Chiny pomyślnie zakończyły test silnika rakietowego dla programu kosmicznego

Chiny zakończyły próbny rozruch silnika tlenowo-wodorowego dla pocisków serii Long March 3A, 4 stycznia 2023 r. / CFP

Chiny zakończyły próbny rozruch silnika tlenowo-wodorowego dla pocisków serii Long March 3A, 4 stycznia 2023 r. / CFP

W środę Chiny zakończyły swój pierwszy test silnika rakietowego w 2023 roku, przedłużając pomyślny początek krajowego programu kosmicznego na nowy rok.

O godzinie 10:47 silnik tlenowo-wodorowy rakiety Long March 3A został aktywowany na 120 sekund zgodnie z planem, a następnie wyłączony, pomyślnie kończąc test symulacyjny na dużej wysokości.

Po uruchomieniu próbnym silnik rakietowy zostanie wysłany i zainstalowany w rakiecie w ramach przygotowań do kolejnej misji kosmicznej.

powiedział Zhai Dongdong, zastępca dyrektora 101. Instytutu Akademii Technologii Napędów Kosmicznych.

„Sukces testu silnika zapoczątkował dobry początek chińskich projektów kosmicznych w nowym roku i zapoczątkował nadchodzące ciężkie misje naukowo-badawcze” – powiedział Zhai.

Tym razem stanowisko testowe to stanowisko specjalnie zaprojektowane dla silników wodorowo-tlenowych rakiet Long March 3A oraz pierwsze w kraju niskotemperaturowe stanowisko do symulacji wszystkich systemów na dużych wysokościach.

Stanowisko testowe wniosło wielki wkład w chińską eksplorację Księżyca, system nawigacji satelitarnej BeiDou i inne misje od momentu oddania go do użytku w 1992 roku.

READ  SportCheck przenosi się do nowej przestrzeni, gdy dodawanie Lansdowne Place zbliża się do końca

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top