Claritas i Hinfra wykorzystują 500 MW magazynów energii

Inwestor Claritas i integrator systemów Hynfra Energy Storage (HES) podpisali umowę ramową na wdrożenie w Polsce akumulatorowego magazynu energii o mocy pół gigawata.

Obie firmy, mające odpowiednio siedziby w Holandii i Polsce, podpisały umowę w zeszłym tygodniu (13 grudnia). Zużyte akumulatorowe systemy magazynowania energii będą uczestniczyć w hurtowych rynkach energii elektrycznej i świadczyć usługi wsparcia sieci, aby pomóc Polsce w dekarbonizacji systemu energetycznego.

Claritas określa się jako inwestor w transformację energetyczną, podczas gdy HES jest działem deweloperskim Hynfra zajmującym się systemami magazynowania energii na skalę użytkową, oferującym rozwiązania w zakresie energii odnawialnej z silnym naciskiem na ekologiczny wodór. Posiada również biuro w Japonii.

„Misją Hynfra Energy Storage jest przyspieszenie przejścia na energię odnawialną. Budowa platformy magazynów energii elektrycznej na skalę przemysłową to nasz pierwszy krok w kierunku osiągnięcia tego celu. Cieszymy się, że możemy dołączyć do CLARITAS jako partner i jesteśmy przekonani, że nasza umowa dotycząca rozwoju infrastruktury będzie liderem na rynku magazynowania energii w akumulatorach w Polsce pod względem wolumenu, jakości aktywów i szybkości wdrażania” – powiedział Piotr Czembor, CEO Hynfra Energy Storage.

Firmy poinformowały, że projekty magazynowania baterii będą oceniać przychody z akcji z handlu rynkowego i usług wsparcia sieci.

Podobnie jak inne kraje UE, Polska zwiększyła swój docelowy koszyk energii odnawialnej w świetle rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Sembor powiedział lokalnym mediom, że do 2040 roku połowa energii elektrycznej będzie pochodzić ze źródeł odnawialnych, a magazynowanie energii będzie potrzebne do zbilansowania nowej przerywanej generacji.

Polski rynek magazynowania energii jest stosunkowo powolny w porównaniu z innymi krajami z Europy Zachodniej i Środkowej, ale zapowiedź firmy jest drugim dużym projektem ogłoszonym w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

W lipcu, Oszczędność energii. Aktualności O sprawie poinformowała państwowa firma energetyczna Regulacyjne zielone światło od Grupy PGE na wdrożenie baterii akumulatorów o pojemności 200MW/820MWh Zintegrowana z istniejącą elektrownią szczytowo-pompową w Żarnowcu. Razem te dwie technologie zapewnią do 3,5 GW energii wiatrowej generowanej przez pobliską PGE.

READ  Polska łączy silne więzi dwustronne i gospodarcze z Indiami – mówi ambasador RP na Chandigarh University

To pierwsza inwestycja Claritas na rynku fotowoltaiki w Polsce, na którym działa od 2018 roku i dziś posiada portfel w skali gigawatów.

Solar Media, wydawca Energy-Storage.News, będzie gospodarzem ósmej edycji Energy Saving Summit EU w Londynie, 22-23 lutego 2023 r. W tym roku przenosi się do większego miejsca, skupiając w jednym miejscu wiodących europejskich inwestorów, decydentów, deweloperów, zakłady użyteczności publicznej, nabywców energii i dostawców usług. Wizyta Oficjalna strona, aby uzyskać więcej informacji.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top