Co najmniej 3 zabitych podczas wykolejenia Amtrak w Montanie: władze

Joplin, Mont. Co najmniej trzy osoby zginęły w sobotę po południu, kiedy pociąg Amtrak między Seattle a Chicago wykoleił się w północno-środkowej Montanie, powiedział urzędnik biura szeryfa hrabstwa Liberty.

Nadawca Star Tyler powiedział agencji Associated Press, że trzy osoby zginęły w wyniku wykolejenia. Nie miała więcej szczegółów. Amtrak powiedział w oświadczeniu, że było wiele obrażeń.

Rzecznik Amtrak, Jason Abrams, powiedział w oświadczeniu, że pociąg Empire Builder wykoleił się około godziny 16 w pobliżu Joplin, miasta liczącego około 200 mieszkańców. Miejsce wypadku znajdowało się około 150 mil (241 kilometrów) na północ od Heleny i około 30 mil (48 kilometrów) od granicy z Kanadą.

Abrams powiedział, że pociąg przewoził 146 pasażerów i 16 członków załogi.

Powiedział, że pociąg składa się z dwóch lokomotyw i 10 wagonów, z których siedem się wykoleiło.

Megan Vandervest, podróżująca pociągiem, która miała odwiedzić przyjaciela w Seattle, powiedziała New York Times, że obudził ją wykolejenie.

„Moją pierwszą myślą było to, że wykoleiliśmy się, ponieważ, szczerze mówiąc, martwiłem się i słyszałem historie o wykolejonych pociągach” – powiedział Vandervest, który pochodzi z Minneapolis. „Moja druga myśl była taka, że ​​to szaleństwo. Nie damy się wykoleić. Na przykład, to się nie dzieje”.

Powiedziała The Times, że samochód za nią był przechylony, samochód za nią był całkowicie przechylony, a trzy samochody za nią „całkowicie spadły z torów i zostały oderwane od pociągu”.

Przemawiając z Liberty County Senior Center, gdzie zabrano pasażerów, Vandervest powiedział, że czuł się „niezwykle uciążliwy w samolocie”.

Abrams dodał, że Amtrak współpracuje z lokalnymi władzami w celu transportu zarażonych pasażerów i bezpiecznej ewakuacji wszystkich innych pasażerów.

Rzecznik Eric Weiss powiedział, że Krajowa Rada Bezpieczeństwa Transportu wyśle ​​14-osobowy zespół, w tym detektywów i specjalistów od sygnałów kolejowych i innych dyscyplin, w celu zbadania wypadku.

READ  Wysłannik USA w Afganistanie rezygnuje po chaotycznym wycofaniu | wiadomości o polityce

Weiss powiedział, że pięć pojazdów Amtrak wykoleiło się około 15:55 czasu letniego i nie dzieliło pociągów ani innego sprzętu. Powiedział, że w tym czasie pociąg jechał główną linią kolejową BNSF.

Zdjęcia zamieszczone w mediach społecznościowych pokazały kilka samochodów po bokach. Pasażerowie stali przy torach, niektórzy nosili bagaże.

Zdjęcia przedstawiały słoneczne niebo, a wypadek wydawał się mieć miejsce na prostym odcinku torów.

Amtrak powiedział, że z powodu wykolejenia pociąg niedzielny Empire Builder w kierunku zachodnim zakończy się w Minneapolis, a niedziela w kierunku wschodnim Empire Builder rozpocznie się w Minneapolis.

——–

Associated Press Tom Krecher przyczynił się do powstania tego raportu.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top