak niektóre NFT odnoszą się do celebrytów, Johna Ceny, innych i Grimesów, a ceny tak bardzo spadają. Jak wiecie, został niedawno odsprzedany za znacznie mniej pieniędzy niż cztery tygodnie temu. To jest poprawne.

Ale rzecz ze światem NFT polega na tym, że zaczyna być wystarczająco duży i tak rzadki, że musisz zdefiniować swoje terminy. Czy mówimy o grabieżach gotówki (NFT), które są po prostu cyfrowymi zdjęciami kojarzącymi się z celebrytą? Cóż, ludzie trzymają się od nich z daleka. Zaczynają postrzegać to jako rodzaj utykania. Są też NFT, które mają rodzaj zastosowania, który wykracza poza zwykłe udostępnianie.

Na przykład Bored Ape Yacht Club ostatnio ponownie podwoił ceny. Jest tak gorąco jak zawsze. A to jest rodzaj kodu statusu, takiego jak CryptoPunks, gdzie jeśli posiadasz nudną małpę, możesz zmienić na nią swój profil na Twitterze. Jimmy Fallon właśnie kupił nudną małpę. Ale są też rodzajem biletu do klubu. Są jak przepustka. Możesz brać udział w wydarzeniach na żywo, konferencjach i spotkaniach. Możesz dotrzeć do zrzutów towarów, wszystkie rzeczy, które musisz posiadać małpa, aby móc sięgnąć,

READ  Izba Reprezentantów USA podnosi pułap zadłużenia i unika niewypłacalności | wiadomości o polityce

Jak wiecie, nie oznacza to nawet wzmianki o NFT używanych w świecie gier. Właśnie rozmawialiśmy o Solanie. Solana niedługo stanie się popularna w NFT, grach i metaverse. Myślę więc, że podział, który obserwujemy, polega na tym, że NFT muszą mieć jakiś świetny przypadek użycia, aby stale rosły na wartości. A to tylko daleka droga od stwierdzenia, że ​​nie są martwi. Media kuszą, by powiedzieć, że znowu nie żyją. Ale myślę, że NFT tu zostaną. Ale niektórzy umrą. Nastąpi prawdziwy rozłam. I myślę, że jak większość rzeczy, krem ​​pójdzie w górę.

Sheena Smith: Cóż, Dan Roberts, zawsze świetnie się z tobą rozmawia. Dziękuję bardzo za poświęcenie czasu na dołączenie…

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top