Co nowego w iPadOS i iOS 16.2 Beta 1: aplikacja Freeform, obsługa zewnętrznych wyświetlaczy Stage Manager, raportowanie SOS na wypadek sytuacji awaryjnych i nie tylko

Firma Apple zaprezentowała dzisiaj Pierwsza wersja beta iOS 16.2 i iPadOS 16.2 deweloperom, wprowadzając więcej obiecanych nowych funkcji iOS 16 Modernizacja.


Wszystkie dotychczasowe zmiany w wersjach beta iOS 16.2 i iPadOS 16.2 wyjaśniliśmy w tym przewodniku.

Darmowa aplikacja

jabłko Nowa aplikacja Freeform uruchomiona na różnych platformach W iOS 16.2, iPadOS 16.2 i macOS Ventura 13.1. Zaprojektowany do współpracy, freeform może być używany do robienia notatek, rysowania, szkicowania, zapisywania linków i nie tylko.

dowolna forma


Wiele osób może pracować nad tym samym dokumentem Freeform, a aktualizacje są synchronizowane ze wszystkimi uczestnikami w czasie rzeczywistym. Apple twierdzi, że Freeform może być używany do szkicowania projektów, projektowania moodboardów i burzy mózgów, a aplikacja służy jako kreatywna przestrzeń.

Obsługuje zewnętrzny wyświetlacz kierownika teatru;

Z iPadOS 16.2, kierownik teatru na mnie m 1 A m 2 iPady mogą być ponownie używane z wyświetlaczami zewnętrznymi. To jest funkcja, którą Apple usunął w pierwszej wersji iPadOS 16 Aby rozszerzyć Phase Manager do A12X i A12Z iPada Pro Modele.

kierownik sceny ipados 16


Dzięki obsłudze zewnętrznego wyświetlacza, Phase Manager obsługuje do ośmiu aplikacji do celów wielozadaniowych zamiast czterech. Ta funkcjonalność jest ograniczona do urządzeń iPad ‌M1‌ i ‌M2‌.

Nowa inżynieria aplikacji domowych

Jest sparowany z HomePod 16.2, iOS 16.2, iPadOS 16.2 i macOS Ventura‌ 13.1, aby dodać obsługę zaktualizowanej architektury aplikacji domowych, która pojawi się po dodaniu standardu inteligentnego domu Matter.

Aktualizacja architektury aplikacji domowej 1


Apple twierdzi, że nowa architektura aplikacji Home przyniesie szybsze i bardziej niezawodne działanie w domach dzięki wielu inteligentnym akcesoriom, ale wymaga, aby każde urządzenie, które przyjedzie do domu, działało w systemie iOS 16.2, iPadOS 16.2, macOS Ventura 13.1, tvOS 16.2 i watchOS 9.2 beta, wraz z oprogramowaniem beta HomePod 16.2.

W przypadku urządzeń obsługujących ProMotion Apple twierdzi, że animowane zmiany układu SwiftUI będą obsługiwać częstotliwość odświeżania 120 Hz, której wcześniej brakowało.

READ  Wielka tajemnica GTA 5 wreszcie rozwiązana po 8 latach

Niezamierzone połączenia SOS

Wygląda na to, że Apple zbiera dane podczas okazjonalnych połączeń SOS wraz z aktualizacją, a jeden użytkownik zgłosił zapytanie Apple dotyczące danych systemowych zbierania połączeń.

Aktualizacje oprogramowania

Firma Apple wprowadziła niewielką poprawkę w sekcji Aktualizacje oprogramowania w aplikacji Ustawienia, która jest dostępna w sekcji Ogólne. Tekst wersji zainstalowanego programu jest teraz pogrubiony, co czyni go bardziej przejrzystym.

ios 16 2 aktualizacja ciemny

Inne nowe funkcje

Czy znasz nową funkcję w iOS 16.2, którą zostawiliśmy za sobą? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top