Chiny zakazują niektórych lotów w USA po tym, jak pasażerowie zostali zarażeni wirusem Corona | Gospodarka

American Airlines i United Airlines Holdings Inc. zakazały co najmniej sześciu lotów przez chińskie organy regulacyjne.

American Airlines Group Inc i United Airlines Holdings Inc poinformowały, że chińskie organy regulacyjne linii lotniczych zabroniły wstępu niektórym lotom, ponieważ stan zwiększa środki ostrożności przeciwko Covid-19, wywołując dyskusje między przedstawicielami branży i agencjami rządowymi.

Rzecznik USA powiedział we wtorek, że co najmniej sześciu lotom z USA odmówiono wjazdu do Chin, ale odmówił podania dalszych szczegółów. United odwołało loty z San Francisco do Szanghaju w sześć dni pod koniec stycznia. Delta Airlines odmówiła komentarza.

Loty są jednym z 60 lotów między dwoma krajami, które Chińska Administracja Lotnictwa Cywilnego nakazała anulować, ponieważ pasażerowie po przybyciu do kraju mieli pozytywny wynik testu na obecność Covid-19, podał Reuters, w tym 22 amerykańskie linie lotnicze. Środek ten jest najnowszym z rzędu między Stanami Zjednoczonymi a Chinami w zakresie lotów między krajami i zmieniającymi się wymaganiami, aby pomóc powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa.

„Linie lotnicze z USA są zaniepokojone reperkusjami zakłóceń i nadal oceniają wpływ na operacje”, powiedział w oświadczeniu Airlines for America, grupa lobbująca dla głównych amerykańskich linii lotniczych. „Jesteśmy w kontakcie z rządami USA i Chin, aby określić drogę naprzód, która zminimalizuje wpływ na podróżnych”.

Play VideoUnited zwykle obsługuje cztery loty tygodniowo z San Francisco do Szanghaju, podczas gdy Amerykanie jeżdżą do chińskiego miasta z Dallas-Fort Worth dwa razy w tygodniu. Delta lata dwa razy w tygodniu z Detroit i Seattle do Szanghaju. American Airlines nie skomentowały całkowitej liczby odwołanych lotów przez amerykańskie linie lotnicze.

Stany Zjednoczone przystąpiły do ​​rozmów z Chinami pod koniec grudnia po tym, jak potencjalne zmiany w nowych wymaganiach dotyczących czyszczenia samolotów skłoniły Delta do powrotu do Seattle. Przedstawiciele branży powiedzieli wówczas, że nowe mandaty – wywołane rozprzestrzenianiem się Covid-19 – znacznie wydłużają czas przebywania samolotów na ziemi i w dużej mierze kopiują kroki, które amerykańskie linie lotnicze już podjęły w celu oczyszczenia między lotami.

READ  Akcje azjatyckie na nartach, Hongkong spada na najniższy poziom od 11 miesięcy Przez Reuters

Stany Zjednoczone stwierdziły, że pewne ograniczenia związane z Covid nałożone przez Chiny na linie lotnicze z innych krajów naruszają traktat regulujący podróże lotnicze między tymi dwoma krajami. 18 sierpnia Departament Transportu Stanów Zjednoczonych nałożył ograniczenia na loty China Airlines do Ameryki po tym, jak chiński rząd ograniczył przepustowość lotów United Airlines do tego kraju.

Ludzie zaznajomieni z tą sprawą twierdzą, że Hongkong ma zakazać pasażerom linii lotniczych z niektórych krajów wysokiego ryzyka podróżowania przez międzynarodowe lotnisko w Hongkongu. Jest to najnowszy krok w nieustających wysiłkach centrum finansowego, aby chronić się przed wariantem koronawirusa omicron.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top