Co to jest DuckDuckGo dla komputerów Mac?

DuckDuckGo na Maca w wersji beta

DuckDuckGo for Mac to przeglądarka internetowa dla tych, którzy są zmęczeni kradzieżą danych.
zdjęcie: KaczkaKaczkaGo

Firma DuckDuckGo zajmująca się ochroną danych opublikowała plik Ultrabezpieczna przeglądarka internetowa w wersji beta dla komputerów Mac — wreszcie. Ten ruch ma miejsce lata po tym, jak firma go uruchomiła Przeglądarka na iOS i Androida w 2018 r. i dodając do rosnącego zestawu cyfrowych narzędzi prywatności dla konsumentów każdego dnia.

DuckDuckGo for Mac jest zbudowany wokół firmy własna wyszukiwarkai został opracowany w celu zmniejszenia niesamowicie irytujących dziwactw — takich jak wyskakujące okienka z plikami cookie i powolne ładowanie — istniejących wcześniej przeglądarek internetowych. Firma szybko wskazuje, że jej nowa przeglądarka nie jest tylko alternatywą dla nieprywatnej przeglądarki incognito w Google Chrome, opcja To nie jest takie wyjątkowe. Zamiast tego przeglądarka, trafnie nazwana DuckDuckGo for Mac, oferuje pełen zakres zalet zwykłej przeglądarki internetowej intensywnie korzystającej z danych. Najlepsza część? Prywatność jest funkcją domyślną, a nie subskrypcją.

Firma wyjaśniła W swoim komunikacie prasowym:

Po jednym pobraniu otrzymujesz wbudowaną prywatną wyszukiwarkę, potężne narzędzie do blokowania modułów śledzących, *nową ochronę* wyskakujących plików cookie w prawie 50% witryn (przy czym odsetek ten rośnie wykładniczo w wersji beta) oraz przycisk ognia (wyczyść dane ). Jednym kliknięciem), ochrona poczty e-mail i nie tylko – wszystko za darmo. Bez skomplikowanych ustawień prywatności, tylko prosta ochrona prywatności, która działa domyślnie.

Przeglądarka jest również szybsza niż Google Chrome, ponieważ DuckDuckGo for Mac blokuje moduły śledzące, zanim zdążą się załadować. Podobnie DuckDuckGo dla komputerów Mac przenosi użytkowników do zaszyfrowanej wersji strony internetowej tak często, jak to możliwe, co oznacza mniejszą ekspozycję na skrypty innych firm, które próbują rejestrować Twoje dane. Dane w aplikacji, takie jak historia przeglądania i zapisane hasła (nawet żenujące słowa), są również całkowicie niewidoczne dla DuckDuckGo.

DuckDuckGo zbudował tę nową przeglądarkę od podstaw, zamiast „rozgałęziać ją”. Przeglądarka internetowa składa się z silnika, który renderuje kod strony internetowej w użyteczny interfejs, a większość programistów „podzieli” (to programista mówi o rip-offie) istniejący wcześniej silnik renderujący przeglądarki internetowej i zbuduje go na jego bazie. DuckDuckGo dla komputerów Mac jest oparty na silniku renderującym macOS.

DuckDuckGo dla komputerów Mac jest obecnie w fazie beta i w przyszłości będzie open source. DuckDuckGo będzie wkrótce dostępny dla systemu Windows.

READ  Budżetowe głośniki Sonos mogą być Sonos Ray i tak wyglądać

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top