Clark wygrywa z Canadian Open po pierwszej rundzie, ponieważ nadal trwają kontrowersje związane z golfem

TORONTO – Ciepłe słońce przebiło zachmurzone niebo podczas pierwszej rundy RBC Canadian Open, nawet gdy inne wiadomości ze świata golfa przyćmiły wydarzenie PGA Tour.

Wyndham Clark utrzymał swoją klubową przewagę, kończąc pierwszą rundę Canadian Open na szczycie tabeli liderów. Nikt na fali w czwartkowe popołudnie nie zbliżył się do amerykańskiego 7-under 63 bez ukrycia.

„Już od jakiegoś czasu nie strzelałem nisko” – powiedział Clark. „Miałem kilka 3 i 4 poniżej wartości par w ostatnich kilku wydarzeniach, ale naprawdę czułem, że pominąłem wiele strzałów.

„W tej trasie znacznie zmaksymalizowałeś wszystko”.

Matt Fitzpatrick zajął drugie miejsce, po strzale za Clarkem, w 111. edycji krajowego turnieju golfa mężczyzn w Kanadzie. Doug Game i Harold Varner III zajęli trzecie miejsce w grupie 5-under. Varner był jedynym graczem tego popołudnia, który znalazł się w pierwszej trójce.

Cloudburst utrzymywał poranne i popołudniowe boisko w St. Golf i Country Club George’a gładkie. Silne wiatry pomogły obniżyć temperaturę, ale zepchnęły niektóre wędrówki po długiej, wyboistej drodze.

„Wiedziałem, że musisz trafić na prawy pas i na tym się skupiłem” – powiedział Varner – „Było tam tak wietrznie, że trudno było dostać się tam, gdzie chcesz zdobyć bramkę”.

Mackenzie Hughes pochodził z Dundas, Ontario, kanadyjskiego Low. Zajął piąte miejsce w 4-under z Tonym Finau, Lee Hodgesem i obrońcą tytułu Rory McIlroy.

„W każdym turnieju będziesz zajęty w czwartek”, powiedział Hughes. „Nie możesz wygrać w czwartek, ale możesz się z tego wykręcić”.

Nawet gdy gracze i fani świętowali powrót Canadian Open – który został odwołany w ciągu ostatnich dwóch lat z powodu pandemii COVID-19 – wokół wydarzenia wybuchły kontrowersje, gdy rywalizowało ono z nowym rywalem.

LIV Golf Invitational, które ma zastąpić PGA Tour jako najlepsze męskie pole golfowe na świecie, organizuje w tym tygodniu swoje pierwsze wydarzenie w Centurion Club pod Londynem w Anglii. Liga wspierana przez Arabię ​​Saudyjską oferuje duże sumy pieniędzy gwarantowane niektórym z najbardziej znanych graczy w tym sporcie.

READ  Franna opuściła Red Wings przez cztery miesiące z powodu kontuzji barku

Dustin Johnson, zwycięzca Canadian Open 2018, to jak dotąd największe nazwisko, które odeszło. We wtorek zrezygnował z członkostwa w PGA Tour.

Komisarz PGA Tour Jay Monahan ogłosił w czwartek rano, że każdy, kto przejdzie do ligi juniorów, nie będzie już kwalifikował się do wydarzeń PGA Tour. Zakaz obejmuje udział w Pucharze Prezydenta, dla którego ustalana jest drużyna międzynarodowa według światowego rankingu.

Monahan powiedział w notatce dla członków Tour, że nawet jeśli gracze zrezygnują przed pierwszym wydarzeniem LIV poza Londynem w Anglii, nie będą mogli grać w wydarzeniach PGA Tour jako osoby niebędące członkami poprzez zrzeczenie się sponsora.

„Podjęli ryzyko, bez względu na to, czy myśleli, że było to ryzyko, czy nie” – powiedział numer 6 na świecie Justin Thomas na stadionie St. George’s po strzelaninie 1 do 69.

McIlroy powiedział, że obejrzy tyle wydarzenia LIV, ile tylko będzie mógł na YouTube – CHCH TV w Hamilton jest jedynym kanałem w Kanadzie pokazującym turniej, ale jego relacja rozpocznie się w ostatniej rundzie w sobotę – ale zgodził się z decyzją Monahana o ukaraniu dysydentów . .

McIlroy powiedział: „Myślę, że większość członków tutaj w tym tygodniu, którzy nie grali nigdzie indziej, naprawdę to docenia. Myślę więc (członkowie Monahan) postąpili słusznie, ponieważ ci ludzie łamali zasady i robili rzeczy poza regulamin turnieju.”

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top