CIBC osładza gotówkę Costco MasterCard za wprowadzenie na rynek

Prawie trzy miesiące po zawarciu umowy, aby zostać wyłącznym partnerem Costco w zakresie kart kredytowych w tym kraju, Imperial Bank of Canada for Commerce ujawnił szczegóły dotyczące tego, czego posiadacze kart mogą się spodziewać, gdy plastik dotrze do ich skrzynek pocztowych w przyszłym roku – w tym co najmniej dwukrotność kwoty zwrotu gotówki.

Począwszy od marca 2022 r., kiedy CIBC zastąpi Capital One jako wydawcę kart Costco Mastercard w Kanadzie, dotychczasowi posiadacze kart zaczną czerpać mnóstwo nowych korzyści. Oprócz nowych funkcji, takich jak ubezpieczenie telefonu komórkowego i dostęp do usługi płatności ratalnych CIBC, posiadacze kart otrzymają co najmniej 1% zwrotu gotówki od każdego dokonanego zakupu.

Zwrot gotówki wyniesie nawet trzy procent w przypadku zakupów dokonanych w restauracjach i lokalizacjach Costco Gas. Karta Costco Mastercard w wersji Capital One zapewnia 0,5-procentowy zwrot gotówki od pierwszych 3000 USD opłat i 1% za wydatki powyżej tego limitu.

Costco ma ponad 10 milionów członków w całej Kanadzie, jak wynika z jego strony internetowej, chociaż nie jest jasne, ilu z nich jest posiadaczami kart Costco MasterCard. Bez względu na dokładną liczbę, analitycy uważają, że głównym motorem CIBC do przejmowania biznesu kartowego jest głębsze zapoznanie się posiadaczy z pakietem ofert banku.

„Prawdziwą nagrodą dla CIBC jest możliwość sprzedaży krzyżowej dla milionów zamożnych posiadaczy kart, z których tylko niewielka część to obecni klienci CIBC” – analityk Scotiabank, Minnie Grumman powiedział klientom Na początku września, kiedy ogłoszono transakcję.

Obecni posiadacze kart Costco MasterCard będą mogli nadal korzystać ze swoich kart, dopóki nie otrzymają nowej karty od CIBC, co według banku nastąpi przed 31 sierpnia 2022 r.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top