Chińska superciężka rakieta do budowy kosmicznej elektrowni słonecznej

HELSINKI – Chiny planują wykorzystać nową ultraciężką rakietę, która jest obecnie w fazie rozwoju, do budowy ogromnej kosmicznej elektrowni słonecznej na orbicie geostacjonarnej.

Liczne starty nadchodzącej rakiety Long March 9 zostaną wykorzystane do budowy elektrowni słonecznych w kosmosie 35 786 kilometrów nad Ziemią, powiedział Long Lihao, główny projektant chińskiej serii rakiet Long March, podczas prezentacji w czwartek w Hongkongu.

Projekt ma na celu stworzenie dużego obszaru gromadzenia energii słonecznej, który niemal na stałe odbiera energię słoneczną, bez wpływu zmian atmosfery i sezonowych na poziomy energii.Przetworzona energia będzie następnie przesyłana z powrotem na Ziemię za pomocą mikrofal lub laserów. Projekt zapewni energię odnawialną na dużą skalę i pomoże rozwiązać problem niedoboru zasobów energetycznych.

projekt autorstwa Długo, rozpocznie testowanie wytwarzania energii elektrycznej na małą skalę w 2022 r., co doprowadzi do powstania obiektu wytwarzającego energię na skalę megawatów około 2030 r

Komercyjne wytwarzanie energii na skalę gigawatową zostanie osiągnięte do 2050 r. Będzie to wymagało ponad 100 startów z Długiego 9 marca i około 10 000 ton infrastruktury zgromadzonej na orbicie. Złożony projekt wymaga instalacji kolektorów słonecznych o powierzchni kilometra kwadratowego oraz dużego podsystemu przesyłu energii mikrofalowej.

Qi Farren, inny wybitny astronauta i główny projektant statku kosmicznego Shenzhou drut Od złożonego mega projektu i jego potencjalnej wartości dzień wcześniej.

Jednak Long i Qi zwracają uwagę na kluczowe wyzwania, w tym wykonalność ekonomiczną i koszty produkcji, a także wydajność i bezpieczeństwo przesyłu energii.

Kraje, w tym Stany Zjednoczone i Japonia, wcześniej rozważały kosmiczne projekty słoneczne. Xinhua poinformował, że Chiny wymieniły kosmiczną energię słoneczną jako główny program badawczy w 2008 roku. Chińska Akademia Technologii Kosmicznych (CAST) w 2019 Budowa bazy testowej w Chongqing rozpoczęła badania nad bezprzewodową transmisją mocy o dużej mocy.

Nowy utwór na długi 9 marca?

Pojazd startowy zaplanowany do ciężkiego podnoszenia to długi 9 marca. Wyrzutnia zyskała oficjalny rząd Zgoda Tej wiosny, po latach studiów i rozwoju technologii. Jednak według prezentacji Longa projekt mógł ostatnio ulec drastycznym zmianom.

Jeden przesuwny Nawiązuje do starej konstrukcji Long 9 marca – składającej się z 10-metrowej podstawy z czterema pięciometrowymi bocznymi dopalaczami wykorzystującymi podwójną dyszę o ciągu 500 ton YF-130 Silniki – do zastąpienia przez celownik jednordzeniowy o długości 10,6 metra napędzany zestawem 16 nowych silników z pojedynczą dyszą YF-135.

Ładowność wzrośnie ze 140 ton metrycznych do Low Earth Orbit (LEO) do 150 ton, z 50 ton do Translunar Injection (TLI) do 53 ton. Wersja dwustopniowa zostanie wystrzelona na niską orbitę okołoziemską, natomiast wersja trzystopniowa będzie obsługiwać orbity wyższe.

Chociaż o tym nie wspomniano, oczekuje się, że nowa konfiguracja silnika będzie bardziej wielokrotnego użytku w pierwszej fazie. Te możliwości będą wymagane w przypadku kosmicznego projektu słonecznego.

Długi widok również dotknął jeszcze Załoga wystrzeliwuje ciężki pocisk, używając nazwy Długi spacer 5-DY. Dwie trzyrdzeniowe wyrzutnie mogłyby zostać wykorzystane do wysłania astronautów na Księżyc przed 2030 r., przy użyciu wcześniej zaprezentowane Profil daty orbity księżycowej.

Inne wydarzenia cytowane przez Longa obejmują plany: samoloty kosmiczne Na pierwsze lekarstwo Próba od nowego długi spacer 8 w 2022. Faza pierwsza testów spodziewana jest w 2021, zgodnie z poprzednimi wersjami.

READ  CNIB Sask. Przywołuje wyzwania w tymczasowej przestrzeni, spragniony nowego domu

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top