Chiny wzywają swoich obywateli do trzymania się z daleka od kryptowalut – RT Business News

Ludowy Bank Chin (PBOC) wezwał obywateli Chin do unikania używania wirtualnych walut, które nie zostały zalegalizowane w kraju i nie są poparte realną wartością.

Jeszcze raz przypominamy opinii publicznej, że Bitcoin i inne wirtualne waluty nie są prawnym środkiem płatniczym i nie są potwierdzone w rzeczywistej wartości,Yin Yuping, zastępca szefa Departamentu Usług Finansowych Ochrony Konsumentów w Ludowym Banku Chin, została zacytowana przez People’s Daily Portal.Również na rt.com
Chiński bank centralny wzywa do ostrzejszych działań w sprawie walut cyfrowych


Transakcje z kryptowalutami to inwestycje czysto spekulacyjne. Ludzie muszą zdawać sobie sprawę z wysokiego stopnia ryzyka i trzymać się od niego z daleka, a tym samym chronić swoje portfelepowiedział Yuping.

Chiny coraz bardziej intensyfikują wysiłki na rzecz zakazu handlu kryptowalutami w tym kraju. W maju Pekin zakazał instytucjom finansowym świadczenia jakichkolwiek usług związanych z transakcjami kryptowalutowymi i powtórzył zakaz wstępnych ofert monet nałożonych przez Ludowy Bank Chin (PBOC) w 2017 roku.

Chiński rząd zakazał ostatnio również kopania kryptowalut w kraju – metody emitowania nowych wirtualnych walut – w wielu prowincjach, co doprowadziło do fali exodusu koparek kryptowalut z Chin do Azji Środkowej i Ameryki Północnej. Przed kampanią Chiny były największą na świecie kopalnią bitcoinów, odpowiadając za blisko 65% wydobywanej na całym świecie waluty cyfrowej.Również na rt.com
Bitcoin przekracza 50 000 USD w ogromnym ożywieniu po letnim załamaniu


Jednocześnie Chiny rozwijają własną wirtualną walutę, znaną jako cyfrowy juan lub e-CNY. W zeszłym miesiącu Ludowy Bank Chin (PBOC) opublikował białą księgę przedstawiającą główne cele monety, która różni się od innych cyfrowych narzędzi płatniczych tym, że jest prawnym środkiem płatniczym, nie wymaga fizycznego konta bankowego, obsługuje płatności offline i zapewnia „zarządzane anonimowość”.

READ  Młodsi Kanadyjczycy porzucają swoich doradców finansowych na rzecz inwestowania w „stwórz własne”

Aby uzyskać więcej historii o ekonomii i finansach, odwiedź RT .Dział Biznesowy

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top