CNIB Sask. Przywołuje wyzwania w tymczasowej przestrzeni, spragniony nowego domu

W całym zamieszaniu i niepewności związanej z kontrowersyjnym projektem Brandt-CNIB, dyrektor generalna CNIB Crystal Beaudry mówi, że prawdziwa historia została utracona – klienci.

Treść artykułu

Kiedy CNIB przeniósł się do tymczasowego biura w 2016 roku, dyrektor generalny Crystal Beaudry nigdy nie wyobrażała sobie, że będzie tam nadal pięć lat później.

Reklamy

Treść artykułu

„Nasza obecna lokalizacja przedstawia pewne wyzwania” – powiedział Pewdry we wtorkowym wywiadzie. „To bardzo zatłoczony obszar…, co może być bardzo onieśmielające dla kogoś, kto nie jest ślepy”.

Oczekuje się, że organizacja non-profit będzie znajdować się w obecnej przestrzeni przez dwa lub trzy lata, podczas gdy jej główna siedziba, która od ponad 60 lat znajduje się w Wascana Center, została przebudowana, aby lepiej służyć społeczności.

Jednak kontrowersyjny projekt budowlany, który został sfinansowany przez grupę firm Brandt, ma już siódmy rok i wciąż czeka na opóźnienia w wyniku politycznego, prawnego i sądowego przeciągania liny. Nie widać końca ukończonego projektu, rozbiórka starego biura pozostaje niedokończona.

„Oczywiście jest to dla nas frustrujące, frustrujące dla naszych partnerów i frustrujące dla naszej społeczności” – powiedział Beaudry, który podkreślił, że projekt zawsze służył społeczności poprzez zapewnienie bezpiecznej i dostępnej przestrzeni. Cel ten dodatkowo komplikuje fakt, że prywatna firma buduje w publicznym parku, a CNIB będzie mieć tylko część budynku. Inni potencjalni najemcy są nieznani.

READ  Według NASA, szybko poruszająca się burza słoneczna może uderzyć w Ziemię 12 lipca; Sygnały komórkowe mogą zostać odcięte [ALERT]

Rozbiórka rozpoczęła się w grudniu 2018 r., ale została zawieszona w marcu 2019 r., gdy audytor okręgowy ogłosił audyt. Raport z 5 grudnia 2019 r. wykazał, że zgody zostały wydane bez wyraźnej dokumentacji zgodności projektu z zasadami parku. W lutym 2020 r. Komisja Stołeczna Prowincji (PCC) ogłosiła, że ​​projekt Brandt-CNIB może posunąć się do przodu, pod warunkiem, że CNIB zapewni więcej opinii publicznej uczestnictwo i wyjaśnia Jak cały budynek może pasować do pięciu celów ogrodu.

Reklamy

Treść artykułu

Następnie w marcu 2020 r. COVID-19 całkowicie zatrzymał wszystko.

Miejsce, w którym miał stać się pusty nowy budynek CNIB przy Broad Street w Reginie, 14 czerwca 2021 r.
Miejsce, w którym miał stać się pusty nowy budynek CNIB przy Broad Street w Reginie, 14 czerwca 2021 r. Zdjęcie: Brandon Harder /Regina Lider Post

Zgodnie z wiadomością e-mail od PCC, projekt nadal znajduje się w 23. fazie 38-etapowego procesu „do czasu, gdy nastąpi dodatkowy publiczny udział i informacje o wynajmie zostaną zgłoszone do PCC”.

Beaudry mówi, że publiczne zaangażowanie nie miało miejsca podczas pandemii. „Mam nadzieję, że będziemy mogli wznowić postęp w 2022 roku” – powiedziała, niepewna harmonogramu.

Zezwolenie wydane przez Miasto Regina na dokończenie rozbiórki wygasło 30 czerwca. Właściciel i dyrektor generalny Brandta, Sean Semple, powiedział, że prośba o przedłużenie do października 2021 r. została odrzucona, pomimo braku praktycznej realizacji i zwiększonych kosztów zakończenia rozbiórki przed rozpoczęciem budowy.

List przesłany do Leader-Post — od dyrektora generalnego PCC do dyrektora wykonawczego ds. Urbanistyki i rozwoju społeczności w Reginie — pokazuje, że PCC nie poparł wniosku Brandta o przedłużenie do października i zaproponował przedłużenie do 30 czerwca. W zależności od określonych wymagań: kompletne rozbiórki terenu (w tym wyrównanie terenu, uczynienie go bezpiecznym do użytku publicznego i konserwacja PCC) do 30 czerwca, a pozwolenie miejskie nie przewiduje innych wniosków o pozwolenie na rozbiórkę, ponownego wydania lub przedłużenia wydanego po 30 czerwca.

READ  Naukowcy twierdzą, że rzeźbiona kość licząca 51 000 lat jest jednym z najstarszych dzieł sztuki na świecie

Lider-Post wielokrotnie lobbował w PCC o przeprowadzenie wywiadu na temat listu i jego oczekiwań, ale oprócz potwierdzenia listu dostarczył jedynie pisemne oświadczenie, które potwierdza ustalenia audytora i zobowiązanie wspierającego do dodatkowego zaangażowania publicznego „w odniesieniu do użytkowania gruntu całego budynku tylko w części CNIB”, który Brandt dzierżawi CNIB bezpłatnie.

Reklamy

Treść artykułu

Na pytanie, co by się stało, gdyby rozbiórka nie została zakończona do 30 czerwca, PCC skierowała sprawę do Miasta Regina. Z kolei miasto zapowiedziało, że przejmie przewodnictwo od PCC w sprawie dalszych kroków, ale będzie gotowe rozpatrzyć wniosek o pozwolenie na pracę w celu kontynuowania prac na budowie, „należy złożyć”.

Pośród całego tego zamieszania i niepewności Beaudry mówi, że prawdziwa historia została utracona.

„Prawdziwa historia to nie Crystal, to nie Brandt, to nie PCC” – powiedział Beaudry. „Prawdziwa historia to klienci, klienci CNIB, którzy korzystali z usług w parku i mogli bezpiecznie poruszać się po tym parku i… zabierać swoje psy przewodniki… jeśli potrzebowali… tam, gdzie był bezpieczny dostęp. ”.

[email protected]

    Reklamy

Komentarze

Postmedia zobowiązuje się do utrzymywania aktywnego i obywatelskiego forum do dyskusji i zachęcania wszystkich czytelników do dzielenia się opiniami na temat naszych artykułów. Moderowanie komentarzy może potrwać do godziny, zanim pojawią się w Witrynie. Prosimy, aby Twoje komentarze były trafne i pełne szacunku. Włączyliśmy powiadomienia e-mail — otrzymasz teraz wiadomość e-mail, jeśli otrzymasz odpowiedź na swój komentarz, jeśli pojawi się aktualizacja obserwowanego wątku komentarza lub jeśli jest to użytkownik obserwujący komentarz. odwiedziliśmy Wytyczne dla społeczności Aby uzyskać więcej informacji i szczegółów na temat ustawiania pliku E-mail Ustawienia.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top