Co najmniej 10 zginęło w zatłoczonym wypadku ciężarówek w południowym Teksasie | Teksas

Co najmniej 10 osób zginęło, a ponad 12 zostało rannych po tym, jak przeładowana ciężarówka przewożąca 29 pasażerów rozbiła się w odległym południowym obszarze. Teksas Autostrada.

Władze poinformowały, że wypadek miał miejsce wkrótce po godzinie 16:00 w środę 281 Stanów Zjednoczonych w Encino w Teksasie, około 50 mil (80 kilometrów) na północ od McAllen. Burmistrz hrabstwa Brooks, Urbino Martinez, powiedział, że ciężarówka, która została zaprojektowana dla 15 pasażerów, była ciężka i przewróciła się, gdy kierowca stracił kontrolę nad zakrętem.

Sierżant Nathan Brandley z Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego w Teksasie powiedział, że furgonetka pasażerska była Podróżuj zbyt szybko Uderzył w słup, zanim uderzył w znak stop. Brandley powiedział, że samochód nie był zaangażowany w pościg.

Martinez powiedział, że wierzy, iż większość pasażerów to imigranci. Kierowca był wśród zmarłych Sharif powiedział.

Brandley powiedział, że tożsamość osób w ciężarówce jest ukrywana, dopóki nie zostaną powiadomieni krewni. Żadna informacja o ciężarówce, w tym o tym, gdzie była zarejestrowana lub kto jest jej właścicielem, nie została natychmiast udostępniona.

Encino to społeczność licząca około 140 mieszkańców, około dwie mile na południe od punktu kontrolnego patrolu granicznego Valvorias.

Wzrost liczby migrantów próbujących przekroczyć granicę doprowadził do wzrostu liczby wypadków samochodowych, które często są pełne ludzi, którzy płacą duże sumy za przemycenie do kraju.

nadchodzi upadek Miesiące po zabiciu 13 osób Kiedy SUV załadowany 25 imigrantami zderzył się z półciężarówką w Holtville w Kalifornii, w pobliżu granicy amerykańsko-meksykańskiej.

W innym śmiertelnym wypadku w marcu ośmiu migrantów zginęło, gdy ich pojazd zderzył się z inną ciężarówką, gdy byli ścigani przez policję około 50 km na północ od przygranicznego miasta Del Rio w Teksasie. Kierowcy grozi dożywocie po przyznaniu się do kilku zarzutów federalnych.

READ  Wirus koronowy: Kuba zaczyna szczepić dzieci do dwóch lat

Encino to społeczność licząca około 140 mieszkańców, około dwie mile na południe od punktu kontrolnego patrolu granicznego Valvorias.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top