Chiny zrzucają kwarantannę dla odwiedzających, gdy rozpoczynają się księżycowe wycieczki noworoczne w związku z gwałtownym wzrostem COVID | Chiny

Chiny podniosły wymagania dotyczące kwarantanny dla przyjeżdżających podróżnych, kończąc prawie trzy lata narzuconej przez siebie izolacji, mimo że kraj boryka się z gwałtownym wzrostem liczby przypadków Covid-19.

W zeszłym miesiącu Pekin rozpoczął dramatyczny demontaż swojej twardej strategii antywirusowej, która wymagała obowiązkowych kwarantann i uciążliwych blokad.

Polityka powstrzymywania zaszkodziła chińskiej gospodarce i wywołała protesty w całym kraju.

W ostatecznym ujawnieniu tych zasad podróżni przybywający do Chin w niedzielę nie są już zobowiązani do poddania się kwarantannie.

Od marca 2020 roku wszyscy przybysze są zmuszeni do poddania się izolacji w centralnych obiektach rządowych. To spadło z trzech tygodni do jednego tygodnia w czerwcu i do pięciu dni w listopadzie.

Chińczycy rzucili się do planowania podróży zagranicznych po tym, jak w zeszłym miesiącu urzędnicy ogłosili, że kwarantanny zostaną zniesione, co wywołało wzrost zapytań na popularnych stronach internetowych poświęconych podróżom.

Ale oczekiwany wzrost liczby odwiedzających go Doprowadziło to do tego, że kilkanaście krajów wprowadziło obowiązkowe testy Covid dla podróżnych Najbardziej zaludniony kraj świata walczy z najgorszą epidemią w historii.

Oczekuje się, że wybuch epidemii nasili się, gdy Chiny wejdą w Nowy Rok Księżycowy w tym miesiącu, kiedy oczekuje się, że miliony ciężko dotkniętych dużych miast udają się na wieś, aby odwiedzić starszych krewnych.

W sobotę Chiny obchodziły pierwszy dzień Chunyun, 40-dniowego okresu podróży w Nowy Rok Księżycowy, znanego przed pandemią jako największa na świecie coroczna migracja ludzi.

To oficjalne święto Księżycowego Nowego Roku, które oficjalnie rozpocznie się 21 stycznia, będzie pierwszym od 2020 roku bez lokalnych ograniczeń w podróżowaniu.

Chińskie Ministerstwo Transportu poinformowało w piątek, że spodziewa się, że w ciągu najbliższych 40 dni w podróż pojedzie ponad 2 miliardy pasażerów.

Pasażerowie ruchomych schodów na stacji kolejowej w Wuhan. Zdjęcie: Ren Young/Supa Images/REX/Shutterstock

W pół-autonomicznym mieście w południowych Chinach HongkongW niedzielę nastąpi również znaczne złagodzenie surowych ograniczeń w podróżach transgranicznych z Chinami kontynentalnymi.

Dotknięta recesją gospodarka Hongkongu desperacko pragnie odzyskać swoje największe źródło wzrostu, a rodziny rozdzielone granicami nie mogą się doczekać ponownego połączenia w Nowy Rok Księżycowy.

Nawet 50 000 mieszkańców Hongkongu będzie mogło codziennie przekraczać granicę na trzech lądowych przejściach granicznych po rejestracji online.

Przywódca miasta, John Lee, powiedział, że kolejnych 10 000 osób będzie mogło wjechać drogą morską, powietrzną lub mostem bez konieczności wcześniejszej rejestracji.

W sumie ponad 280 tysięcy zapisało się na wyjazd w ciągu jednego dnia od ogłoszenia nowych zasad.

Jednak podróżni w Hongkongu nadal będą musieli przedstawić ujemny wynik testu kwasu nukleinowego uzyskany 48 godzin przed wylotem.

Miasto poinformowało, że władze imigracyjne rozpoczną wydawanie zezwoleń mieszkańcom kontynentu na podróż do Hongkongu i Makau „zgodnie z sytuacją epidemiologiczną i możliwościami usług”.

Przewoźnik Cathay Pacific z Hongkongu zapowiedział podwojenie liczby lotów do Chin kontynentalnych.

W całej Azji centra turystyczne przygotowują się na wzrost liczby chińskich gości.

Na stoisku z naleśnikami w Seulu Son Kyung-rak powiedział, że planuje poradzić sobie z napływem turystów.

„Zastanawiamy się nad zatrudnieniem i przygotowaniem do wprowadzenia na rynek”, powiedział 24-latek z popularnej dzielnicy Myeongdong w centrum Seulu. „Chińscy turyści to nasi główni klienci, więc im ich więcej, tym weselej”.

W Tokio rysownik Masashi Higashitani szlifuje znajomość języka chińskiego, przygotowując się na przyjęcie większej liczby wczasowiczów. Ale chociaż powiedział, że jest zadowolony z ponownego otwarcia Chin, przyznał, że ma pewne obawy.

„Zastanawiam się, czy napływ tak wielu z nich może przeciążyć nasze możliwości. Martwię się również, że musimy bardziej uważać na środki antywirusowe”.

Reuters i Agence France-Presse przyczyniły się do powstania tego raportu

READ  Największy irański okręt wojenny zapala się i tonie w Zatoce Omańskiej

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top